Škorpión

(24.10.-22.11.)

Všeobecné tendencie

Ozaj nádherný rok s ešte krajším koncom. Až na jednu jedinú stratu v rámci domova a rodiny,  ktorá tiež možno príde až o rok, sú pred vami len nádherné chvíle. Vaši priatelia vás nesklamú, ale ešte viacej vám pomáhajú a ochraňujú vás vaši tajní resp. neoficiálni priatelia a patróni. Dobre je časť roka držať svoje plány v skrytosti, lebo najkrajšie a najúspešnejšie mesiace sú až tie posledné v tomto roku. Vyššia moc, intuícia a veštecké sny sú vám nápomocné, keď si neviete rady s nejakým problémom. Ale veď vy to zvládnete! Inšpiráciu niektorí z vás nájdu aj v poháriku (vína), však v poriadku, len s tým nepreháňajte. Treba počítať s materiálnym a finančným zlepšením situácie, a to je tohto roku len začiatok! ˇo sa teraz začne zlepšovať, to bude na ten ďalší rok ešte mohutnejšie. Nuž, čo vám zapriať? Vychutnajte si tento rok plnými dúškami a s eventuálnou rozlúčkou v rodine  sa snažte zmieriť, možno je to len dočasné.

Domov a rodina

Doma  je vám dobre a milo, všetko klape ako má byť, hlavne prvé štyri mesiace roka. Aj potom je to všetko super až na to, že jeden člen rodiny dočasne alebo natrvalo opustí toto hniezdočko. Možno ani nepôjde o fyzickú absenciu niektorého člena rodiny, ale viacej o vašu vnútornú nespokojnosť s tým, čo je a snahu vylepšiť domov ešte viacej. Financie na skrášlenie a vylepšenie bytu či domu budú, len zvážte, čo z vašich nápadov je skutočne potrebné previesť a čo vyplýva len z vášho vnútorného nutkania niečo doma zmeniť. Beztak možno hodnotiť tento rok ako „rok snov“, tak krásne vám všetko vychádza podľa vašich plánov. Ak chcete udržať stabilitu a držať sa tradície, bude to. Ak túžite po zmene v byte alebo celého bytu, bude aj to. Všetko záleží na vašom rozhodnutí.

Láska a manželstvo

Tento rok je v láske akoby „prechodný“ od vlaňajšieho mimoriadne náročného po budúci nádherný. Aj v tomto roku sú tu už náznaky šťastia a spokojnosti, ale hlavne ku koncu roka, prednejšie, tak od polovice októbra do konca decembra. Na uzavretie sobáša alebo upevnenie vážneho vzťahu sú ale lepšie prvé štyri mesiace roka. To iste neznamená, že žiadna láska tohto roku nebude, len je treba vynaložiť viacej úsilia, ak niečo nové chcete v láske dosiahnuť. Sila vášho sexappealu stále pretrváva a na istý typ mužov resp. žien vždy pôsobí. Len v niektorých mesiacoch dosiahnete viacej v oblasti priateľstva než vo sfére lásky (napr. september).  Viac šťastia v láske, drobné dary, ako i zdar pri nákupe pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary, máte v čase od   (i:) 3.I. – 3.II. a znova od 3. – 28.IV.,  od  (a:) 1.  –  26.VIII. aj od  (c:)20.IX. – 14.X.,  kedy sa i vám samotným  lepšie darí vytvoriť niečo pekného, vkusne sa obliecť a upraviť.  V tomto čase dostanete viac darčekov a malých pozorností. Od (e:) od 7.XI. – 1. XII. Venuša prechádza priamo vaším znamením, zvýrazní  vaše prednosti a pridá šťastie v láske. Dobré obdobie na lásku je potom ešte aj od (g:) 25. – 31.XII.   Všetky tieto termíny  vhodné aj na zásnuby. U starších sa skôr jedná o viac ženskej  a umeleckej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí,  hudby či iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od (h:)1. – 2.I., (_:) 6.VI. – 4.VII. a napokon od  (b:) 26.VIII. – 19.IX.  V tomto čase pociťujete až  prehnanú milostnú náklonnosť, ste vlastníckejší a žiarlivejší než  bežne.

 Peniaze

Rok je opäť dobrý na príliv financií, a to jednak vašich, jednak vášho partnera / partnerky, prípadne je možné dedičstvo, výhra, ale aj výhodná kúpa, atd. Aj tohto roku si však musíte dávať pozor na podvodníkov, ktorí by vám veľa nasľubovali a nič alebo málo mohli dať. Zato zmena zamestnania na lepšie miesto je možná a bola by prospešná. Len si zas poriadne preštudujte pracovnú zmluvu, aby ste niekomu nesadli na lep. S právnikom po boku však môžete kúpiť aj celý kaštieľ či zámok, netradičné domáce zvieratko, ako je napr. byvol či pštros, ale aj vilu niekde v cudzine pri mori. Dobré obdobie na nákupy,  jednania, štúdium, cestovanie a finančné otázky je od (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II,  (i:) 26.II. –13. III., (a:) 21.VI.  – 5.VII.,  (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX., teda temer 2 mesiace,  Od (e:) 17.X. – 5.XI.,  Merkúr priamo prechádza vaším znamením a pridáva  vám na vtipnosti a výrečnosti, zlepšuje finančné i spoločenské  otázky, zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu,  na cestách i pri oslavách narodenín. Len pozor, aby ste svojou štipľavou poznámkou niekoho nezranili, to asi nechcete. Menej priaznivé  obdobie na merkúrovské otázky je od: (h:) 8. – 25.II.,  (_:) 1. – 20. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI.,  (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX.   Na nákupoch dávajte pozor na zlodejov.

  Práca a zdravie

Pracovne sú v tomto roku na vás kladené vysoké požiadavky. Pokiaľ ich zvládnete, ešte dostanete aj pochvalu, ale ak nie, trest vás neminie. Vám mladším sa oplatí zmeniť zamestnanie, teda, pokiaľ ste to tak už neurobili v nedávnej minulosti. Ak by sa vám podarilo dostať sa ne vedúce postavenie, bolo by to fantastické. Tohto roku sa v povolaní Škorpiónom mimoriadne dobre darí, hlavne ak sú narodení blízko východu slnka. Zostať verný tradícii a pracovať tam kde predtým má tiež svoje výhody, a to aj v bežnom pracovnom zaradení, aj vo vedúcom. V oboch prípadoch vám zvýšia plat. V posledných dvoch – troch mesiacoch roka však už moc nevymýšľajte, lebo by ste mohli prísť o dobré miesto, hlavne to „na výslní“, pokiaľ ho máte. Zdravotne si treba dávať pozor skorej na choroby spôsobené nadbytkom (napr. cukru – cukrovka) než nedostatkom napr. tuberkulóza!. Pozor tiež na obličky, zápaly hrdla, srdcové príhody. Riziko zápalových ochoreníprípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách, ľahšie  podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, prípadne i možnosť  operácie bude len v čase od (_:) 10.III. – 20. IV., (b:) 21.VII. – 4. IX. Oplatí sa  držať na uzde svoju výbušnosť. Naopak väčšie športové a fyzicky  náročné výkony môžete podávať v čase od:  (i:) 1. – 28.I., (a:) 5.VI. – 20.VII.  a napokon od (c:) 5.IX. – 22.X., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (e:) 9. – 31.XII.,   zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.

Cesty a štúdiá

Tento rok sa držte toho, čo treba. Ak je cestovanie, písanie, štúdium súčasťou vášho života, tak len pokračujte. Ale treba počítať s tým, že náhoda vám tohto roku nepomôže, skorej priťaží. Takže... zbytočne sa nevystavujte riziku zranenia na cestách. Výnimkou je lodná doprava, kde sa vám darí po celý rok. Takže... ak máte cestovať „za veľkú mláku“, tak namiesto lietadla by ste mali voliť tohto roku radšej lodnú dopravu, i keď je pomalšia a dlhšie trvá. Až od polovice októbra sa situácia mení a vašim cestám zas hviezdy dávajú zelenú, či už cestujete autom, loďou, vlakom,  na motorke či na bicykli. Jedine lietadlo je aj v tomto roku až do jeho konca rovnako nebezpečné. Rovnako pri štúdiách sa vám od polovice októbra zas darí, či už na písomke, či na skúške, či píšete diplomovú prácu alebo len článok do novín.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Všetko dobré, čo v oblasti priateľstiev máte, vám zostáva aj do tohto roku. Môžete sa sklamať jedine v tom priateľovi, ktorému ste predčasne začali dôverovať. I tu platí staré, známe heslo: „dôveruj, ale preveruj“. V tomto roku však máte výnimočné šťastie pri kontakte s priateľmi, ktorí sú neoficiálni. Aj vaši patróni a poradcovia – guru by vám lepšie radili, keby zostali v tomto roku tak trochu utajení pred verejnosťou. Samozrejme, kto má vedieť, ten vie, kto je kto. Na rozdiel od vlaňajška neoficiálne jednania sú úspešnejšie ako tie oficiálne. Rovnako aj svoje plány do budúcnosti nemusíte hneď každému vešať na nos. Tohto roku o nich najprv dobre popremýšľajte a už koncom roka s nimi môžete vyrukovať. Časť z nich sa už aj môže začať plniť.

V čom vám praje šťastie

Aj tohto roku sa dobre cítite v izolovaných priestoroch, či už vo svojej vlastnej kancelárii či ateliéri, alebo v chráme,  fitnes centre, prípadne len doma. Aj meditačné centrá, chrámy vám poskytujú duchovné útočište. Intuícia a vnútorný hlas sú vám aj v tomto roku nápomocné. Vaša vlastná vnútorná sila a energia sa najviacej prejaví v čase od vašich narodenín až do konca roka. Zlepší sa vaše zdravie aj vaša fyzická kondícia: Pokiaľ máte charizmatické cítenie, tohto roku môžete  pomôcť mnohým ľuďom aj zvieratkám. Oslavy vašich narodenín budú tohto roku veľkolepé, či už sú okrúhle alebo nie. A vôbec, nielen vaše oslavy narodenín, ale aj všetky vážnejšie rozhodnutia sa najlepšie daria od polovice októbra do konca roka. Darí sa aj tajným a neoficiálnym akciám, ktoré podniknete.

Dobrá rada

Vychutnávajte si všetky dobrodenia, ktoré vám rok prináša.  Zmierte sa s jednou stratou tvora (asi človeka, prípadne aj štvornohého miláčika), ktorého ste mali radi a tohto roku sa s vami rozlúči. Možno to príde až o rok, ale buďte pripravení. Neuľpievanie na hmote, ale ani na zväzku je v tomto prípade veľmi prospešné. Ľahko sa to povie, ale viem, o to ťažšie s to prevedie v praxi. A vy rozhodne nepatríte k ľahostajným typom voči svojmu okoliu. Nuž, aspoň sa o to pokúste!