Váhy

(24.9.-23.lO.)

Všeobecné tendencie

Už vlani na jeseň vstúpila do Vášho znamenia planéta šťastia, bohatstva a spravodlivosti – Jupiter a pretrváva vo vašom znamení temer po celý tento rok, ba ku koncu roka, hoci už opustí Vaše znamenie, sa ešte stále budete môcť tešiť z dobrodenia tejto planéty, nakoľko pozitívne účinky pretrvávajú minimálne pol roka. Tým pádom akcie (svadba, kúpa, predaj, zmena zamestnania, ale aj prípadná operácia) tohto roku skvele dopadnú. Aj eventuálne právnické a súdne spory sa končia vo váš prospech. Nebude to všetko bez komplikácií, ale dôležité je, že máte dosť síl a dosť argumentov na to, aby ste porazili protivníka a zostali ako víťaz. Dokonca nielen vy, ale každý človek má v znamení Váh nejakú doménu svojho života – to sa podľa horoskopu dá presne zistiť – no a táto je v tomto roku pre každého tá najúspešnejšia. Tak kde je chyba? Tromfy sú vo vašich rukáchJ.

Domov a rodina

Doma je tiež pravda na vašej strane. Lepšie povedané, máte šťastie a aj doma hráte prvé husle, aj keby ste nemali pravdu, pretože máte viac ako pravdu: máte šťastie. Doma v rodine sú ešte stále možné zmeny, pravdaže, pokiaľ sa tak už nestalo v posledných dvoch – troch rokoch. Najkrajšie a najpokojnejšie obdobie v rodine nastáva až posledné tri mesiace roka, zhruba od vašich narodenín. Preto sa snažte dôležité rodinné udalosti odsunúť na koniec roka, alebo k nemu čo najbližšie. Pokiaľ dáte na svoj vnútorný hlas a funguje vám intuícia, tohto roku je to najspoľahlivejší spôsob, ako udržať v rodine pokoj a poriadok.

Láska a manželstvo

Skúsili ste už niekedy metódu „láska a manželstvo hrou“? Ak nie, tak je tu zvrchovaný čas, aby ste to skúsili. V láske vám praje neskonalé šťastie, môžete si vyberať, teda, pokiaľ ešte nemáte polovičku, ktorá by vám bránila ďalej vyberať, keď ste si už raz vybrali. Skrátka, malý raj na zemi čaká hlavne vás slobodných a nezadaných, prípadne aj rozvedených či ovdovených. Láska nepozná hraníc a týka sa tak mladších, ako aj staršie ročníky. Takýto rok sa často neopakuje, neváhajte, i keď ste vraj váhaví, a chyťte si svoju šancu ... a nepustite! Lepšia už (asi) nebude. V októbri hviezdy predpovedajú vážnu manželskú krízu, takže: Ak ste ešte voľní, odložte sobáš najskôr ku koncu roka. Ak už máte manželský chomút, tak si v októbri dávajte desný pozor, aby ste niečo nezvorali.  Vhodné obdobie na lásku, zoznámenie,  ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky, módnych  doplnkov, návštevu divadiel a koncertov máte v čase od (h:)1. – 3.I., (`:) 5. – 31.VII., (b:) 26.VIII. – 19.IX., potom od (d:) od 14.X. - 7.XI. prechádza Venuša, vaša vládkyňa,  priamo vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu, ako  i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku. U starších treba skôr  počítať s častejšími dámskymi návštevami, väčším precítením krásy  hudby, výtvarného umenia, prípadne vlastnými umeleckými úspechmi. Ďalšie dobré obdobie na lásku a harmóniu je od  (f:) od 1. - 25.XII.  Menej  priaznivé obdobie na lásku je v tomto roku v čase od   (^:)3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov,  (a:) 1.  –  25.VIII. a napokon od  (g:) 26. – 31.XII. V tomto čase budete mať chuť plytvať peniazmi na pekné veci  a plytvať energiou na všetky druhy pôžitkov, jedenie, pitie  a milovanie nevynímajúc. Nuž ale, tohto roku na to tie peniaze aj budúJ.

Peniaze

Komu pán Boh, tomu všetci svätí – tak sa hovorí. A na vás to teraz bude tiež platiť: keď už raz sa vám dobre darí, tak aj vo finančnej oblasti. Tešte sa mimoriadne úspešnému roku aj v oblasti financií a užite si rok v dobrom! Buďte štedrí aj ku svojmu blízkemu okoliu, však aj vám vaši blízki pomáhajú, keď to potrebujete, či nie? Najväčší príliv peňazí možno očakávať v novembri a v decembri. Možno to nie sú priamo peniaze, ale za peniaze zadovážené materiálne statky. Už teraz rozmýšľajte, čo pekného a užitočného si kúpite. Vhodné  obdobie na nákupy, jednania, cestovanie, obchody, predaj, máte v čase od: (f:) 4. – 12.I., (h:) 7. – 25.II.,  (`:) 7. – 20. VI.,  (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX. Potom od: (d:) 30.IX. - 17.X. Merkúr priamo prechádza vaším znamením  a zvýrazní úspechy v nákupoch, pri cestovaní a jednaní s ľuďmi na  maximálnu mieru. Napokon sú dobré termíny na nákupy a cestovanie zas od  (f:) (znova) 6.XI. – 31.XII.  V tomto čase možno  očakávať viac návštev, väčší príliv peňazí, úspechy v štúdiu i pri  vyjadrovaní sa, teda i v literárnej činnosti. Menej vhodné obdobie  na merkúrovské otázky je od (g:) 1. - 4.I. a znova od 13.I. – 7.II.,  (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V. a napokon od: (a:) 21.VI.  – 5.VII.    V tomto čase pri nákupoch asi viacej miniete než ste pôvodne mysleli.

 Práca a zdravie 

.Po zdravotnej stránke to s vami vyzerá dobre. To však neznamená, že všetky orgány pracujú správne a sú zdravé. Ak máte chorý zub, v tomto roku si ho danjte spokojne vytrhnúť. Zub viac nebude bolieť a vy iste budete mať dosť peňazí na peknú korunku. Ak sú problémy so žlčníkom či slepým črevom, platí to isté. Samozrejme, poraďte sa najprv u odborníka, ale ak treba chirurgický zákrok, tak sa ho nebojte a smelo naň choďte. Dokonca odporúčam dať si globálne skontrolovať celé telo a v tomto roku sa dať totálne do poriadku, teda, doprajte si takú „generálnu opravu“ vášho tela. Ozdraviete a budete výkonnejší. Pracovne sa tiež oplatí doriešiť staré problémy. Ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, zvýšené riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách bude len v čase od: (^:) 28.I. – 9.III. a od  (a:) 5.VI. – 20.VII. Vtedy potlačte agresivitu, nevybuchnite, ani slovne, či fyzicky nenapadnite nikoho. Vaša zbraň je láska, nie fyzická sila. Mars priamo  prechádza vaším znamením od  (d:) 23.X. – 8. XII. Zvyšuje riziko zranení,  v dobrom však ovláda i sexualitu a prináša pravdepodobnosť väčších  výkonov i väčšie nadšenie pre milovanie.  Naopak väčšie  športové a fyzicky náročné výkony môžete  podávať v čase od (`:) 21.IV. – 4.VI. a od: (b:) 21.VII. – 4. IX.,   kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tak  ju v tomto čase využite!

Cesty a štúdiá

 Možno v štúdiách nie ste stopercentní a chybička sa votrie, ale tohto roku to nie je podstatné. Dôležité je, že vám na to neprídu a ak aj prídu, nejako vám to odpustia a celkový výsledok bude veľmi dobrý. Takisto na cestách sa vám začína šťastné obdobie, plné nových možností a milých prekvapení. Tak načo si lámať hlavu, ako to dopadne? Dobre! Ako inakšie. Zahoďte depresie a pošmúrne myšlienky za hlavu a oddajte sa cestovaniu – hlavne do ďalekých krajín, ale ani tie krátke cesty nebudú zlé. Jediné, čo si overte, či cena na cestovnom lístku odpovedá sume, ktorú ste zaň dali... a dajte si pozor na podvodníkov na cestách. V štúdiu sa oplatí začať nový obor, začať čítať iné než obvyklé noviny, atď.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Rok praje vašim priateľstvám, udržiavaniu kontaktov s tými, na ktorých vám záleží. Od apríla sa začína dlhšie obdobie (pokračujúce aj na budúci rok)  na vznik nového priateľstva. Kde sa stretnete, to zatiaľ nevieme, ale isté je, že to bude krásny, úprimný priateľský vzťah. Realizuje sa hlavne pre tých z vás, ktorí ste sa narodili pri východe slnka a v októbri. Vás septembrových to čaká asi až na budúci rok. Najkrajšie chvíle v kruhu svojich priateľov vás čakajú hlavne v letných mesiacoch, ale ani ostatné nie sú zlé. Rovnako si môžete dovoliť chystať smelé plány do budúcnosti. Po narodeninách je lepšie venovať sa rodine než priateľom, to platí až do konca roka.

V čom vám praje šťastie

Tento rok je najšťastnejší zo všetkých dvanástich rokov predtým aj potom: len raz za dvanásť rokov si môžete dovoliť to, čo teraz. Využite v dobrom tento šťastný rok a dajte si do poriadku zdravie, všelijaké vzťahy aj finančné otázky. Právo a spravodlivosť sú na vašej strane, takže si môžete vysúdiť všetky krivdy, aj z minulosti, aj súčasné, pokiaľ existujú. Ak ste ale mierumilovné povahy, čo u Váh býva často, tak sa vytešujte z krásnych príležitostí a chytajte „hodené rukavice“  - teda možnosti užiť si radosti, šťastia, pohody, lásky. Vari nič nie je pre vás v tomto roku nedosiahnuteľné, už asi chýba len Arabelin prsteň – ale aj bez neho je šancí uspieť vo všeličom habadej.

Dobrá rada

.Bolo by hriechom lamentovať v tomto roku nad tým, že o dva – tri roky sa stane to či ono, aj to len možno. Tešte sa z prítomnosti a vychutnávajte si život plným priehrštím. Ak pri tom pomôžete aj svojim priateľom, rodine a známym, o to lepšie. Vylepšíte si svoju karmu aj do budúcnosti. Keďže sa vám darí aj bez pričinenia, vari si tohto roku ani neprečítate horoskop. Veď načo by aj, je vám predsa super aj bez toho!