Baran

(21.3.-20.4.)

Všeobecné tendencie

Pokiaľ ste mladí, marcoví alebo rodení  v 2. Dekáde (cca do 10. apríla), život bude períčko. Všetko sa obracia na dobré, ukazujú sa nové možnosti zapojenia, komu v zamestnaní, komu v cudzine, komu v láske. Ale vy starší a rodení v poslednej dekáde Barana, musíte počítať so zhoršením zdravia. Vy ste ale pevný koreň, vy sa tak ľahko nevzdávate. Ale bojovať bude treba, jednak s vlastným zdravím  (bojovať oň), ale možno aj v zamestnaní, ak si chcete udržať lepšie postavenie. Buď jak buď, od marca do polovice mája môžete mimoriadne úspešne nakupovať aj predávať, prípadne aj cestovať či študovať. Od 9. Novembra sa pre vás všetkých, ale najprv pre marcových, začína mimoriadne úspešný rok. Peniaze, majetok, úspešné vyriešenie eventuálnych súdnych sporov, Nová ponuka v práci, zmena bývania ... to všetko závisí aj od hodiny Vášho narodenia.

Domov a rodina

Rúcajú sa mnohé materiálne hodnoty, istý člen rodiny sa možno odcudzí. Pozitívne chápané, možno len investujete veľa peňazí na nový dom, byt, zariadenie, do členov rodiny. Ale eventuálnu pôžičku máte šance do dvoch rokov splatiť. V prvej tretine roka je možný prírastok do rodiny, ale pravdepodobne to už bolo vlani. Ideálny spôsob, ako riešiť otázky domova a rodiny, je intuícia a využitie šiesteho zmyslu. Ak ho máte zablokovaný, nájdite osobu (osoby), kto by vám pomohol dostať sa do vášho vlastného podvedomia, tam nájdete tú správnu odpoveď na všetky otázky. Na uvoľnenie eventuálneho napätia v rodine pomôže fľaška vína či iného alkoholu.

Láska a manželstvo

S láskou to v tomto roku vyzerá tak, že si neslobodno sľubovať veľké zmeny, ani dokonalú harmóniu v už existujúcom vzťahu. Ale v termínoch, kedy Vám je Venuša priaznivo naklonená, sú možné pozitívne zmeny – a treba ich využiť. Nepodceňujte však hviezdy a ozaj sa snažte zosúladiť sa s nimi.  Navyše pokiaľ pôjdete aj na veci lásky tohto roku s hlavou, všetko dobre dopadne. Trochu racionálneho prístupu veci len prospeje. Šťastie v láske, viac harmónie a dokonalejšie vnímanie  krásy, hudby, poézie a umenia je v tomto roku zvýraznené od: (h:)18.I. – 10.II., ďalej Venuša priamo prechádza  vaším znamením v čase od: (^:) 7. - 31.III.  Dodáva vám ešte viac šarmu, krásy a fyzickej  príťažlivosti než obyčajne. Využite v dobrom tieto aspekty. Účinky Venuše sú výrazné opäť od (`:) 24.IV.– 19.V. a (b:) 14.VI. – 9.VII. Všetky tieto termíny sú priaznivé na výrobu, nákup ba  i predaj pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne  doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary. I vám samotným sa lepšie darí vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to  tiež vhodné termíny na zásnuby či uzavretie sobáša.  Menej vhodné  obdobie na lásku je od: (g:)1. – 17.I., (a:) 20.V.  –  13.VI.,  (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI.   V tomto  čase vaša túžba po pôžitkoch je enormne zvýšená,  asi vás bude stáť i viac peňazí. Týka sa i jedenia  a pitia. V tom čase sa ale aj ľahšie zamilujete.  

Peniaze

Zakiaľ čo vy marcoví máte ešte aj v tomto roku šancu zmeniť zamestnanie na lepšie, pre vás aprílových už táto zmena nemusí znamenať výhru. Ak mienite resp. musíte zmeniť zamestnanie, riaďte sa inštinktom a dajte na „silu osudu“. Štátne zamestnanie je rozhodne výhodnejšie, aspoň pre toto obdobie. Ak aj chcete súkromníčiť, dôležitý je kontakt s verejnosťou, ten ovplyvňuje výrazným spôsobom aj vaše príjmy. Ak zmena nečaká vás, tak asi vášho partnera / partnerky. Od októbra možno očakávať príliv peňazí nezarobených vlastným pričinením ( manželovi zvýšia plat, prípadne vám či jemu / jej dôchodok, možná je výhra, dedičstvo, atd.). Priaznivé obdobie na nákupy a predaj, ale  i na cestovanie, štúdiá, vybavovanie úradných i bežných vecí, na  listy, návštevy a telefonáty,  je od:  (h:) 1. – 17.II., ďalej Merkúr od: (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace, prechádza priamo vaším znamením, čím  zvyšuje váš ostrovtip,  spoločenskosť a pravdepodobnosť zvýšených príjmov i častejších  ciest, úspechov v štúdiách, vo vedeckej, literárnej i obchodnej  činnosti. Oslavy vašich narodenín skúste prispôsobiť týmto termínom, hlavne vy aprílovíJ. Ďalšie priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je od: (`:) 30.V. – 12.VI.,  (b:) 29.VI. – 5.IX., (f:)od 1.XI. – 31.XII. Tohto roku je priaznivých termínov podstatne viacej než po iné roky, využite ich v dobrom! Menej  priaznivé obdobie na merkúrovské otázky je v čase od: (g:) 11. - 31.I., (a:) 13. – 28.VI. a napokon od (d:) 22.IX. - 9.X. Rekreácia aj nákupy vás v týchto termínoch  vyjdú o niečo drahšie než bežne.

 Práca a zdravie

V práci sa vám darí lepšie ako vlani, resp. úspechy sa dostavia ľahšie a výraznejšie než minulý rok. Pokiaľ nebudete zanedbávať základné pravidlá, ako si udržať zdravie (v zdravom tele zdravý vzduch, teda pohyb na čerstvom vzduch, potom: pestrá strava, bohatá na vitamíny a najdôležitejšie: nepripúšťať si stresové situácia príliš k srdcu! Pokoj a dobrá nálada – základ zdravia), tak sa budete dobre držať či už vo funkcii radového zamestnanca, či šéfa. Zmena z toho prvého pôsobiska na to druhé (šéf) nie je tohto roku veľmi pravdepodobná, ale k tomu je treba presný horoskop aj s hodinou a miestom narodenia. Zimné mesiace prajú viacej náročnejšej práci, kde je treba viacej zodpovednosti a námahy, od apríla do októbra to chce robiť niečo ľahšie, menej náročné. Na marec je ideálne zobrať si dovolenku, alebo ísť na rekreačný či liečebný pobyt.  Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzických zranení  alebo úrazu na cestách či pri športe máte od: (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX., kedy ľahšie podľahnete epidémii či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné  držať bojovnosť na uzde. V tomto období ľahšie  podľahnete epidémii. Väčšie športové  a fyzicky náročné výkony môžete podávať aj v čase od: (f:) 26.I. – 17.III., (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Ľahšie presadíte svoje projekty a nápady.

Cesty a štúdiá

Milí Barani! Po dlhom čase, kedy vaše plány na vycestovanie boli brzdené všeličím a všelikým, sa tu ukazuje oveľa viacej možností jednak na samotné vycestovanie, jednak na lepšie nadviazanie kontaktov s cudzincami aj na našom území. Pritom sa lepšie darí aj v štúdiu jazykov, filozofie, náboženstva a rôznych vyšších náuk.  Jediné riziko je tu, že zvyknete byť príliš idealistickí, neskontrolujete si to, čo vám sľúbili a možno to nedodržia. Takže – tohto roku – prvoradá vaša úloha pri cestovaní je: všetko si skontrolovať, overiť, či je to poriadne zabezpečené... prípadne mať na to spoľahlivých ľudí. Rovnako si v cudzej zemi dajte pozor na neznáme jedlá a nápoje: možnosť – a zároveň riziko otravy či prinajmenšom pokazeného žalúdka je tohto roku mimoriadne vysoké. Takže ... držte sa zaužívanej kuchyne, nevymýšľajte nové reštaurácie a jedlá – hlavne v cudzine.

Priateľstvá a plány do budúcnosti.

Tohto roku budú na vás od priateľov kladené vyššie požiadavky než vlani. Treba počítať aj so stratou staršieho priateľa/ ky, učiteľa, guru. Práve vy im môžete byť výraznou oporou a môžete prispieť k zlepšeniu ich (zdravotného) stavu. Máte toľko priateľov, že iste je medzi nimi aj dosť mladých, zdravých, prípadne trochu originálnych, s ktorými môžete rátať, že s vami pôjdu na dobrodružný výlet či nejakú akciu. Úspešné akcie sú hlavne v prvej polovici roka. Hviezdy neslobodno zneužiť vo svoj prospech na úkor niekoho. Zato tešiť sa s priateľmi z dobrých aspektov – napr. Merkúra, to je priam super! J Celé leto je trochu hektické, ale možno sa to prepečie športovými súťažami  s priateľmi, možno aj vy sami vyhráte.

 V čom vám praje šťastie

Tohto roku sa vám darí pestovať staré i nové koníčky. Šport, zábava, priateľky a priatelia, možno aj trochu viac, cestovanie, párty. Možné je aj nejaké dedičstvo. Pri troche šťastia môžete aj vyhrať. Skorej sa môžete spoľahnúť na príjmy vašej polovičky, než na svoje. Ale do novembra - decembra sa aj to dá do poriadku. Najviac úspešných akcií zažijete v jarnom období, neprepaste si tie aspekty J.

Dobrá rada

Tešte sa z každého úspechu, z každého pekného dňa. Na tie menej pekné zabudnite. Málokedy býva celý rok ideálny, ale zato dobrá nálada je základným predpokladom, aby sa veci zas vyvíjali podľa vašich prianí. Uvedomte si, v čom sú vaše prednosti a držte sa ich. Vážte si hodnoty, ku ktorým ste sa dopracovali. Pozor ale na zápalové a infekčné ochorenia, zlomeniny či úrazy.