Baran

(21.3.-20.4.)

Všeobecné tendencie

Marcoví máte pred sebou krásnu jar, rodení po 10. apríli môžete po celý rok vsadiť na stabilné hodnoty života a tradíciu. Tohto roku sa neoplatí riskovať a podvádzať. Revízori, kontrolóri a im podobní vám na všetko prídu. Ani po finančnej stránke to nie je ideálne: vyzerá to, že bude viac výdavkov a menej príjmov. Ak však trpíte nadváhou, toto je ideálny rok na zbavenie sa jej, ale aj na zbavenie sa zlozvykov: fajčenie, alkohol a pod. Úžasné však je, že vás, aprílových Baranov čaká nové zapojenie, a to je viac ako peniaze: Koho čaká nová láska, koho nové zamestnanie alebo nové priateľstvo... vás marcových to počká o rok. Po celý rok sú možné aj menej príjemné zmeny, ba aj  operácia je možná, dobré však je nájsť si vhodný termín, kedy sú lepšie aspekty. Isteže je dobré venovať sa duchovným veciam, láske, umeniu. Tohto roku Vám šťastie v láske praje viac než bežne, hlavne na jar.

Domov a rodina

Rúcajú sa mnohé materiálne hodnoty, istý člen rodiny sa možno odcudzí. Pozitívne chápané, možno len investujete veľa peňazí na nový dom, byt, zariadenie, do členov rodiny. Ale eventuálnu pôžičku máte šance do dvoch rokov splatiť. V prvej tretine roka je možný prírastok do rodiny, ale pravdepodobne to už bolo vlani. Ideálny spôsob, ako riešiť otázky domova a rodiny, je intuícia a využitie šiesteho zmyslu. Ak ho máte zablokovaný, nájdite osobu (osoby), kto by vám pomohol dostať sa do vášho vlastného podvedomia, tam nájdete tú správnu odpoveď na všetky otázky. Na uvoľnenie eventuálneho napätia v rodine pomôže fľaška vína či iného alkoholu.

Láska a manželstvo

Tak toto je tá správna parketa, ktorá je najšťastnejšou pre tento rok. Nie je nikdy neskoro začať hľadať lásku, alebo aj vstúpiť do manželstva či do vážnejšieho vzťahu. Najlepšie je pokračovať už v začatom vzťahu, upevniť ho a dokázať pravosť citov. Pokiaľ však žiaden nie je, tak tento rok je priam výzva, aby ste to radikálne zmenili. Každý vzťah začatý v tomto roku má perspektívu dlhej trvanlivosti, pevnosti a stálosti citov. Šťastie v láske, viac harmónie a dokonalejšie vnímanie  krásy, hudby, poézie a umenia je v tomto roku zvýraznené od: (h:)1. – 3.I.,

 ďalej Venuša priamo prechádza  vaším znamením v čase od: (^:)3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov, Dodáva vám ešte viac šarmu, krásy a fyzickej  príťažlivosti než obyčajne. Využite v dobrom tieto aspekty. Účinky Venuše sú výrazné opäť od (`:) 5. – 31.VII., (b:) 26.VIII. – 19.IX. a (f:) od 1. - 25.XII.  Všetky tieto termíny sú priaznivé na výrobu, nákup ba  i predaj pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne  doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary. I vám samotným sa lepšie darí vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to  tiež vhodné termíny na zásnuby či uzavretie sobáša.  Menej vhodné  obdobie na lásku je od: (a:) 1.  –  25.VIII., (d:) od 14.X. - 7.XI. a od (g:) 26. – 31.XII. V tomto  čase vaša túžba po pôžitkoch je enormne zvýšená,  asi vás bude stáť i viac peňazí. Týka sa i jedenia  a pitia. V tom čase sa ale aj ľahšie zamilujete.  

Peniaze

Zakiaľ čo vy marcoví máte ešte aj v tomto roku šancu zmeniť zamestnanie na lepšie, pre vás aprílových už táto zmena nemusí znamenať výhru. Ak mienite resp. musíte zmeniť zamestnanie, riaďte sa inštinktom a dajte na „silu osudu“. Štátne zamestnanie je rozhodne výhodnejšie, aspoň pre toto obdobie. Ak aj chcete súkromníčiť, dôležitý je kontakt s verejnosťou, ten ovplyvňuje výrazným spôsobom aj vaše príjmy. Ak zmena nečaká vás, tak asi vášho partnera / partnerky. Od októbra možno očakávať príliv peňazí nezarobených vlastným pričinením ( manželovi zvýšia plat, prípadne vám či jemu / jej dôchodok, možná je výhra, dedičstvo, atd.). Priaznivé obdobie na nákupy a predaj, ale  i na cestovanie, štúdiá, vybavovanie úradných i bežných vecí, na  listy, návštevy a telefonáty, je od:  (f:) 4. – 12.I., (h:) 7. – 25.II., ďalej Merkúr od: (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V. prechádza priamo vaším znamením, čím  zvyšuje váš ostrovtip,  spoločenskosť a pravdepodobnosť zvýšených príjmov i častejších  ciest, úspechov v štúdiách, vo vedeckej, literárnej i obchodnej  činnosti. Oslavy vašich narodenín skúste prispôsobiť týmto termínom, hlavne vy aprílovíJ. Ďalšie priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od: (`:) 7. – 20. VI.,  (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX., (f:) (znova) od 6.XI. – 31.XII. Menej  priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je v čase od: (g:) 1. - 3.I. a znova od 13.I. – 6.II,  (a:) 21.VI.  – 5.VII., (d:) 30.IX. - 17.X. Tohto roku je tých nepriaznivých termínov podstatne menej než po iné roky.  Rekreácia aj nákupy vás v týchto termínoch  vyjdú o niečo drahšie než bežne.

 Práca a zdravie

Ak sa vám vlani podarilo získať dobré zamestnanie, aj napriek iným okolnostiam ho nemeňte, teda, pokiaľ to ide. Hlavne pokiaľ ide o bežnú, nie príliš zodpovednú prácu. Vo vedúcej funkcii budú na vás vyvíjané silné tlaky, aby ste odstúpili. Samozrejme, pokiaľ ste neurobili predtým žiaden prechmat, držte sa svojho „kresla“. Ale ak je argumentov proti vám viacej, asi vám nezostane iné než odstúpiť. Ibaže ak vám intuícia a vaši dobrí patróni napovedia, ako máte jednať. Potom dobré pracovné miesto a takisto účinky ozdravovacích kúr zostávajú. U starších ešte možno doznieva istá chronická choroba. Mierne si treba dať pozor na alkohol, to znamená, príležitostne s rodinou a priateľmi si samozrejme spokojne vypite, ale nepreháňajte s alkoholom a pár dní do týždňa (do mesiaca) si dajte „alkoholický pôst“. Ináč môžu „rupnúť“ obličky alebo pečeňL. . Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzických zranení  alebo úrazu na cestách či pri športe máte od: (a:) 5.VI. – 20.VII. a (d:) 23.X. – 8. XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné  držať bojovnosť na uzde. V tomto období ľahšie  podľahnete epidémii. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od:. (^:) 28.I. – 9.III.,  zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.  Väčšie športové  a fyzicky náročné výkony môžete podávať aj v čase od: (`:) 21.IV. – 4.VI., (b:) 21.VII. – 4. IX., kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Ľahšie presadíte svoje projekty a nápady.

Cesty a štúdiá

Po  celý rok vám šťastie na cestách praje. To však neznamená, že ho vždy aj využijete. Hlavne prvé štyri mesiace v roku to vyzerá, že budete mať iné priority než cestovanie, obzvlášť, ak vám zdravíčko neslúži alebo vás rodina či iné  okolnosti viažu k domovu. Od apríla vás to však už volá von, do spoločnosti či do prírody. Do júla sú lepšie aspekty na domácu dovolenku či výlety k jazeru, na chatu či na návštevy k priateľom. V auguste vás vyjde dovolenka draho, či už doma, či niekde pri mori. Ideálna dovolenka na lyžiach v Alpách či niekde v cudzine, rovnako kultúrno – spoznávacie turné  v cudzine sú skvelé v novembri a v decembri. Rovnako dobre sa vám darí v štúdiu – na základnej a strednej škole skorej do leta, rovnako aj redaktorom, a potom na vysokej škole či vážnejšie odborné štúdium prináša úspechy skorej ku koncu roka.

Priateľstvá a plány do budúcnosti.

S Toto je rok ideálny na pestovanie priateľstiev a plánovanie budúcnosti. Perspektívy sú skvelé (horšie už byť nemôže, len lepšie), s priateľmi sa máte fantasticky! Od mája je tu riziko, že jedného (asi staršieho) priateľa stratíte, možno navždy. O to viacej je tu dôvodov, aby ste sa svojim priateľom venovali, kým sú s vami. Dajte im na javo, že ich máte radi, že sa spolu dobre cítite a vymýšľajte spoločné programy, kde vám je spolu dobre, kým ste spolu. Človek totižto nikdy nevie, čo sa môže stať, čo príde do cesty a znemožní ďalšiu komunikáciu s niektorým z nich. Ideálne obdobie na spoločné akcie s priateľmi je od začiatku roka do konca apríla, ale ešte aj v máji.  Nehovoríme o tom, že láska a priateľstvo sa často spolu snúbia a niet ideálnejšieho vzťahu, ako keď spolu s láskou máte aj spoločných priateľov.

V čom vám praje šťastie

Rok je ako stvorený na lásku. Ak nemáte žiadnu, tak v tomto roku ju s veľkou pravdepodobnosťou nájdete. Ak ju už máte a nie ste zosobášení, tak „poďme na to“! Sobáš alebo minimálne pevné spolužitie v spoločnej domácnosti sa ukazujú ako najlepšie riešenie – a navyše so zaručenou dlhou trvácnosťou. Spytujete sa, koľko je to „dlho“? No, to už je individuálne.  Do veľkej miery to závisí od vás.

Dobrá rada

Nebojte sa riskovať v láske. Tu vám kvitnú kvety šťastia. Vážnejšie rozhodnutia odložte ešte o rok. Sobáš by bol iste šťastným rozhodnutím, rovnako aj prevzatie zodpovednej spoločenskej funkcie, hlavne ak ste altruisti a viete dopriať radosť aj svojmu okoliu. Zostaňte verní starej, dobrej tradícii, či už vo varení, či pri kontaktovaní sa s priateľmi, či už v práci. Tam nemôžete schybiť a  dočkáte sa úspechu.