Býk

(21.4.-21.5.)

Všeobecné tendencie

Ťažíte z konštelácie planét všetko to najlepšie: Bonusy minulého roka vám zostávajú, finančne si dokážete udržať úroveň z vlaňajška, zdravotne je to tiež znesiteľné, osud aj intuícia vám tiež prajú to najlepšie. Pokiaľ v marci, apríli a v auguste dokážete načas stúpiť na brzdu a nespôsobiť haváriu (to myslím aj v symbolickom slova zmysle, teda ak si aj dokážete zahryznúť do jazyka  pravú chvíľu), všetko dopadne dobre. Májových asi už v tomto roku (alebo o rok) čaká istá odluka. Môže to byť napr., že sa syn alebo dcéra osamostatnia a odídu z domu, ale nebojte sa, čoskoro zas prídu vnúčatá a bude treba opatrovať maléJ. Pre mladých to samozrejme môže znamenať rozchod so starou láskou a spoznanie novej, prípadne hľadanie nového zamestnania, priateľstva... to sa ukáže. Máj, jún a júl sú ideálne mesiace na riešenie každej dôležitej otázky. Naopak, neodkladajte vážne rozhodnutia na november či december.

Domov a rodina

Doma kvitnú kvety šťastia temer po celý rok (len koncom roka sú možné zvýšené výdavky, ale ináč po vzťahovej stránke je to v poriadku). Možné sú zmeny a inovácie v dome, v bytovom zariadení, v členoch rodiny (nejaký malý prírastok). Čo si teraz upevníte a zastabilizujete, to vám zostane nadlho. Od jari sa začína obdobie nového zapojenia sa doma, v rodine, prípadne bude prírastok. Aspekt platí rok aj sedem mesiacov, takže ten prírastok pokojne bude až o rok. Ale môže ísť aj o sťahovanie sa do iného bytu, lepšie kontakty s ostatnou rodinou a pod. Možno si kúpite nové zariadenie do bytu, alebo žeby nový počítač?

Láska a manželstvo

Po vlaňajšom roku skúšok, ktoré ste ale vyhrali, je tento rok pokojnejší. Ešte stále môžete stretnúť novú lásku, hlavne prvé štyri mesiace roka a v septembri, ale koniec roka je na lásku a šťastie v nej tiež ako stvorený. Od Vianoc do Silvestra nebuďte doma sami, to radšej choďte na dovolenku do hôr či k rodine. Neoľutujete.  Len si dávajte stále pozor na sobášnych podvodníkov. V láske (aj v podnikaní) si každú informáciu radšej overte, aby ste niekomu nenaleteli a nesadli na lep. Aprílových sa však toto varovanie vôbec netýka, vám sa beztak všetko podarí.

Najviac šťastia v láske, ako  i v umeleckej tvorbe, prednese, či interpretácii, vás čaká v čase  od: (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.,  ďalej od (_:) 6.VI. – 4.VII.,   kedy prechádza Venuša, vaša  vládkyňa, priamo vaším znamením a dodáva vám mimoriadny šarm a úspechy v láske, umeleckej tvorbe i interpretácii. Krásu, hudbu  a poéziu precítite viac než inokedy. Ďalšie šťastné obdobia sú od  (a:) 1.  –  26.VIII.,  (c:)20.IX. – 14.X. a od (g:) 25. – 31.XII.  V tomto čase ľahšie nakúpite  vkusné veci, módne doplnky, kozmetiku, šaty, bižutériu či umelecké  predmety. Budete mať častejšie dámske a umelecké návštevy, dostanete viac darčekov a malých pozorností. Menej priaznivé  obdobie na lásku je v čase od:  (h:)1. – 2.I., (b:) 27.VIII. – 19.IX., (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tom čase ľahšie podľahnete neskrotnej milostnej  náklonnosti a oplieskate peniaze na márnosti a rozkoše, čo by ste  neskôr zbytočne ľutovali.

 Peniaze

Niektorí z vás ešte potrebujú doriešiť finančné ťažkosti z vlaňajška, ale väčšina z vás už má pokoj s problémami a naopak, teší sa finančnému prílivu, a to najpravdepodobnejšie z bežnej, ale dobre platenej práce. Môže to súvisieť s umením alebo aj s taktikou či politikou, so spoločenskou funkciou a pod. V podobnej situácii je asi aj váš partner. Má ale väčšiu pravdepodobnosť, že nájde nový zdroj príjmov. Priaznivé obdobie na drobné  nákupy, ale i na vybavovanie, cesty, listy a návštevy, je v čase  od: (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,  (i:) 26.II. –13. III.,  potom v čase od: (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI.,  , kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením  a zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na  cestách i pri stretávaní sa s ľuďmi. Ďalšie vhodné termíny na  nákupy a cestovanie sú od: (a:) 21.VI.  – 5.VII.,  (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace,  Menej priaznivé obdobie na nákupy a iné merkúrovské  otázky je v čase od: (h:) 7. – 25.II., (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX.a napokon od (e:) 17.X. – 5.XI. Cesty,  nákupy a vybavovanie radšej odložte. Možné sú zvýšené výdavky na spoločenské  akcie, na deti či svojho partnera/ ku.

 Práca a zdravie

.Ak boli vlani problémy s prácou, tohto roku nič také nehrozí, skôr naopak: oplatí sa uchádzať o vedúcu funkciu, o dobre platené miesto so stabilným príjmom. Aj v bežnom zamestnaní vám bude dobre, ale v práci „na výslní“ je to úplne fantastické. Prinajmenšom si zabezpečte minimálne firmu, kde si môžete robiť kedy chcete a čo chcete, tohto roku vás nik nebude otravovať kontrolami a pod., naopak, čakajú vás len samé chvály za každý sebemenší dobrý nápad. Tak využite času, kým je priaznivá konštelácia hviezd. Príliv  energie a odvahy pocítite v čase od: (i:) 1. – 28.I., potom ďalej od:  (a:) 5.VI. – 20.VII. a (c:) 5.IX. – 22.X. Je to vhodný čas na činorodú prácu, aktívny odpočinok, turistiku a šport. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od:. (_:) 10.III. – 20. IV., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať. Najviac opatrnosti na cestách  i pri športe si vyžaduje čas od (b:) 21.VII. – 4. IX. a potom aj od: (e:) 9. – 31.XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu,  bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, prípadne  i infarktových situácií a fyzických zranení pri športe či na cestách.

 Cesty a štúdiá

Oproti vlaňajšku je tento rok oveľa horší na cestovanie: Ubytovanie aj strava asi vyjdú oveľa drahšie, je tu riziko aj straty batožiny resp. jej ukradnutie, jedine more nikdy nesklame: Neptún, vládca morí a oceánov, je vám na cestách nápomocný a vo vode sa vždy príjemne schladíte a osviežite. Pozor tiež na rýchli jazdu a eventuálnu haváriu na cestách, či už by ste cestovali autom, vlakom, či lietadlom. Pozrite si pozorne marsovské aspekty a vyhnite sa tým zlým, naopak, uprednostnite tie dobré termíny aj na dovolenku. V štúdiu to tiež nebude veľmi valné. Skrátka, tento rok bude lepšie doma či s priateľmi než pri komunikácii s cudzími ľuďmi napr. na dovolenke.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

.Rok praje priateľstvám oveľa iacej než vlani. Síce ešte prvé štyri mesiace je tu stále riziko, že stratíte blízkeho priateľa, ale ak ste ho už stratili vlani, už vám nič podobné nehrozí. Naopak, Väčšina vašich priateľov má výborné nápady, kam ísť, ako sa spolu zabaviť a ako stráviť čo najlepšie spoločný čas. Ideálne obdobie na spoločné akcie  s priateľmi je na jar a začiatkom leta, júl je spolovice výborný a sčasti rizikový, hlavne ak chcete spájať priateľstvo s láskou. Takisto už pomaly môžete rozbiehať plány do budúcnosti. Koncom roka a potom aj v tom ďalšom roku to bude jedna z najsprávnejších vašich orientácií – trochu predvídať udalosti a perspektívne brať ohľad na budúcnosť.

V čom vám praje šťastie

Rok prináša plno príjemných udalostí a pekných prekvapení. Nelenošte a pustite sa do práce tam, kde sa vám ponúka a kde to bude pre vás výhodné. Príležitosti budú, len si treba dobre vybrať a život vás nesklame. Viem, vy ste praktickí ľudia a svoju fantáziu držíte pevne na uzde, ale aj tak, tento rok praje aj vašej intuícii ... alebo si hoďte mincu, alebo sa poraďte s vešticou, alebo si vyložte karty... nie vždy, ale tohto roku vám to lepšie funguje ako bežne. V práci vo vedúcom postavení, ale aj v bežnom pracovnom zaradení nájdete uspokojenie a docenenie zo strany podriadených a kolegov.

Dobrá rada

.V podstate sa vám výborne darí, tak si vychutnajte tento rok plnými dúškami. Poznáte ale tú zásadu – neuľpievanie? Tohto roku sa vo vašom prípade jedná o domov a rodinu, kde by ste to mali uplatniť. Nenariekajte za starým bytom, ak ste sa presťahovali do nového. Nenariekajte, že sa vám vzdialil člen rodiny – ak je to syn či dcéra, možno prídu vnúčence a potom zas nastane oživenie v rodine.