Lev

(23.7.-22.8.)

 Všeobecné tendencie

Rok je ako z rozprávky. Všetko sa darí, ide ako po masle. Je to možno preto, aby ste si oddýchli, načerpali veľa síl a energie, aby ste potom po iné roky dokázali hravo odolávať problémom života a aby ste pritom nestratili svoju životnú iskru. Ak ste to doposiaľ neurobili, máte šance v tomto roku stabilizovať, upevniť všetky hodnoty, ktoré máte a na ktorých vám záleží. Navyše už od apríla do konca roka (a ešte aj na budúci rok) máte možnosti nového zapojenia, a to veľmi silné: kto z vás stretne novú lásku, kto nového priateľa, kto zmení zamestnanie na lepšie, výhodnejšie... to záleží od hodiny Vášho narodenia, teda, od ascendentu. Isté je, že budete nadmieru spokojní. Podeľte sa so svojím šťastím s vaším okolím, nenechajte si ho pre seba. Zas potom inokedy sa oni podelia s vami s tým svojím šťastímJ Ak ale už ste prestarlí a rodení medzi 14. A 16. hodinou , teda v dome smrti, tak to nové zapojenie môže byť aj astrálneL (síce vraj aj to môže byť dobréJ ).

Domov a rodina

Doma sa veci vyvíjajú uspokojivo: harmónia a rodinná pohoda prevládajú po väčšinu roka. Od októbra je dokonca možné veľké šťastie v rodine, alebo kúpa niečoho hodnotného do bytu, ak nie celý byt či dom. V priebehu roka je možné jedno odlúčenie s jedným členom rodiny. Možno sa niekto vydá či ožení a odsťahuje sa mimo, alebo odíde na dlhú služobnú cestu... skrátka, nemusí to byť jednoznačne smrť. Na rodinné oslavy je vhodný čas od začiatku do konca roka, predsa však najvhodnejší je od jesene. V marci, apríli, v auguste a v decembri sú možné doma jemné roztržky. Ale do konca roka sa ukáže, že vy máte pravdu.

Láska a manželstvo

Tak ako vlaňajší rok neprial veciam lásky – teda okrem stabilných vzťahov, tak tento rok je priam ideálny na lásku, flirt, ale aj na ážny vzťah s cieľom uzavrieť manželstvo. Dlhé obdobie možných šťastných náhod sa pomaly končí, tak využite vari posledné šance – stretnúť osudovú lásku, či už na umeleckom predstavení, či na dovolenke alebo v obyčajnom obchode, že vám práve podá to, čo ste chceli kúpiť a slovo dá slovo... a bude ruka v rukáveJ. Prvé štyri mesiace roka sú na vážny (manželský či partnerský) vzťah úplne ideálne. Čo na tom, že potom prídu aj problémy? „Carpe diem“ – užite si dňa (aj noci) v dobrom a tešte sa zo vzťahu, ktorý vás robí blaženými. Ak sa ale chcete rozviesť, pôjde aj to.  Šťastné obdobie na lásku je v čase od (^:)3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov, potom od: (`:) 5. – 31.VII. Ďalej od (b:) 26.VIII. – 19.IX. prechádza Venuša priamo vaším znamením a zvýrazní váš  šarm a pôvab, ako i cit pre krásu a harmóniu. Môžete očakávať aj  viac návštev, najmä dámskych či umeleckých, veľa drobných  pozorností a darčekov, tiež intenzívnejšie prežívanie krásy  a umenia. Ďalšie priaznivé obdobie na lásku je od (d:) od 14.X. - 7.XI. a (f:) od 1. - 25.XII. V tomto čase ľahšie nakúpite elegantné šaty, módne  doplnky, šperky i umelecké predmety, výraznejšie prežijete poéziu  života i umenia, prípadne ju i sami vytvoríte. Menej priaznivé  obdobie na lásku je od (h:)1. – 3.I.,  (_:) 7.VI. – 4.VII. a napokon od (e:)  8.– 30. XI. V tomto čase vás Amorove šípy ľahšie zrania. Kroťte svoju  túžbu po pôžitkoch v jedení, pití i v láske. Všetko treba  robiť s mierou, ba i nakupovať šperky, šaty a pekné veci. Faktom je, že tohto roku si môžete dovoliť oveľa viac  ako po iné roky.

 Peniaze

Všetko, čo ste vlani nadobudli a máte to aj oficiálne potvrdené, že je to vaše, vám zostane aj v tomto roku. Ale nové šance už nie sú také ako boli vlani. Zato Vášmu partnerovi / ke sa finančne polepší, skončia sa isté finančné povinnosti či záťaž. Niektorí z vás, ktorí ešte tiež máte nejaké finančné obmedzovania resp. splácanie pôžičky či iného, sa tiež v tomto roku máte šance zbaviť týchto starostí. Väčšina z vás si už ale užíva bezstarostné obdobie a vychutnáva si radosti, ktoré prináša život. Prichádza v tomto roku (niekomu až o rok) nová šanca, kde sa dá zarobiť veľa peňazí. Je to však za cenu zvýšenej námahy a úsilia. Priaznivé  obdobie na nákupy, predaj, podnikanie a vyjednávanie, ale  i cestovanie a štúdium máte od (f:) 4. – 12.I., (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V.,  (`:) 7. – 20. VI.,    ďalej od (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX. prechádza Merkúr priamo vaším  znamením a dodá vám ostrovtip, humor, jasnosť mysle a výhody pri  jednaní s ľuďmi. Rastie i šťastie na cestách a na dovolenke, návštevách, úspechy  v štúdiu, vo finančných záležitostiach ako i v literárnej práci.  Ďalšie dobré obdobie na merkúrovské otázky je od (d:) 30.IX. - 17.X.,  (f:) (znova) od 6.XI. – 31.XII.,   Menej vhodné obdobie na merkúrovské otázky je v čase od (h:) 7. – 25.II., (_:) 1. – 19. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI. a napokon od  (e:) 18.X. – 5.XI. Vianočné nákupy by ste mali chystať radšej veľa a menšie ako jeden vzácny dar.

 Práca a zdravie

Vo vedúcej funkcii sa vám i naďalej skvele darí. Napriek tomu neodkladajte vážne pracovné rozhodnutia na koniec roka, snažte sa všetko podstatné vyriešiť do 11. októbra, kedy sa na vás začnú valiť starosti rôzneho druhu, ktoré nebude možno obísť ani odložiť, ale riešiť na mieste. Dokonca by sa vám dobre povodilo, keby ste prechodne zobrali aj menej zodpovednú funkciu – teda od októbra, nemusí to byť  nadlho, stačí tak na rok. Zdravotne by ste sa mali starať komplexne o celé telo, nielen o jeden orgán – u vás napríklad býva preferované srdce. Tohto roku to vyzerá, že môže zlyhať ten orgán, ktorému venujete najmenšiu pozornosť. Mohla by to byť štítna žľaza, cievy ako aj pohlavné orgány, teda u mužov zväčšená prostata, u žien skorej zlatá žila.  Hovorí sa tomu, metóda najslabšieho článku. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzické zranenia pri športe či na cestách máte od (_:) 10.III. – 20. IV., (e:) 9. – 31.XII.,  kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné  držať bojovnosť na uzde. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (b:) 21.VII. – 4. IX., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať. Veľa energie a odvahy, prípadne i športovú  bojovnosť vám  Mars  prináša v čase od (^:) 28.I. – 9.III., (`:) 21.IV. – 4.VI. a od (d:) 23.X. – 8. XII. V tom čase môžete podávať  väčšie športové a fyzicky náročné výkony.

 Cesty a štúdiá

Rok maximálne praje krátkym cestám, návštevám rodiny a priateľov, výletom – čo aj do Viedne, keď ste za chvíľu zas domaJ. Komunikácia s okolím je skvelá, či už idete na kolesách, pešo, prípadne len surfujete na internete. Aj obyčajné listy odoslané poštou (čo už je v dnešnom tabletovom svete vari nemoderné) budú úspešné. O mailoch a internetových stránkach, novinách a časopisoch ani nehovorím, všetko vám prinesie radosť – a sčasti aj poznanie. Rovnako máte úspech ako redaktori, šoféri či inakší sprostredkovatelia stretnutí a návštev ľudí. Inzertné kancelárie budú veľmi ziskové. Do hlbšieho štúdia by ste sa v tomto roku asi nemali púšťať a ak, tak počítajte s tým, že to nebude ľahké. Snáď od jesene to bude o niečo znesiteľnejšie, ale zázraky nesľubujem.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

.Nevyhovujúcich priateľstiev sa zbavíte do konca apríla a hneď za tým sa začína obdobie hľadania a nachádzania vynikajúcich priateľov, možno i cudzincov, solventných a žoviálnych, ktorí budú za každý špás a pôjdu s vami aj do netradičných akcií. Pokiaľ ich nemáte v základnom horoskope, tak tieto priateľstvá vydržia tak dva – tri roky. Ale ak ich máte mať natrvalo, tak si ich udržíte, pokiaľ vy sami to budete chcieť. Viete o tom, že Lev je kráľom zverokruhu? A že tohto roku obzvlášť sa vám plnia túžby a vaše priania? Ak ste to nevedeli, tak už to viete. Len zato nemusíte spyšnieť. Aj tak vám vaše zámery a plány vychádzajú.        

V čom vám praje šťastie

Rok je k vám skutočne štedrý, nadelí vám materiálnych aj duchovných darov plným priehrštím. Nové informácie sú základom nového poznania a nových šťastných skúseností a zážitkov. Čaká vás nové šťastné zapojenie. Možno stretnete novú lásku, alebo nové priateľstvo, prípadne v novom zamestnaní sa lepšie sebarealizujete. Šťastie býva vrtkavé, preto si ho nejako poistite. Všetky zmluvy majte písomne potvrdené.

Dobrá rada

Vážne rozhodnutia a akcie, ako je sobáš, sťahovanie, kúpa helikoptéry či auta, domu, atd., nenechávajte na jeseň, ale snažte sa ich realizovať do konca septembra. Zvyšok roka pre tých, čo sa nesnažia podvádzať, bude tiež vynikajúci a úspešný. Avšak od jesene si na vás chcú posvietiť revízori, dopravná aj štátna inšpekcia, preto sa snažte potom dodržiavať pravidlá. Do leta sa vám všeličo „prepečie“.