Kozorožec

(23.12.-20.1.)

 Všeobecné tendencie

Dva ťažké aspekty – osudové Pluto a originálny Urán síce aj tohto roku zostávajú účinkovať, blahodarné vplyvy dobrej planéty prídu až v októbri a dovtedy... vám zostáva žiť z vlaňajšej slávy a úspechov. Ide to. Len pozor na prechmaty, eventuálnych kontrolórov a revízorov, Vážne rozhodnutia radšej ale odložte na koniec roka, resp. posledné tri mesiace. V júli odporúčam hybernovať ako medveď, on to robí síce v zime, ale vám bude v júli akoby zima. Operáciu, fyzicky náročné športy a chirurgické zákroky – čo by len vybrať bradavičku – radšej odložte, Dovolenka? Áno, ideálny čas, ale nie hýriť, tancovať a blázniť sa, ale nájsť si azyl, kde sa dobre oddychuje a nik vás tam neruší. Tesne pred Vianocami vstupuje Saturn, váš vládca, do vášho znamenia. Vy sa ale zodpovednosti ani vážneho prístupu k životu nebojíte, vám je to prirodzené. Po celý rok vám dobre slúži váš šiesty zmysel, intuícia, tušenia. Možno mávate aj živé sny, ktoré vám pomáhajú pochopiť vašu situáciu a aj ju riešiť. Tiež plavba po mori vám robí dobre.

Domov a rodina

Nuž, domov a rodina nebývajú vaše najsilnejšie stránky. Keď sa oma niečo aj zomelie, vám je najvýhodnejšie utiecť kam? No predsa do roboty. Tam ste vo svojom fachu doma. Ale aj tak, stabilita rodiny je stále zachovávaná, dokonca je možný nový prírastok do rodiny. Ak by to nemalo byť dieťa, tak potom si vezmete podnájomníka buď priamo do svojho bytu, ak máte voľnú izbu, alebo do iných vašich priestorov. Len si zmluvne zaistite, aby vám náležite a načas platil činžu. V tomto roku je možné, že by sa mohol pokúsiť vás oklamať. Október je kritický mesiac, to by bolo najlepšie vtedy priam utiecť z domu. Už od novembra sa zas všetko dostáva do starých koľají.

Láska a manželstvo

S láskou to v tomto roku vyzerá na zmenu. Pravdaže, pravá láska vydrží, ale ak nie je tá pravá a okolo je veľa pokušenia, tak... neviem, neviem, či si necháte odtrhnúť rukáv, keď vás bude iný / iná ťahať zaň – symbolicky povedané, „do kríčkov“. Osudové stretnutie, osudová láska... v tomto roku, pravda, pokiaľ už nevznikla o mak včaššie. V manželskom resp. partnerskom vzťahu môže tretia osoba vyvolať rozruch. Ale žiadne strachy! Do konca roka sa všetko vysvetlí a zavládne zas pokoj. Ale ak už ste sa rozhodli zmeniť svoj objekt obdivovania, tak do konca roka z ľahkého vzťahu môže byť vážny a z vážnejšieho priam svadba. Pravdaže, ak už ste raz viazaní a nie ste spokojní, tak najprv bude treba rozvod, až potom to ďalšieJ. Veľa šťastia v láske  i v umeleckom predneseviac  harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte aj v čase od:  (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.,  (_:) 6.VI. – 4.VII.,  (c:)20.IX. – 14.X. a napokon od (e:) od 7.XI. – 1. XII.  Možno  očakávať drobné darčeky, je to tiež  vhodné obdobie na zoznámenie,  ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky, módnych  doplnkov, návštevu divadiel a koncertov.  U starších treba skôr  počítať s častejšími dámskymi  návštevami a umeleckou spoločnosťou. Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu a šarm, ako  i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, a to ku koncu roka,  (g:) 25. – 31.XII.   Menej priaznivé obdobie na  lásku je v čase od (^:)4.II. - 2.IV. a znova od 28.IV. – 5.VI.,  (a:) 1.  –  26.VIII.,  (d:) od 15.X. - 6.XI. V tomto čase si možno doprajete parádnejšie šaty, šperky a doplnky než bežne, na kozmetiku a kaderníka miniete viac než zvyknete, prípadne miniete na vašich maznáčikov.

 Peniaze

O peniaze (ani) tohto roku nebude núdza. Dokonca ich bude oveľa viacej ako vlani. Prvé štyri mesiace roka možno ešte poslúžia aj na rozšírenie zdrojov vašich príjmov, ale asi tak už bolo vlani. V ďalších mesiacoch je možné, že jeden zdroj príjmov „vyschne“, zato tie ostatné zdroje budú o to výdatnejšie. Aj tak najviac šantiť v oblasti peňazí môžete v januári a februári. Darí sa v zarábaní peňazí, ale aj pri nákupoch a predaji. Skrátka, využite rok, nie je každý taký skvelý. Ak máte životného či obchodného partnera, jemu sa bude dariť ešte lepšie ako vám. Tam sú šance ešte viacej rozšíriť svoje pole pôsobnosti. Pre vás z toho vyplýva, držte sa ho, neoľutujete! Skvelé obdobie na  nákupy, predaj a vôbec finančné otázky je od (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,   kedy  prechádza Merkúr priamo vaším znamením a prihrá vám peniaze,  šťastné nákupy, ale i viac návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy najväčšie úspechy a naskytnú sa nevídané spoločenské stretnutia aj finančné možnosti, prípadne pekné darčeky. Ďalšie dobré  obdobia na nákupy sú od  (i:) 26.II. –13. III., (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI.,  (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace, (e:) 17.X. – 5.XI. Vplyv Merkúra  zlepšuje váš postreh, dôvtip, jasnosť mysle a presnosť pri  vyjadrovaní. Ľahšie sa vám i študuje. Menej priaznivé obdobie na  merkúrovské otázky je od (^:) 14. – 31.III.   a znova 21.IV. – 15.V., (a:) 21.VI.  – 5.VII.,  (d:) 30.IX. - 16.X.  Vaše deti, alebo aj knihy a cestovanie vás budú stáť viac než ste predpokladali.  Nuž, ale, ak nebudete na to mať, tak zaplatí sponzor. Vyzerá to však, že na to budete mať bohato.

 Práca a zdravie

Tomu sa už hovorí, dobrý rok po pracovnej stránke. Či už máte len radové miesto v práci, alebo vynikáte na vedúcom poste, bude vám tohto roku fajn.  Môžete zabojovať aj o vyššie méty ako doposiaľ, i keď vás to bude stáť istú námahu, ale dosiahnete svoje (ináč, ako vždy). Ak zmeníte zamestnanie, tak jednoznačne na lepšie. Zakiaľ čo pri bežnom pracovnom zaradení je možné, že sa občas vyskytnú nedorozumenia a spory, vo vedúcej funkcii a v lepšom postavení si nik neodváži povedať vám čo len krivého slova. Snažte sa mať písomne potvrdené, že to dobré miesto je vaše a na dobu neurčitú, inak by sa mohlo v budúcnosti stať, že vznikne konkurenčný boj o to miesto. V tomto roku ale istotne nie. Zdravie vám tiež slúži nadpriemerne. Riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách bude zvýšené od  (^:) 28.I. – 9.III., (a:) 5.VI. – 20.VII. a (d:) 23.X. – 8. XII. V tomto čase ľahšie podľahnete epidémii  a infekčnému ochoreniu. Pozor tiež na zranenia na cestách. Jazdite a športujte ozaj opatrne! Naopak väčšie športové a fyzicky náročné  výkony môžete podávať v čase od (i:) 1. – 27.I., (_:) 10.III. – 20. IV., (c:) 5.IX. – 22.X., (e:) 9. – 31.XII. kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú  bojovnosť.  Tieto termíny okrem toho posledného sú však vhodné aj  na osobné hádky s priateľmi, pri ktorých posledné slovo – a víťazné – bude vaše. J

Cesty a štúdiá

Každú cestu si treba dôkladne zvážiť, dopredu urobiť rozpočet, naplánovať program, rozhodnúť sa, s kým všetkým pôjdete – a je to. Precízne pripravovať veci je pre vás hračkou, takže by to malo vyjsť. Na kratšie cesty – povedzme – v rámci vlasti (hoci dnes už cesta do Viedne z Bratislavy je kratšia a jednoduchšia ako napr. z Bratislavy do Košíc, takže aj otázku krátkych a dlhých ciest bude aj v astrológii treba prehodnotiť) je lepšia prvá polovica roka a na ďaleké cesty (povedzme k moru, za oceán a pod.) je lepšia druhá polovica roka, ale isté je, že na cestovanie ako také sú najlepšie dva posledné mesiace v roku, a to už bez rozdielu, či ide o krátku, či o dlhú cestu. Rovnako so štúdiami to tohto roku nie je ťažké, ba naopak, ku koncu roka sa vaša situácia aj v štúdiu zlepšuje.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Aj tento rok praje vašim priateľstvám, daria sa spoločné akcie s nimi a dokonca to vyzerá, že s nimi dosiahnete viacej ako bez nich. Aj vaši patróni a guruovia sa o vás dobre starajú. Aj v tomto ohľade sú najlepšie posledné dva mesiace v roku. To sa vydaria všetky spoločné akcie s priateľmi, oslavy (ich) narodenín či návšteva kultúrnych či športových podujatí, ba aj spoločné cesty. Napriek tomu, že tento rok nevyzerá vždy lákavo a ideálne, už teraz si môžete začať robiť veľké plány pre budúcnosť. Roky pred vami síce nie sú úplne bez starostí, ale zas vy by ste taký celkom bezstarostný rok asi ani nechceli. No predstavte si byť na dovolenke celý rok a vôbec nič nerobiť, len oddychovať. Čo pre niektoré znamenia je cieľ, vás by to unudilo. Takže... dobre je tak, ako je, aspoň sa nebudete nudiť. Pravdepodobne už tohto roku (alebo niektorí až na budúci rok) stratíte jedného zo svojich priateľov, hlavne ak už je v pokročilom veku alebo vážne chorý.

V čom vám praje šťastie

Tohto roku stojí za to zabojovať o lepšiu pracovnú pozíciu, dokonca to vyzerá tak, že osud zariadi, že vám ju priamo ponúknu. Vo vedúcej pozícii vyniknete a budete mať úspech. Iná vec je, že vy, akí ste pedanti a snaživí, to zas neodfláknete a budete poctivo preberať všetko, čo patrí do vašej kompetencie a samozrejme vás to náležite unaví. Ale aj tak, bude to stáť za to. Rovnako sa darí vašim projektom, plánom do budúcnosti, túžbam a snom, a to hlavne ku koncu roka – v posledných dvoch mesiacoch, ale ani predtým to nie je zlé. Ak si naplánujete cestu okolo sveta, tak v ten ďalší rok na ňu určite pôjdeteJ.

Dobrá rada

.Tohto roku najzraniteľnejšou časťou vášho života sú rodinné problémy, otázky bytu, domu, záhrady, rodiny... aj manželstva. Neberte nič z tohto na ľahkú váhu a pristupujte k riešeniu rodinných problémov uvážlivo a zodpovedne, ináč sa vám problémy vrátia ako bumerang. Na jar sa dá všeličo vyriešiť, ale v októbri radšej utečte z domu – trebárs do cudziny – na služobnú  či súkromnú cestu.