Ryby

(20.2.-20.3.)

 Všeobecné tendencie

Pokiaľ ste prežili vlaňajší rok a bez ujmy na zdraví, na majetku a na dobrej povesti, tento rok už je pre vás oveľa priaznivejší. Síce v auguste a v septembri sa ešte poriadne zapotíte – a to nielen vôli horúcemu počasiu, už zvyšné mesiace roka sú pre vás výborné. Aj tak si jún perfektne užijete, chce to len trošku opatrnosti. Od polovice októbra sa pre vás ale začína super obdobie, ktoré bude pokračovať aj v ďalšom roku.  Máte v tomto roku tiež šance upevniť alebo vylepšiť si svoje zdravie a aj nájsť si (lepšie) zamestnanie. No a ak sa to vám nebude páčiť, tak sa vaša finančná situácia zlepší iným spôsobom. Možno budete dediť alebo vašej polovičke zvýšia plat, vyhráte hlavnú cenu v lotérii alebo nájdete poklad. Od polovice októbra aj zázraky sú možné.

Domov a rodina

Po vlaňajšom náročnom roku prichádza tento rok ako super vynález, kde sa väčšina akcií vydarí a príjmy konečne presiahnu výdavky na domácnosť a rodinu. Stačí už len doladiť pár posledných drobností a všetko doma bude také, ako má byť. Najšťastnejšie mesiace na rodinné akcie, prípadne aj na kúpu či predaj  - resp. výmenu bytu, bytového zariadenia, domu či záhradky sú: máj, jún a júl, ale ani ostatné mesiace nie sú zlé. V marci a v apríli to vyzerá na najrušnejšie mesiace roka, teda doma, v rodine. Niekto bude silou – mocou presadzovať svoju vôľu a asi bude vládnuť aj zvýšená nervozita. Držte sa Švejkovho hesla: „To chce klid“!.

Láska a manželstvo

Všetko, čo ste si vlani vydobyli (tým myslím, ak ste dobyli niečie srdce), vám ostáva aj v tomto roku. Ak však ste vlani v oblasti lásky nedosiahli úspech, tohto roku šance síce v istých týždňoch až mesiacoch sú, ale celkovo to už nie je také famózne ako vlani. Od polovice októbra sa však aj v tejto oblasti karty obracajú vo váš prospech. Držte sa predo toho, čo ste získali vlani a ak chcete začínať novú hru, tak si počkajte na posledné dva – tri mesiace roka. Vtedy pôjde všetko akosi „samo“, teda, za pomoci osudu (a hviezd). Samozrejme, bez vášho pričinenia sa zas zázraky diať nebudú. Od  (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.  Venuša priamo prechádza vaším znamením  a pridáva vám krásu a pôvab viac než inokedy, ďalej  šťastie v láske, ale i v umeleckej  tvorbe, pri nákupe módnych doplnkov a šiat i iných pekných vecí  máte od:  (_:) 6.VI. – 4.VII.,  (a:) 1.  –  26.VIII.,  (e:) od 7.XI. – 1. XII. a napokon  od Vianoc (g:) 25. – 31.XII., teda do konca roka.  V tomto čase  výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku,  kvety a všetko, čo je pekné a estetické. U starších Venuša  spôsobuje skorej viac dámskej a umeleckej spoločnosti. Menej  priaznivé obdobie na lásku je v čase od (`:) 5. – 31.VII., (c:)20.IX. – 14.X.,  (f:) od 2. - 24.XII.  Možno sa vás zmocní práve v tomto  čase neovládaná milostná náklonnosť a túžba po kulinárskych či  alkoholických pôžitkoch. Pozor aby ste sa na Silvestra moc neopili a nevyvádzali.

 Peniaze

S financiami to nevyzerá moc stabilne. Možno čerpať zo starých zásob, ale úplne najlepšie je tým Rybám, ktoré máte za sebou oporu – životného partnera, sponzora, prípadne rodiča. Navyše môžete v tomto roku vyhrať, dediť a prísť k peniazom všelijako len nie vlastným pričinením. I keď, pokiaľ ide o malé peniaze, to si samozrejme môžete aj sami zarobiť, hlavne v prvej polovici roka, ale aj tu dávajte pozor, aby ste mali poriadne podpísanú pracovnú zmluvu, resp. aby ste nezarábali protizákonne. Až ku koncu roka sa uvoľňuje situácia ak v tejto oblasti. Možno už tohto roku (alebo možno až na ten ďalší rok) dostanete novú a výhodnú pracovnú ponuku na prácu, ktorá vás bude baviť viac než tá súčasná.  Naopak, váš sponzor už nebude oplývať takým šťastím a toľkými peniazmi, ako bol schopný zarábať do októbra. Výhodné obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, podpísanie zmlúv,  máte na začiatku roka  od (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,   potom od: (i:) 26.II. –13. III.,  kedy prechádza Merkúr  priamo vaším znamením a zvýrazní vaše úspechy v štúdiu, pri  jednaní, obchodovaní a cestovaní. Ďalšie dobré obdobie je od: (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI.,  (a:) 21.VI.  – 5.VII.,  (e:) 17.X. – 5.XI.    Sú to obdobia, ktorých účinky sú intenzívne. Zbystrite preto pozornosť a skutočne si všimnite tieto dátumy. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu i vo vyučovaní. Aj vianočné darčeky nakúpte radšej až po druhom decembri, aby to pasovalo a vy aby ste výhodne nakúpili. Menej dobré obdobie na merkúrovské  otázky je od: (f:) 5. – 12.I.,  (`:) 7. – 20. VI., (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX. a napokon od: (f:) (znova) 6.XI. – 31.XII. Nákupy a investície radšej odložte alebo obmedzte na minimum.  

Práca a zdravie.

V tejto oblasti sa môžete v tomto roku dočkať nejedného prekvapenia. Marcoví, vy sa možno dočkáte novej pracovnej ponuky – a to veľmi výhodnej, i keď spočiatku to nevyzerá tak. Ak vám nové zamestnanie nesľubuje viac peňazí, nevadí. Neváhajte a choďte do toho. Bude to znamenať nové, lepšie zapojenie v pracovnej oblasti, práca vás bude viacej baviť a lepšie bude vyhovovať vašej letore. Aj ak ste vo vedúcej pozícii, bude vám tohto roku lepšie ako vlani, avšak isté problémy budú pretrvávať. Až o rok – o dva dosiahnete úplnú spokojnosť aj v tejto oblasti. Zdravotne to s vami nevyzerá zle. Len ku koncu roka je potrebná zvýšená pozornosť a je treba venovať zdraviu viac času. Už to nie je len  správnej strave a racionálnej výžive, ako napr. vlani. Riziko zranenia je zvýšené v čase od  (i:) 1. – 28.I., kedy  Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti  priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu  a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách je aj v čase od  (`:) 21.IV. – 4.VI., (c:) 5.IX. – 22.X.  V tomto období ste nervóznejší a podráždenejší, tým pádom menej sústredení, niet potom divu, že ľahšie  podľahnete epidémii, bude zvýšené riziko  zápalových,  infekčných a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení  pri športe a za volantom. Kroťte sa preto!  Tieto termíny môžu znamenať aj chirurgický zákrok. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od (_:) 10.III. – 20. IV., (a:) 5.VI. – 20.VII.,  (e:) 9. – 31.XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Vo zvyšnom čase vás nebude nikto iritovať a (asi) ani vy nikoho.

 Cesty a štúdiá

Tohto roku máte dosť voľnú ruku, čo sa týka cestovania. Tým myslím, pomáha vám hlavne osud a vaša vlastná intuícia. Ale ak sa chcete zoznámiť s novými ľuďmi na cestách, využite prvé štyri mesiace roka na to. Lebo od mája možno od cestovania očakávať skorej rozluku než nový kontakt. Inými slovami, pôjdete so svojou láskou na cesty a tam sa „do krvi“ pohádate a možno aj rozídete. Netvrdím, že žiarlivosť je jediný dôvod zhoršenia situácie, ale je aj to možné. Ak však cestujete za poznaním a relaxom, budete maximálne spokojní: Na krátkych cestách skorej v prvej polovici roka, v cudzine skorej v tej druhej.  Dokonca v cudzine vás v posledných troch mesiacoch roka môže stretnúť aj veľké šťastie. Rovnako štúdiá prinášajú radosť a uspokojenie. Nie je to už také intenzívne šťastie ako bolo vlani, ale stále ešte sa vám výborne darí.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Situácia sa v tejto oblasti komplikuje. Lepšie než sa držať starých priateľov je nájsť si nové, resp. staro-nové kontakty, ktoré boli dobré, ale tohto roku sa ukazujú byť vynikajúce, pravda, pokiaľ sa nimi nebudete chváliť pred ostatnými známymi a priateľmi. Skrátka, patróni budú, ale neoficiálne. Až od októbra sa mení situácia, kedy je lepšie priznať sa (a pochváliť sa) pred ostatnými, s kým všetkým sa poznáte. Rovnako je lepšie aj vaše plány do budúcnosti držať v utajení až do neskoršej jesene a až potom s nimi vyrukovať na verejnosť. Ináč hrozí, že vám to niekto prekazí, alebo sa o to aspoň pokúsi. Tak sa nedajte!

V čom vám praje šťastie

Tohto roku je to lepšie s vami ako vlani, ale stále je treba držať svoj jazyk aj svoje myšlienky a túžby na uzde. Svoje koníčky budete ešte pestovať mnoho rokov, ale v tomto roku je dobré „odstaviť ich na vedľajšiu koľaj“ a venovať sa jednak starostlivosti o svoje zdravie, jednak práci, ale aj možnostiam, ako vyhrať peniaze, zdediť majetok, venovať sa viacej okultizmu a veštbám, čo vám môže výrazne pomôcť pri rozhodovaní. Astrológia, ktorá tiež patrí tak trochu do ezoteriky, trochu do okultizmu, vám bude tiež nápomocná. Ak máte sponzora, rodičov, iného guru atd., oni vám tohto roku budú najviac nápomocní, môžete sa na nich spoľahnúť. Ku koncu roka sa mení situácia vo váš prospech a zrazu si môžete dovoliť, v čom ste sa po celý rok obmedzovali. Takže... tešte sa ba jeseň.

 Dobrá rada

Využite prvú polovicu roka a potom posledné dva (a pol) mesiace na riešenie vážnych problémov, teda najviac koniec roka. Letnú dovolenku radšej odložte na neskoršie, jedine ak namiesto tancovačiek, grilovačiek a kúpania zvolíte kúpele – teda ozdravovacie, prípadne liečenie alebo pobyt v horách, ktoré vám poskytnú skorej azyl než vzrušenie a zábavu. Fitness centrá, kláštory, ateliery, jaskyne a iné uzavreté priestory (neverejbé, resp. s obmedzeným vstupom) vám otvárajú svoju náruč, tak ju prijmite! J