Rak

(22.6.-22.7.)

Všeobecné tendencie

Hovorí sa medzi astrológmi), že keď je Jupiter v nepriaznivej konštelácii, tak že vtedy šťastie človeku nepraje. To je momentálne aj váš prípad, teda, čo sa týka toho Jupitera. Ale poznám Račicu, ktorá tiež mala po celý rok tento aspekt, ale nepodvádzala, všetky stanovené úlohy splnila a čuduj sa svete – ten Jupiter jej neublížil, práve naopak: ešte ju aj v robote pochválili. Tak... si vyberte. Isté je, že bude viac revízorov a iných kontrolórov než po iné roky, a preto vám dobre radím: držte sa pravidiel hry a ešte aj vy môžete byť pochváleníJ. Ináč, tento aspekt sa v dobrom dá využiť na zbavenie sa zlozvykov. Takže, ak máte napr. „pivné bruško“, tak sa ho tohto roku môžete zbaviť, prípadne aj iných zlozvykov. Aj tak sú tu oblasti, kde vám to šťastíčko praje: domov a rodina – to je pre vás veľmi dôležité, tam sa bude skvele dariť, i ke´d možno investujete tam viac než inokedy. Ale bude to stáť za to.  Okolo vašich narodenín bude rušnejšie než obvykle. Vtedy, ale aj po celý rok, dajte na svoju intuíciu a šiesty zmysel, ten vás povedie správnym smerom. November sa ukazuje ako najšťastnejší mesiac roka.

Domov a rodina

Doma, v rodine prevládajú tie najlepšie aspekty, aké môžu byť. Nie že by sa nevyskytli problémy, práve naopak: Problémy prídu, aby ste sa nenudili, ľudovo povedané, ale isté je, že ich vyriešite vo svoj prospech a koniec bude úspešný. Ak chcete meniť byt, kúpiť nový dom či pozemok, chatu, záhradu, atď., rozhodne je to vynikajúci rok na takéto aktivity. Ideálny mesiac na tieto záležitosti, ale aj na rodinné oslavy a rôzne investície do domácnosti a členov rodiny, je október. Vtedy moc necestujte, ani nemeňte zamestnanie, ani sa nežeňte / nevydávajte, ale na domáce záležitosti už nemôže byť lepšie obdobie. Využite ho v dobrom!

Láska a manželstvo

S milencom /kou sa budete často hádať, možno dôjde až k rozchodu, s manželom /kou budete obaja škrípať zubami, ale ak to nejako vydržíte do októbra – či už v legálnom, či v neoficiálnom vzťahu, všetko sa otočí vo váš prospech a potom už bude dobre. Len treba vydržať a občas si zahryznúť do jazyka včaššie, než by ste vypustili z úst nadávku či niečo horšie (urážku). Spoločná dovolenka či iná veľká akcia so svojou láskou v máji ani v júli nie je ten najlepší nápad. Naopak, zimné dovolenky a výlety vyzerajú byť uspokojujúce. Priaznivé obdobie na lásku, viac harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte v čase od (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.,  (_:) 6.VI. – 4.VII.,    ďalej od (a:) 1.  –  26.VIII.,  kedy  Venuša priamo prechádza vaším znamením a najviac zvýrazní váš šarm  a krásu, a potom ešte znova od (c:) 20.IX. – 14.X. a napokon  (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase vy  starší môžete očakávať viac ženských návštev, drobné darčeky  a pozornosti, radosť z detí, dobrého jedla, hudby či iného umenia.  Ľahšie si vyberiete vkusné šaty, doplnky, šperky, kozmetiku,  i sami vytvoríte hodnotné umelecké diela. Menej priaznivé obdobie  na lásku je len v čase od (^:)4.II. - 2.IV. a znova od 29.IV. – 5.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov, (d:) od 15.X. - 6.XI. a od (g:) 25. – 31.XII.  V tomto čase  ľahšie podľahnete neskrotnej vášni a erotike, ako i túžbe po  labužníckych a nápojových pôžitkoch. Ženy by vtedy nemali chodiť po obchodoch, lebo zbytočne oplieskajú moc peňazí aj na pletky.

 Peniaze

Peňazí bude tohto roku oveľa viac než vlani. Ak sa niekedy máte stať milionármi, tak tohto roku. Objavuje sa nový zdroj príjmov, prípadne ten starý zdroj zmohutnie. Možné je nové, výnosnejšie zamestnanie, dedičstvo „po strýčkovi z Ameriky“ alebo výhra. Pokiaľ máte partnera /ku, aj tu sa ukazuje výrazné zlepšenie materiálnej situácie. Treba si ju upevniť do jesene, potom sa ukazujú tendencie naštrbiť túto stabilitu, a to aj vám, aj vášmu partnerovi/ ke. S tým rozdielom, že vás aj v prípade odchodu z pôvodného zamestnanie čaká nový, uspokojujúci začiatok, pre vášho partnera / ku by to bola nová trauma.  Šťastné  obdobie na nákupy, predaj a vôbec finančné otázky je od (i:) 26.II. –13. III., (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI., ďalej od (a:) 21.VI.  – 5.VII. prechádza Merkúr priamo vaším znamením a spôsobí vydarenú predsezónnu dovolenku, prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, alebo aspoň viac  návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy  najväčšie úspechy. Ďalšie dobré obdobie na nákupy máte ešte od (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace a napokon od (e:) 17.X. – 5.XI.  V týchto  termínoch ľahšie vnímate i vyjadrujete sa, čas je vhodný na  cestovanie i lepšie sa vám i študuje. Menej priaznivé obdobie na  merkúrovské otázky je od (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,  (^:) 14. – 31.III.   a znova 21.IV. – 15.V.,  (d:) 30.IX. - 16.X.,    kedy  menej úspešne nakúpite,  i vybavovanie bude trvať dlhšie.

Práca a zdravie

Dobrá správa pre vás: ukazuje sa tu zvýšenie vašich príjmov, prípadne iné, oveľa výnosnejšie zamestnanie. Pri troche šťastia sa tu môžete „usalašiť“ nadobro. Len si dajte popodpisovať pracovné zmluvy a využite všetky prostriedky na upevnenie svojej pozície. Vás júnových možno ešte čaká doriešenie starých pracovných problémov, prípadne i rozviazanie pôvodného pracovného pomeru, ale s tým, že aj vás tu čaká niečo nové. Zdravotne to s vami tiež vyzerá lepšie. Už len treba doliečiť eventuálny starý neduh a treba si dať pozor na alkohol a iné návykové látky. Všetko ostatné bude O.K. Ešte dodajme, že v radovom pracovnom zaradení vám je skvele, ale vo vedúcej funkcii do vás tohto roku budú stále rýpať. Viac  energie a odvahy, prípadne i športovú bojovnosť a fyzicky namáhavé akcie vám Mars prináša  v čase  od: (i:) 1. – 28.I. a  (_:) 10.III. – 20. IV.   Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (a:) 5.VI. – 20.VII., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať. Ďalšie dobré obdobia  na príliv energie a sily sú od:  (c:) 5.IX. – 22.X. a napokon od: (e:) 9. – 31.XII. Naopak riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií,  infarktových situácií, prípadne i fyzických zranení  pri športe či na cestách je zvýšené tohto roku od: (^:) 28.I. – 9.III. a od: (d:) 23.X. – 8. XII., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší, možno však to bude len pracovná horúčka a zápal, s ktorým  sa púšťate do riešenia nových pracovných problémov. Ukazuje sa  výhodné držať v tom čase na uzde svoju výbojnosť. Zápalové ochorenia ide liečiť aj herbálnou cestou (protizápalovými čajíkmi), nie nutne antibiotikami.

Cesty a štúdiá

Ak ste vlani dosiahli úspechy na krátkych cestách, prípadne v literárnej či redaktorskej činnosti a ak ste si upevnili vzťahy s blízkou rodinou, toto môže pokračovať samozrejme aj v tomto roku. Ak však prevážili komplikácie a nechuť z cestovania, tak tohto roku už ani zďaleka nedosiahnete to, čo vám bolo sľúbené hviezdami vlani. Zato od apríla do júna to po dlhom čase vyzerá lepšie aj s cestou do cudziny. Od polovice októbra do konca roka už môžete ísť na lyžovačku do Tatier i do Álp, teda i kratšie cesty, i cesty do cudziny majú šancu na úspech. V decembri však nekombinujte cestovanie s láskou, mohlo by to zle dopadnúť.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Staré vzťahy sa opotrebúvajú, možno aj končia a nejaké nové priateľstvo, čo ste pravdepodobne začali rozvíjať už vlani, sa upevňuje. Tohto roku sa oveľa lepšie darí neoficiálnym kontaktom a vzťahom ako tým oficiálnym, zaužívaným. Neváhajte a nechávajte si svoje tajnosti pre seba. Ani s tým, čo plánujete, sa nemusíte chváliť pred verejnosťou. Čo má byť, to príde aj tak a aspoň vám nebudú závidieť – navyše už dopredu. Však sa to ešte neuskutočnilo, tak načo o tom „kecať“. Dobre utajeným akciám sa najlepšie darí v júni a v júli. Priateľstvo je možné spájať aj s láskou, ale aj tak len do polovice októbra. Ak už vzťah existuje, bude pokračovať, ale ak nie, tak nový ku koncu roka už asi ťažko vznikne.

V čom vám praje šťastie

Rok praje otázkam domova a rodiny. Tu treba investovať čas aj peniaze, aj ak by sa zdalo, že ste chvíľami stratoví. Vyhovujúci byt a dobré vzťahy v rodine sú základom vnútornej spokojnosti a len tak potom človek môže ísť ďalej, a vy ďalej pôjdete, to si píšte! Ale vážne rozhodnutia tohto roku nerobte včaššie ako 11. Októbra, najlepšie až po 24. Októbri. Potom vám okrem vašej vlastnej intuície budú nápomocné aj ďalšie kozmické sily. Možno rozvíjať potom aj iné svoje koníčky a záľuby, venovať sa deťom a svojej láske, ktorá to potom náležite docení. Vy narodení po 10. Júli sa predovšetkým snažte neprechladnúť, neochorieť a aktivity odložte o rok.

Dobrá rada

Tohto roku včaššie, než sa rozhodnete niečo konať, myslite na to pred spaním a ráno si spomeňte, čo sa vám ohľadne toho snívalo. Sny a intuícia sa ukazujú ako výborní pomocníci pri rozhodovaní. Navyše pokiaľ máte možnosť posunúť termíny nejakej akcie na neskoršie, urobte to. Hlavne bude dobré, ak najdôležitejšie udalosti roka odložíte na november a december.