Blíženci

 (22.5.-21.6.)

 

Všeobecné tendencie

Obdobie rozlúk a strát sa končí, šťastné obdobie sa začína. Od mája je možné nové zapojenie v práci, prípadne nové priateľstvá, nová láska, nový domov, objavovanie nových krajín, známostí, atď.... to závisí od hodiny Vášho narodenia  Však sa prinajhoršom nechajte prekvapiť. Vaša situácia je podobná líške, ktorá už prebrodila dravú rieku, ale chvost má ešte vo vode. Znamená to, že keby nebola opatrná, prúd vody by ju ešte mohol strhnúť späť. Tak aj vy musíte byť v tomto roku opatrní a dosiahnete veľký úspech. Niektorí z vás sa ešte potrebujú doliečiť, prípadne doopatrovať niekoho staršieho z rodiny. Úspešná liečba le však zaručená. V tomto roku sa u mnohých snúbi láska s priateľstvom. Budú spoločné ideály a spoločné plány do budúcnosti, to je vždy dobre. Len si overujte informácie každého druhu, aby ste v láske ani v priateľstve nenarazili na podvodníka / podvodníčku. Aj v práci si dajte podpísať všetky sľúbené výhody, ináč sa potom môžete ísť sťažovať na lampáreň, ak vám zamestnávateľ nesplní požiadavky.

Domov a rodina

Tohto roku budú iné priority ako rodinné starosti. Pokiaľ ste si vlani vynovili bytové zariadenie, prípadne kúpili nový byt, záhradku, chatu, atd., tak to všetko vám aj tohto roku bude fungovať bez väčších zásahov. Len pozor na nepredvídateľné okolnosti, ktoré by trochu mohli „zamútiť vodu“. Ale s tým si iste poradíte. Ak by ste predsa len v tomto roku ešte chceli robiť radikálnejšie zmeny v dome, v byte, atd., tak najlepšie obdobie potom na zmeny je v posledné dva mesiace roka – v novembri a v decembri.  Avšak okrem eventuálneho opatrovania niekoho staršieho v rodine by žiadne vážnejšie komplikácie nemali byť. Iba ak máte v rodine alkoholika. No ale... na Slovensku by to nebolo asi nič mimoriadneho, či?

Láska a manželstvo

Rok prináša veľa šťastia a úspechov na poli lásky. Pre vás, ešte voľných, je tu dobrá správa: Okrem toho, že máte šťastie v láske tak akosi  všeobecne, je tu veľká šanca nájsť si úžasné spojenie, ktoré bude viac ako bežný vzťah a časom môže prerásť v manželstvo. Ideálne obdobie na nadväzovanie nových známostí je od mája do konca roka. Dovtedy je to tiež dobré obdobie, avšak nemusíte hneď na prvých pár rande nasľubovať hory – doly. Stačí, ak to urobíte až v máji alebo neskoršie. Na uzavretie manželstva bude lepší čas vari až o rok. Nič zlé tu nie je, len akoby nejaké prekážky zo strany (asi) rodičov môžu spôsobiť oddialenie sobáša. Vážnym partnerským vzťahom a manželstvám kvitnú kvety šťastia a lásky po celý rok. Šťastie v láske, umeleckej  tvorbe, pri nákupe pekných vecí, ale i pri vychutnávaní krásy,  hudby a umenia je zvýraznené najmä od (h:)1. – 3.I., (^:) 3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov,  ďalej od  (`:) 5. – 31.VII.   prechádza  Venuša priamo vaším znamením a stávate sa priam neodolateľnými  a zaľúbenia hodnými. Dovolenka v tom čase bude iste o láske. Ďalšie dobré obdobia sú od: (b:) 26.VIII. – 19.IX. a od: (d:) od 14.X. - 7.XI.

U starších sa skôr jedná o viac ženskej  spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí, hudby či  iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od: (i:) 4.I. – 2.II. a znova od 4. – 27.IV.,  (c:)20.IX. – 13.X. a od (f:) 1. - 25.XII. V tom čase máte sklon pomíňať veľa peňazí na pekné veci, ktoré však pre vás nebudú mať taký význam.

 Peniaze

Ak hľadáte nový zdroj príjmov, či už vy osobne, či vaša polovička, ponáhľajte sa do konca apríla uzavrieť všetky pracovné zmluvy. Všetky sľuby od eventuálneho zamestnávateľa, či už nového, či starého, si nechajte písomne potvrdiť. Beztak je tento rok lepší na investovanie a míňanie peňazí než na ich zarábanie. Avšak zotrvať na starom pracovnom mieste sa relatívne opláca. Niektorí z vás však musia počítať aj s neplánovanými zmenami v práci. Podnikateľom a slobodným umelcom však kvitnú kvety šťastia aj vo finančnej oblasti aj v tomto roku. Nepokúšajte sa tohto roku podvádzať vo finančných veciach, prišli by vám na to a doplatili by ste na to. Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, jednania a štúdiá je v čase od: (h:) 7. – 25.II., (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V.,   ďalej od:  (`:) 7. – 20. VI.  prechádza Merkúr, váš vládca, priamo vaším znamením a okrem veľa  návštev, ciest, pozdravov a peňazí sa stanete ešte zhovorčivejšími  než obvykle.  Ďalšie priaznivé obdobia na nákupy, predaj, čítanie,  štúdium a cestovanie sú od: (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX., (d:) 30.IX. - 17.X.  Menej priaznivé obdobie na nákupy, predaj a cestovanie je od: (f:) 4. – 12.I., (i:) 26.II. –13. III.,  (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace a napokon  (f:) (znova) od  6.XI. – 31.XII. Pozor na zlodejov, vlamačov a podvodníkov!

Práca a zdravie

Oproti vlaňajšku sa vám v práci darí oveľa lepšie než vlani, či už ste len radoví zamestnanci, či vo vedúcom poste. Neznamená to, že sa všetky problémy naraz vyriešia akoby švihnutím čarovným prútikom, ale už nad vami nestojí zákon ako Damoklov meč, aby vás súdili za každý váš počin. V práci bude treba niečo obetovať, ale oplatí sa to, hlavne po finančnej stránke. Posledné mesiace roka prinášajú veľké šance dosiahnuť mimoriadne úspechy. Ale nemali by ste byť trochári, ale buďte veľkorysí. Aj k vám potom bude život tohto roku mimoriadne veľkorysý. Lepšie vám je v úrade alebo nejakom štátnom zamestnaní než súkromníčiť, hlavne ak by ste chceli byť na vedúcom poste. Zvýšená podráždenosť, riziko zápalových  ochorení, infekcií, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách, ak by ste nejazdili opatrne, je len v čase od: (i:) 1. – 28.I. a (c:) 5.IX. – 22.X. Mars, bojová planéta, priamo prechádza priamo vaším znamením od: (`:) 21.IV. – 4.VI., teda celý máj a kus predtým a kúsoček potom, čím zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, aby ste neprehrali. Viac energie a odvahy, prípadne  i športovú bojovnosť vám Mars prináša v čase od: (^:) 29.I. – 9.III., (b:) 21.VII. – 4. IX., (d:) 23.X. – 8. XII. Vaša aktivita sa v tom čase uberá správnym smerom.

 Cesty a  štúdiá

Mnohí z vás sú obchodníci, podnikatelia, cestovatelia, spisovatelia či redaktori. Vo všetkých týchto oblastiach sa vám tohto roku dobre darí, či už len čítate články, čo iní napísali, či ich priamo píšete, či cestujete po svete, alebo len surfujete po internete. Aj v štúdiu sa vám dobre darí, či už v základnom, stredoškolskom, či vyššom. Ak chcete získať titul za svoju vedeckú či pedagogickú prácu, tak tohto roku sa skutočne oplatí  „ísť do toho“. História, právo, jazyky aj geografia – to sú všetko dobré oblasti, kde by ste mohli začrieť „hlbšie“. Na vážnejšie štúdium či ďaleké cesty sú lepšie prvé mesiace roka, na ľahšie štúdium a kratšie cesty skorej august, september, ale celkovo e celý rok dobrý a úspešný. Spoznávajte nové krajiny aj upevnite staré skúsenosti, rok je na spoznávanie priamo aj cez písmenká v knihe a na internete výborný.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Zostaňte pri vlaňajšej stratégii, čo sa týka priateľov aj plánov do budúcnosti. Ani tohto roku sa netreba chváliť svojimi kontaktmi a známosťami, skorej naopak: snažte sa udržať v tajnosti svojich patrónov a dobrých priateľov: aspoň vám ich nebudú závidieť a dajú vám pokoj. Tie plány, ktoré sa v tomto roku už majú zviditeľniť, samozrejme musíte prezradiť a ukázať, čo ste dosiahli. Ale čo sa má uskutočniť v budúcnosti, to je lepšie držať v tajnosti a radšej si dobre premyslieť a pripraviť to, čo chcete realizovať. Neoficiálne viacej a lepšie vybavíte, ako keby ste chodili po úradoch a vypisovali tlačivá.

V čom vám praje šťastie

Tohto roku sa karta obracia a šťastie vám praje oveľa viacej než vlani: Deti, vaše koníčky, prípadne aj vaše lásky vám prinesú moc šťastných chvíľ. Rok nie je ideálny na „spanie na vavrínoch“, ale práve môžete konečne doriešiť staré, dlho sa vlečúce problémy. Pokiaľ si neviete rady, utečte zo všetkých problémov niekde na cesty a v cudzine či aspoň niekde trochu ďalej od miesta, kde žijete a pracujete, bude život vyzerať ľahší a radostnejší. Ba aj bude taký! Práve na cestách možno nájdete novú inšpiráciu do ďalšieho života. Istá vážna starosť tohto roku pominie a bude pokoj. Tešte sa zo života a užívajte i pekné chvíle, bude ich v tomto roku moc!

Dobrá rada

Ak chcete niečo zmeniť v tomto živote, tak neodkladajte to na ďalší rok, ale konajte teraz! Máte skvelé šance dosiahnuť veľké úspechy. Využite dobré aspekty na komunikáciu s ľuďmi, to je aj vo všeobecnosti vaša silná stránka, ale tohto roku je zvýraznená aj vplyvom hviezd! Nebuďte trochári, lebo pre povedzme päť euro stratíte päťtisíc euro! Pozerajte dopredu a malé straty nepočítajte! Výhody budú mnohonásobne vyššie!