Strelec

(23.11.-22.12.)

Všeobecné tendencie

Celkom pekný rok. Budú aj peniaze, budú aj (nové) kontakty, darí sa v práci a priatelia sú na nezaplatenie. Čo si viacej priať? Že občas sú aj starosti? A kto ich nemá? Vo vašom prípade tu ide najčastejšie o nedostatočnú informovanosť, čo sa deje doma – teda, nie všetci členovia domácnosti sú k vám úplne otvorení a úprimní a práve to, čo pred vami zataja, by vám mohlo perspektívne škodiť.  Ďalší možný problém, ktorý však už väčšina z vás má doriešený, je zdravie, a to či už vaše osobne, alebo niektorého staršieho člena rodiny, o ktorého sa práve vy musíte starať. Nech by bolo ako bolo, pre vás je tu ideálne riešenie problémov: utiecť z „miesta činu“, teda, ijsť pres problémami do cudziny, kam inam? Však ste Strelci! Práve v cudzine vás čaká nová inšpirácia, nové kontakty – priateľstvo, možno i láska, alebo prinajmenšom dobré pracovné kontakty, ak by ste šli na služobnú cestu. Ale nebojte sa, bude to iste príjemné a vzrušujúce! Takže... ak by vám „priháralo pod zadočkom“, viete, kam treba ísť. Žiadne krátke výlety, rovno niekde ďaleko – do cudziny – a budete šťastní.

Domov a rodina

.Domáca „obloha“ sa vyjasňuje. Oproti vlaňajšku je doma určite pokojnejšie a šťastnejšie. Je tu síce silne cítiť vplyv Neptúna: žeby to bol alkohol? Ale možno je to nejaké tajomstvo ukryté v duši niektorého člena rodiny, možno je to pocit zamilovanosti – vraj aj to patrí Neptúnovi – ale môže to byť neustále hľadanie – napr. kľúčov, ak ste neporiadni a neodkladáte veci na miesto. To, čo je skryté, nejasné, zahmlené – to všetko patrí pod vládu Neptúna. Pokiaľ nie ste ryba, tak vaším domovom nemôže byť more – lebo Neptún je predovšetkým vládca mora, takže túto eventualitu vylúčime. Iba ak vás susedia vytopia... Ináč, obdobie odluky či rozluky sa v apríli končí a začína sa aj po vzťahovej stránke lepšie obdobie. Najšťastnejšie obdobie je jún, júl a potom zas koniec roka.

Láska a manželstvo

Či už ste si udržali vážny vzťah z vlaňajška, či ste rozbehli niečo nové, tohto roku sú veľké predpoklad, že váš vzťah vydrží a zosilnie.  Pokiaľ ste ale ešte voľní a hľadáte vždy nové vzrušenie, tak v tomto roku to nepôjde tak hladko ako bežne. Faktom je, že ak aj sa vzťah rozpadne, šťastná náhoda vám prinesie sladkú náplasť na ubolené srdce, takže... niet čo ľutovať. Od októbra sa nemí konštelácia hviezd a nespoliehajte na šťastie, ktoré by vám prinieslo veľkú lásku, ale zas ani žiadne podrazy zo strany osudu nebudú, takže: ako si zariadite, tak bude. Ideálne by bolo do októbra si už nájsť niečo perspektívne a potom už len udržiavať tento vzťah v chode. Od mája sa začína obdobie možného nového spojenia a pretrvá aj v ďalšom roku. Využite teda šanceJ. Šťastné obdobie na lásku máte od  (h:)1. – 3.I., (^:)3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov, (b:) 26.VIII. – 19.IX. a od (d:) 14.X. - 7.XI. Tieto termíny sú priaznivé i na umeleckú  činnosť, na výrobu, nákup i predaj pekných vecí, ako sú šperky,  bižutéria, šaty, kozmetika, módne doplnky, umelecké predmety,  kvety, atď. I vám samotným sa lepšie darí vytvoriť niečo pekného,  vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to tiež vhodné termíny na zásnuby  či uzavretie sobáša. Pre starších prináša tento aspekt viac  ženskej a umeleckej spoločnosti, drobné darčeky a pozornosti,  radosť z detí, priazeň okolia a zvýšenú vnímavosť na krásu. Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu a šarm, ako  i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, v čase od  (f:) od 1. - 25.XII. Menej priaznivé obdobie na lásku je od  (i:) 4.I. – 3.II. a znova od 4. – 27.IV.,  (`:) 5. – 31.VII. a napokon od: (c:)20.IX. – 13.X. V tom čase  sú ľahšie možné i milostné a manželské konflikty, možno sa práve zamilujete do iného objektu. Pozor však i na  prejedanie, míňanie peňazí na luxusné veci, preháňanie v milovaní  i v pití.

 Peniaze

Tento rok už nie je na peniaze taký dobrý ako vlaňajší, avšak ku koncu roka sa zas finančná situácia zlepšuje. Podobne aj váš partner resp. manžel / ka má najlepšie mesiace na nákupy aj predaj až ku koncu roka. Verme, že vaša firma či podnik tohto roku neskrachuje a z eventuálnej krízy vyviazne „bez škrabancov“. Pri jednaní s obchodnými partnermi sa riaďte intuíciou a vnútorným hlasom. Rozhodne sa malým kšeftom v správnom období bude dariť, ale veľké  akcie ponechajte radšej na koniec roka, resp. posledné dva – tri mesiace roka. Ak sa teraz udržíte v kondícii, na ďalšie štyri – päť rokov už bude lepšie. Vhodné obdobia na  nákupy, predaj, ale i návštevy a cestovanie, prípadne i štúdium  a písanie, máte od  (h:) 7. – 25.II., (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V.,  (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX., (d:) 30.IX. - 17.X. Merkúr, planéta rozumu, obchodu, cestovania ale i dorozumievania sa s inými, prejde priamo vaším znamením od  (f:) 4. – 12.I. a znova  od 6.XI. – 31.XII., čo je veľmi priaznivý termín pre vaše financie a cesty. Bude znamenať jednak príliv peňazí, jednak priateľov a známych,  návštev i listov. Celkovo sa okolo vašich narodenín  rozvíri hladina záujmu.  Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky máte  od:  (i:) 26.II. –13. III., (`:) 7. – 20. VI.,   (c:) od 26.VII. – 30.VIII.  a znova od 10. - 29.IX. V týchto termínoch sú nákupy sú skôr nevýhodné, kupujte len to najnutnejšie. Dajte si pozor tiež na zlodejov a podvodníkov. Nebuďte dôverčiví!

 Práca a zdravie

Po pracovnej stránke tento rok už síce nebude taký fascinujúci ako vlani, ale zato nebude ani zlý. Sedí to najviac tým, čo sa narodili pri východe slnka. Rozhodne treba počítať s rozlukou s niektorým kolegom, v minimálnom počte pôjde priamo o Strelcov, teda aj o vás. Ale tá pravdepodobnosť je malá. Hviezdy vám radia, pokiaľ chcete meniť zamestnanie, tak do konca apríla a dosť. Potom už to nové zapojenie by mohlo byť aj rozpojenie. Zato na vedúcom mieste, alebo pokiaľ ste sami sebe šéfom, je to oveľa lepšie. Výhody z vlaňajška vám zostávajú, teda, pokiaľ máte všetky zmluvy písomne potvrdené, ale veľa nového sa diať nebude. Po zdravotnej stránke je pred vami celkom úspešný rok. Len, ako obyčajne, si musíte dávať pozor, aby ste neutrpeli zranenie alebo úraz / zlomeninu pri rýchlej jazde, rýchlom behu, alebo ak by niekto do vás narazil. Riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách bude zvýšené od (i:) 1. – 27.I., (`:) 21.IV. – 4.VI. a napokon od  (c:) 5.IX. – 22.X. V tomto čase ľahšie podľahnete epidémii  a infekčnému ochoreniu. Pozor na prípadné zlomeniny nohy, ak pôjdete na lyžovačku. Väčšie  športové a fyzicky náročné výkony môžete ešte podávať v čase od (^:) 28.I. – 9.III., , (b:) 21.VII. – 4. IX., (d:) 23.X. – 8. XII., kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny prinášajú viac  duševnej aj telesnej pohody a sú vhodné na organizovanie rôznych  podujatí a ciest.

Cesty a štúdiá

Ak ste  typickí Strelci, radi cestujete a radi spoznávate nové krajiny, zvyky, názory, atd. Tak, tohto roku si prídete na svoje. Šťastie na cestách je do polovice októbra s vami, či už idete len na návštevu, alebo letíte až za oceán. Aj v horách, aj pri mori sa dovolenka vydarí. Tento rok si nenechajte ujsť výborné šance na cestovanie, nebývajú každý rok! Navyše je ľahko možné, že práve v cudzine stretnete novú lásku, priateľstvo či iné nové kontakty. Aj v štúdiu sa vám dobre darí. Filozofické, náboženské aj psychologické otázky smelo predkladajte vo svojom spoločenstve, dostane sa vám za to uznanie.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Už vlani ku koncu roka sa začalo ideálne obdobie na nájdenie tých správnych priateľov. Ak ich už dlho máte, o to lepšie. Tohto roku zažijete s nimi vynikajúce šťastné chvíle. Môžete sa na nich spoľahnúť. Rovnako skvele vám vychádzajú vaše plány do budúcnosti. Môžete si dovoliť smelo plánovať, vaše sny sa čoskoro zmenia na skutočnosť. Najkrajšie obdobie na spoločný čas trávený s priateľmi je od augusta do októbra, ale ani ostatné mesiace nie sú zlé. Snívajte koľko len chcete, najlepšie ale vo dvojiciJ

V čom vám praje šťastie

Dobré časy prichádzajú, tých  dobrých vecí je čoraz viac, darí sa vám na cestách i doma, až sa vrátite. Vaši priatelia a patróni vám kryjú chrbát, keď sa púšťate do nových podnikov.  Tak kde je chyba? Nikde. Tešte sa z dobrých vecí, ktorých tohto roku nebude málo. Eventuálny problém sa vyskytne len na to, aby ste sa o to viac tešili z tých pekných vecí.

Dobrá rada

Keďže máte tento rok výrazne lepší na priateľov ako na milencov a milenky, snažte sa spojiť tieto dve veci dokopy. Tým myslím, ak si hľadáte novú lásku, snažte sa urobiť si z nej aj dobrého priateľa, alebo začnite z opačného konca: Najprv sa spriateľte a potom... tri bodky sú vraj ako tri hriechy, aspoň to tvrdil ten pomocník vo filme „Nedotknuteľní“. Tak... pozor na nepresné informácie a všetko bude O.K. J Rovnako nezľahčujte vašu eventuálnu starosť o staršieho, vráti sa vám to v dobromJ.