Vodnár

(21.1.-19.2.)

 Všeobecné tendencie

Rok bez jedinej škvrnky – a predsa je možné, že nebudete šťastní. Teda tí, čo lipnete na niečom či niekom, koho možno v tomto roku stratíte. Možno to síce príde až o rok, ale  Ak ste na ňom (či na tom) primoc pripútaní, tak vás nebude tešiť ani to, že vo všetkom sa vám darí: finančne, vo veciach srdca – máte úspechy u opačného pohlavia (prípadne – vy 7-percentní, u rovnakého pohlavia), že je stabilita vo veciach, na ktorých vám záleží – hlavne v priateľstve, ale aj v ostatnom, aj s energiou na tom budete tohto roku väčšinou dobre, a pokiaľ viete, ako si dobíjať energiu, tak permanentne. Tešte sa teda z úspešného roka. Aj tá strata môže byť chápaná pozitívne: mali ste dva vzťahy, ten jeden tohto roku môže skončiť v manželskom prístave a ten druhý (asi) skončí. Rozhodnúť sa – to je, ako by odpadol jeden kameň zo srdca. A hviezdy hovoria, že to rozhodnutie neoľutujeteJ Tak kde je problém?

Domov a rodina

Čo ste si vlani doma vybudovali a vydobyli, to vám zostáva aj tohto roku. Ale aj tu je možná istá  zmena: buď v osadenstve vášho domova, alebo je tu možné sťahovanie, zmena bydliska alebo aspoň zariadenia v byte. Najkrajšie chvíle s rodinou sa ukazujú v máji, v júni a v júli, i keď vás ten prázdninový mesiac asi vyjde trochu drahšie než tie predtým. Že by to bolo nákladnou dovolenkou v cudzine? Otázky eventuálnej prestavby či maľovania bytu nenechávajte na koniec roka: jednak farba pomalšie schne,  jednak sú aspekty horšie. Pozor na to. Zato vaša intuícia vás správne nasmeruje a istotne všetko šťastne vyriešite – a v tú najsprávnejšiu chvíľu.

Láska a manželstvo

Dobrá správa pre vás, Vodnárov: Darí sa vám v láske, či už ste vydaté / ženatí, alebo slobodné /ní. Šťastie je na vašej strane, tak si to vychutnajte. Záleží na vás, či zostanete vo vzťahu, v ktorom ste, alebo začnete niečo nového. Ale pokiaľ vás doterajší partner /ka nechce stratiť, nemal by vás samých púšťať na dovolenku, hlavne nie do cudziny. Tam to pre vás vyzerá veľmi nebezpečne – teda, že sa zamilujete, takže: pozor na cudzincov a cudzinky! J Pri nadväzovaní nových známostí si treba len dať pozor na pravdovravnosť dotyčnej osoby, radšej si všetko overte! Ináč, ak sa zosobášite, po svadbe už bude neskoro lamentovať. Šťastie v láske, úspechy  v umeleckej činnosti, výhody pri nákupe pekných vecí, šiat,  šperkov, vôní, kozmetiky a p., máte od: (h:)1. – 3.I., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a robí z vás  neodolateľne zvodnú osobu. Ďalšie dobré obdobie na lásku, umenie  a harmóniu v živote je od (^:) 3.II. - 3.IV. a znova od 28.IV. – 6.VI., teda spolu vyše 3 mesiacov, (`:) 5. – 31.VII., (d:) od 14.X. - 7.XI., (f:) od 1. - 25.XII.  Možné sú i malé  darčeky, viac ženskej a umeleckej spoločnosti. Menej priaznivé  obdobie na lásku je od  (_:) 7.VI. – 4.VII., (b:) 26.VIII. – 19.IX., (e:) od 8. – 30. XI.  V tomto čase sa možno nanovo zamilujete ale neručím, že láska bude opätovaná, budú na vás žiarliť, alebo vy na niekoho. Milostné vzťahy sú napätejšie.      

 Peniaze

Vaša finančná situácia sa v tomto roku oproti vlaňajšku výrazne vylepšuje: Vy januároví ste tú pozitívnu zmenu možno pocítili už vlani ku koncu roka, ale väčšina z vás si až v tomto roku vydýchne, že najväčšie problémy sú už za vami. Ku koncu roka je možné opätovné zlepšenie vašej finančnej situácie. Asi to ale pôjde na úkor vášho voľného času alebo prípadne sa bude od vás očakávať viacej zodpovednosti alebo väčší výkon. Nuž, záleží na vás, ako sa rozhodnete. Isteže, peniaze nie sú všetko, ale zas... vraj sa lepšie plače v limuzíne ako pod mostom J. Pokiaľ máte už svoju polovičku, tej sa aj v tomto roku bude dobre dariť, ale ku koncu roka sa vaša finančná situácia vylepší na úroveň vašej polovičky. Vhodné obdobie na nákupy  a predaj, ale i cestovanie, písanie, štúdium, návštevy a vôbec  komunikáciu s ľuďmi máte od (h:) 7. – 25.II.,  kedy  Merkúr priamo prechádza vaším znamením a dodá vám ostrovtip, humor  a ešte viac zvýši vaše šance dobre nakúpiť i vyjednať, čo treba.  Ďalšie dobré obdobie je od (f:) 4. – 12.I., (^:) 14. – 31.III.   a znova 20.IV. – 15.V.,  (`:) 7. – 20. VI.,  (d:) 30.IX. - 17.X.,  (f:) (znova) od 6.XI. – 31.XII. Menej vhodné obdobie na  merkúrovské otázky je v čase od: (_:) 1. – 19. IV.  a znova od 16.V. - 6.VI., (b:) 6. – 25.VII. a znova od 1. – 9.IX.,  (e:) 18.X. – 5.XI.  V tomto čase pozor na  nevýhodné cesty, nákupy, jednania, ba i na zlodejov a podvody. Ak ste poistení, škodovať nebudete.

 Práca a zdravie

Tohto roku treba počítať s hĺbkovou kontrolou na pracovisku, teda, pokiaľ ste len radoví zamestnanci. Pokiaľ ste vo vedúcej funkcii alebo samostatní podnikatelia, situácia je nielenže lepšia, ale ku koncu roka možno počítať s mimoriadnymi odmenami resp. povýšením. Ostatne, situácia v práci sa v posledných mesiacoch roka zlepší, aj ak zastávate radovú funkciu. Je však možné, že nevydržíte a rozhodnete sa zmeniť zamestnanie. V zriedkavých prípadoch bude odchod z pôvodného zamestnania nútený, ale nezúfajte, máte nádherný rok, určite sa situácia nejako vyrieši. Zdravotne sa môžu ozvať nejaké choroby. Nepodceňujte ich príznaky a liečte sa, rok praje uzdravovaciemu procesu! Zvýšené  riziko zranenia a úrazu na cestách a pri športe je v čase od: (_:) 10.III. – 20. IV., (b:) 21.VII. – 4. IX., (e:) 9. – 31.XII. V tomto období ľahšie  podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko  zápalových a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení a operácií. Nech vás však eventuálna angína spôsobená pitím chladených nápojov, alebo zachladenie tela pri kúpaní sa v studenom jazere neodradí od vašich plánov, zvyšok roka už bude oveľa lepší.  Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od:  (^:) 28.I. – 9.III., (`:) 21.IV. – 4.VI. a napokon od (d:) 23.X. – 8. XII., kedy máte  viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Využite čas na upevnenie fyzickej kondície, doprajte si šport, fyzickú aktivitu. U starších sa v prípade prepracovania môže objaviť chronická choroba.

  Cesty a štúdiá

Základné a stredoškolské štúdium, rovnako ako aj novinárska práca, ale aj vaše čítanie časopisov a všeličoho na internete, sú tohto roku vystavené istej skúške „pravosti“. Pokiaľ máte seriózny záujem o danú problematiku, všetko dobre dopadne. Ale ak len ľahkovážne chcete – povedzme – opísať odpovede na písomke od suseda, môže to zle dopadnúť. Na podvody každého druhu si treba dávať pozor. Rovnako aj na krátkych cestách, návštevách a kontaktoch so susedmi treba byť opatrnými, ináč  sa vám môže zle povodiť. Naopak v cudzine a vo vysokoškolskom štúdiu sa vám skvele darí, tu je vaša šanca vyniknúť, ba aj stretnúť svoje životné šťastie.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Situácia sa obracia vo váš prospech, a to aj do budúcich rokov. Pre vás je priateľstvo soľou aj korením života. Vlaňajšok asi priniesol isté sklamania zo strany niektorých priateľov, ba možno nastala aj rozluka alebo aspoň odluka, ale už v tomto roku sa to mení a priateľov začína pribúdať, a kvalitných, čo vás aj podržia, keď bude treba. Sem patria samozrejme aj vaši patróni. Nehanbite sa a verejne sa k nim priznajte, aspoň v tomto roku určite. Naopak tajenie pred verejnosťou, že sa poznáte s nejakým vplyvným „papalášom“, nie je tohto roku úspešné, prinieslo by to len mrzutosti. Nezaškodí však si vzťahy preveriť.

V čom vám praje šťastie

Tohto roku sa netreba pretvarovať a hlásiť sa ku koníčkom, ktoré vás nebavia alebo sú len na okraji vašej pozornosti. Ale ak radi cestujete alebo študujete neobvyklé témy, ako sú napr. mimozemšťania a ich návštevy na Zemi, ale aj astrológia, geologické výskumy záhadných pyramíd a pod., rovnako ako aj štúdium cudzích rečí, alebo „opaľovanie“ cudziniek resp. cudzincov – to všetko prináša úspech a novú radosť zo života. Tak... do toho! J

Dobrá rada

Síce je celý rok úspešný, netreba nechávať dôležité rozhodnutia na poslednú chvíľu a na posledné mesiace roka, hlavne vy januároví. Celkovo prvá polovica roka je prakticky bezproblémová, tam si môžete dovoliť prakticky všetko, čo vám napadne (ale nie že vám napadne nejaká totálna somarina!), takže snažte sa  ťažiskové akcie absolvovať v prvej polovici roka a potom už viacej oddychovať :-)