Panna

(23.8.-23.9.)

Všeobecné tendencie

Po vlaňajšom úspešnom roku sa iste cítite vynikajúco. Verím, že ste vlani zvládli jeden náhly a naliehavý problém, ak ešte neprišiel, tak v tomto roku ešte stále hrozí, že príde. Okrem toho bolo treba sústavnú starostlivosť o niekoho staršieho chorého, prípadne, ak sami ste už vo vyššom veku, tak ste sa museli starať o svoje vlastné zdravie. Aj tento problém možno ešte pokračuje aj v tomto roku, ale už len okrajovo. Naopak všetky materiálne statky, výhody a iné bonusy, ktoré ste vlani získali, pokračujú aj v tomto roku. Vy augustoví ešte môžete do apríla skúšať šťastie aj v nových oblastiach práce, nové priateľstvo, lásku, atď., ale vy ostatní sa už len držte toho, čo máte a tešte sa zo života. V septembri a až do polovice októbra máte rušnejšie obdobie, a to nielen oslavy narodenín. Pozor na jazyk aj na rýchlosť. Zvyšok roka prináša veľa dobrého, ale vo veľkom. Pozor, aby ste kvôli malej výhode neprišli o veľký peniaz!

Domov a rodina

Okrem jedného jediného rodinného problému sa všetko vyvíja správnym smerom. Aj ten jeden problém – opatrovanie staršieho člena rodiny alebo nejaká chronická choroba – teda u starších – ste už možno vyriešili vlani či predvlani. Ďalší už nebude, naopak, ukazuje sa tu na dlhý čas priaznivé obdobie. Možné je isté tajomstvo v rodine, ale s tým vám už neporadím. Začína sa obdobie rozkvetu: možný je prírastok do rodiny, teda u mladších členov rodiny. Ak to nebude tohto roku, tak o rok, ale niečo milé (malé) by to mohlo byť. Samozrejme, ak už máte deti vyrastené a nežijú s vami, tak asi pôjde o pribudnutie nábytku, prípadne sťahovanie do lepšieho – väčšieho bytu či dokonca domu. Možná je aj kúpa záhradky či pozemku. Že by v cudzine?

Láska a manželstvo

Tento rok pokladám za prechodné obdobie: Vlaňajšok bol vynikajúci na ľahký vzťah a lásku ako takú, ale o to horší na manželstvo a pevný zväzok a budúci rok bude zas perfektný na vážne vzťahy, pritom ani na ľahšie ponímanie lásky to nebude zlé. Tohto roku sa nejeden milostný pár rozíde, či už kvôli nevere jedného z partnerov, či kvôli zásahu inej „vyššej moci“. Ale bude to aj tak pre vás užitočné: čo má byť, bude. Ak ide o pravú lásku, tak tá prežije aj zemetrasenie (tí lenivejší si ešte budú pochvaľovať pri zemetrasení, že sa menej „namakajú“J). Vo vážnom vzťahu sa tohto roku  lepšie darí romantickým dvojiciam: Vy ste realistickí, ale sú chvíle, kedy aj vy podľahnete očareniu, či už hudbou, filmom, televíznym programom či sladkým slovámJ. Šťastie v láske máte  najviac v čase od  (_:) 6.VI. – 4.VII.,  (a:) 1.  –  26.VIII.,    potom od: (c:)20.IX. – 14.X., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a dáva vám  veľa šarmu, krásy a príťažlivosti pre opačné pohlavie, pribudnú  drobné darčeky a pozornosti a dámske návštevy. Tento čas je vhodný  i na zariaďovanie bytu. Nanovo vám šťastie v láske praje zas od  (e:) od 7.XI. – 1. XII., (g:) 25. – 31.XII. V tomto čase okrem samotnej lásky aj výhodne nakúpite i predáte módne  doplnky, bižutériu, kozmetiku,  kvety a všetko, čo je pekné  a estetické. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od: (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.,  (`:) 5. – 31.VII., (f:) od 2. - 24.XII. Pozor na labužnícke a iné rozmary, aby vám preháňanie  neuškodilo. Niekedy sa človek zamiluje práve vtedy, lebo viacej túži po láske. V nákupoch šperkov a šiat sa  radšej obmedzte.

 Peniaze

Tohto roku sa vám mimoriadne darí pri zarábaní peňazí. Nebráňte sa tomu a nenúťte svoju polovičku, aby zarábala rovnako ako vy. Tento rok to doma ťaháte asi skorej vy a o pár rokov možno bude situácia opačná. Takže nielenže i naďalej zarábajte peniažky tam, kde sa vám darí, ale skúste si to zabezpečiť aj do budúcnosti: pokiaľ máte písomne zmluvu, že vaša spolupráca s danou inštitúciou bude pokračovať, tak vám ani do budúcnosti nehrozí finančný bankrotJ. Že sa deje niečo pozitívne, ste už asi pocítili už vlani koncom roka. Ale tohto roku hlavne od apríla si budete maximálne pochvaľovať. Možno pribudne ešte aj nejaký vedľajší zdroj príjmov. Šťastné obdobie na nákupy, predaj, ako i cestovanie,  podpisovanie zmlúv, máte od: (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,  (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI.,  (a:) 21.VI.  – 5.VII., ďalej od (c:) 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace, prechádza Merkúr priamo vaším znamením a v tomto období sa  vám budú  sypať peniaze, alebo aspoň pozvania na návštevy, listy  a hostia plným prúdom. V tomto čase rozmýšľate praktickejšie než  obvykle, máte jasnejší rozum i myšlienky, ste cieľavedomejší  a zlepšuje sa i váš organizačný talent. Ľahšie nadviažete "známosti". Ďalšie dobré obdobie na nákupy aj cestovanie máte od: (e:) 17.X. – 5.XI.  Aj na cestovanie a obchody máte mimoriadne úspešný rok. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu, vede a výskume,  na konferenciách, pri spisovateľskej, redaktorskej i v  pedagogickej činnosti. Menej dobré obdobie na merkúrovské otázky  je od: (f:) 5. – 12.I., (i:) 26.II. –13. III.,  (`:) 7. – 20. VI.,  (f:) (znova) od 6.XI. – 31.XII. V tomto  období asi výdavky prevýšia vaše príjmy. Čas nie je vhodný na  veľké nákupy, investície a jednania.

 Práca a zdravie

Vyzerá to, že už vlani ste si „vyčistili chodník“ vedúci k vášmu spokojnému pracovnému postaveniu. Tohto roku nie sú temer žiadne obláčiky na nebi vašej pracovnej kariéry či aj obyčajného pracovného zaradenia. Pri správnej výžive a dobrom psychickom stave nečudo, že aj zdravíčko vám skvele slúži. Stačí, aby ste to nepreháňali v práci, hoci ste známi workoholici a i naďalej dodržiavali zásady racionálnej výživy, dodržiavanie rytmu odpočinku aj práce... a bude to. Najväčší nápor sa očakáva ku koncu roka, preto, pokiaľ môžete, sa mu vyhnite, a to tak, že ku koncu roka si vezmete dovolenku a zaleziete do miesta, kde je váš azyl: nik vás tam neruší a neznervózňuje. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete  podávať v čase od (_:) 10.III. – 20. IV., (a:) 5.VI. – 20.VII. a naposledy od: (e:) 9. – 31.XII.,  kedy máte viac energie a odvahy, ba i väčšiu športovú bojovnosť.   Zápalové ochorenia, podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu  i fyzické zranenia pri športe či na cestách sú ešte možné od (i:) 1. – 28.I. a od  (`:) 21.IV. – 4.VI.  Buďte vtedy opatrní! Pozor na hmlu a alkohol, teda jazdu pod jeho vplyvom. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od:. (c:) 5.IX. – 22.X., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.

 Cesty a štúdiá

Pokiaľ pokračujete   vo vlaňajšom trende, super! Na cestách aj v štúdiách sa vám výborne bude dariť. Uprednostňujte služobné cesty a cesty za umením a poznávaním. Od mája je možná rozluka na cestách, takže radšej neberte svoju polovičku so sebou, aby ste sa nepohádali a nerozišli kvôli nejakej prkotine! Od apríla do júla sú výborné a vydarené cesty skorej do cudziny, naopak od septembra až do konca roka domáce cesty, návštevy a výlety. Rovnako v odbornom a vysokoškolskom štúdiu a vedecko - výskumnej práci sa vám lepšie darí v prvej polovici roka a od jesene zas pri písaní (a čítaní) článkov v časopisoch, bežných novinách a aj pri základnom a stredoškolskom štúdiu.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Tento rok praje viacej neoficiálnym jednaniam a vzťahom, či už ide čisto o priateľa, o guru alebo niečo viac. Snažte sa udržať čo najdlhšie v tajnosti aj svoje vplyvné známosti, aj svoje plány do budúcnosti. Ak sa to do jesene prezradí, potom to už nevadí. Naopak, od jesene sa znova skvele darí vašim priateľstvám a znova môžete kuť plány do budúcnosti, nech by o tom vedel aj celý svet! Od mája počnúc do konca roka, ba dokonca ešte aj dlhšie, možno počítať so vznikom nového priateľstva alebo vzťahu, ktorý však je nutné držať predbežne v tajnosti. Váš nový priateľ (či patrón) je neobyčajne silný a vplyvný človek, vážte si ho!

V čom vám praje šťastie

.Darí sa vám vo finančných veciach a aj v tajných plánoch do budúcnosti. Mohli by ste vstúpiť do tajného spolku, napr. na ochranu liečivých rastlín či niečoho iného, pokiaľ také vôbec existuje. Však vy ste šikovní, vy si to zistíte. V prvé štyri mesiace roka rozbehnite akciu a potom ju už len utajujte a udržujte v optimálnom rozsahu. Máte tiež šance si uchovať všetky hodnoty, ktoré ste vlani získali.

Dobrá rada

Tohto roku môžete prísť k veľkým peniazom. Šance sú tu, možnosti tiež, ale nepôjde to samo od seba. Mali by ste zabojovať, bude to stáť za to, aj ak budú prekážky. Vyzerá to, že budete musieť do akcie zapojiť svojich nových (tajných resp. neoficiálnych) priateľov, teda, aspoň jedného – a plán sa vydarí. Kujte železo za horúca a svoje plány tiež, len sa nimi nemusíte hneď chváliť pred svetom.