Blíženci

 (22.5.-21.6.)

 

Všeobecné tendencie

Tohto roku asi budete veľmi spokojní so sebou aj so svojím okolím. Toľko entuziazmu, radosti, tvorivých nápadov a osobných úspechov ako v tomto roku, býva málokedy. Jar aj leto sú mimoriadne vydarené, prihláste sa na všetky súťaže, ktoré sú vám dostupné a je šanca ich vyhrať, určite niektoré (ak nie všetky) vyhráte. Ukazuje sa perfektný čas na cestovanie, návštevy, chatovanie aj telefonovanie, nákupy aj predaj. Internet je váš priateľ, nové mestá, miesta, noví ľudia – to všetko obohatí váš život, asi nie finančne, ale iným spôsobom. Po finančnej stránke sa chystajú na vás zvýšené výdavky ku koncu roka, možno aj prísnejší revízori... takže buďte opatrnejší, Celkovo, na posledné dva mesiace roka by som si na vašom mieste nenechávala žiadne dôležité vybavovania ani rozhodnutia, hlavne ak ste májoví. Aj zdravíčko môže potrápiť, hlavne ak na jeseň prechladnete.

Domov a rodina

Doma je útulne a príjemne. Môžete sa na svojich doma spoľahnúť, kryj vám chrbát a prinášajú stabilitu do vášho života. Až na to, že svojich treba občas „vyspovedať“, aby za vaším chrbtom nerobili pestvá, je tu všetko v poriadku. Zariaďovanie bytu a zveľaďovanie majetku nie je síce v prvom pláne vašich ambícií, ale tohto roku sa vám bude dariť v týchto aktivitách. V čase letných prázdnin sa tu ukazuje tak trochu „uhorková sezóna“, ale ak je občas menej programu, vari nevadí, aspoň si oddýchnete. Nič zlého vám tam nehrozí, takže si doprajte voľnú „zábavu“, teda program, ktorý vás baví. Posezónna dovolenka s rodinou dopadne vynikajúco, spokojne vyrazte z domu J.

Láska a manželstvo

Po vlaňajšom mimoriadnom roku, kedy ste síce nežili  bez problémov s láskou, ale vždy sa to napokon utriaslo a dobre skončilo, je tohto roku situácia trochu iná: kto si vlani „neuchmatol“ svoje šťastie, v tomto roku sa mu to už tak ľahko nepodarí. Ale kto ho už má, tak len stačí „udržiavať oheň v rodinnom kozube“, resp. pokračovať v začatej aktivite, a všetko pôjde správnym smerom. Nejaké menšie škriepky nie sú vylúčené, ale nakoniec sa všetko vyrovná (v posteli) J. Ak váš milostný vzťah prerástol v manželstvo alebo pevný partnerský vzťah, tak najšťastnejšie obdobie roka bude práve čas Adventu a Vianoce, presnejšie, celý november aj december, aj tie nesviatočné dni.  Šťastie v láske, umeleckej  tvorbe, pri nákupe pekných vecí, ale i pri vychutnávaní krásy,  hudby a umenia je zvýraznené najmä od (h:)18.I. – 10.II., (^:) 7. - 31.III., ďalej od   (`:)  24.IV.– 19.V.  prechádza  Venuša priamo vaším znamením a stávate sa priam neodolateľnými  a zaľúbenia hodnými. Dovolenka v tom čase bude iste o láske. Ďalšie dobré obdobia sú od: (b:) 14.VI. – 9.VII., (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI., teda vyše 2 mesiacov, spolu cez všetky spriaznené znamenia je to temer pol roka. U starších sa skôr jedná o viac ženskej  spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí, hudby či  iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od:  (i:) 11.II. – 6.III.,  (c:) 10.VII. – 6.VIII, teda dokopy ani nie dva mesiace, čo je znovu pre vás veľmi dobre. V tom čase máte sklon pomíňať veľa peňazí na pekné veci, ktoré však pre vás nebudú mať taký význam.

 Peniaze

Oproti vlaňajšku je vaša finančná situácia lepšia, či už ide o vlastné zarobené peniaze, alebo manželove, manželkine, prípadne, ak vás ešte živia rodičia, tak rodičovské. Aj výhra či dedičstvo sú možné, ale s delením dedičstva môžu vzniknúť komplikácie. Nechajte sa viesť svojím šiestym zmyslom, ako a ktorým smerom sa vydať, aby ste zarobili čo najlepšie. Inštinkt vás v toto ohľade nesklame. V januári sa ani nesnažte pretromfnúť v príjmoch vašu polovičku: bude na tom podstatne v lepšej pozícii. Zato od mája do júla ste na koni, teda vo výhodnej pozícii, čo sa týka zárobkov. Využite v dobrom čas a situáciu. Priaznivé obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, jednania a štúdiá je v čase od: (h:) 1. – 17.II., (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace, (b:) 29.VI. – 5.IX.,  ďalej od: (`:) 30.V. – 12.VI.  prechádza Merkúr, váš vládca, priamo vaším znamením a okrem veľa  návštev, ciest, pozdravov a peňazí sa stanete ešte zhovorčivejšími  než obvykle.  Ďalšie priaznivé obdobie na nákupy, predaj, čítanie,  štúdium a cestovanie je od: (d:) 22.IX. - 9.X.    Menej priaznivé obdobie na nákupy, predaj a cestovanie je od: (i:) 18.II. –5. III.,  (c:) od 6. – 21.IX., (f:)od 1.XI. – 31.XII.  Pozor na zlodejov, vlamačov a podvodníkov!

Práca a zdravie

Okolo vás rúbu les a lietajú triesky, ale vás sa to pracovne netýka. Po vlaňajšku sa situácia výrazne zlepšuje, teda, po materiálnej stránke. Možná je síce strata bývalého zamestnania, ale ak vás vyhodia, dopadnete na hrniec s medom, symbolicky povedané, takže sa budete mať ešte lepšie ako predtým. Týka sa to tých z vás, ktorí máte bežné pracovné zaradenie. Od polovice mája do polovice augusta by bolo dobré ísť na dovolenku či vziať si „prácu doma“, ináč hrozia v robote konflikty. Vás vyvolených, ktorí ste na mieste vedúceho, prípadne máte slobodné povolanie, sa problémy nijako netýkajú. Rok plynie ako v rozprávke. Zdravotne ste na dom výborne, len nepreháňajte s rýchlosťou a pozor na nervy. Zvýšená podráždenosť, riziko zápalových  ochorení, infekcií, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách, ak by ste nejazdili opatrne, je v čase od: (f:) 26.I. – 17.III. a od (i:) 16.XI. do 31.XII.  Odhadnite však dobre pri športe súperove sily, aby ste neprehrali. Viac energie a odvahy, prípadne  i športovú bojovnosť vám Mars prináša v čase od: (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  31. XII. Vaša aktivita sa v tom čase uberá správnym smerom.

 Cesty a  štúdiá

Na kratších služobných i súkromných cestách zažijete zaujímavé veci, spoznáte možno osudovú lásku, priateľa či budúceho kolegu. Po citovej stránke cesty po blízkom okolí prinášajú naplnenie a radosť. Po tej materiálnej stránke je treba počítať s rizikom zranenia – hlavne na letnej dovolenke, a to tak doma, v rámci vlasti, ako aj v cudzine. Možná je i strata batožiny a všetky vybavovačky a nepríjemnosti s tým spojené. Dovolenka v cudzine v letných mesiacoch paradoxne vyzerá z celého roka najhoršie: Najvyššie je tu riziko zranenia, chytenia nejakej infekcie, dizentérie a všeličoho iného- Naopak na cudzinu sú výborné mesiace do mája, ale január – február a marec sú úplne najlepšie, ale potom aj posledné dva mesiace roka: Tak si vyberte J

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Aj v tomto roku, ako často aj v iných rokoch, dochádza k miernej zmene vašich priateľov: Niektorí sami odídu z vášho života, ale tohto roku skorej zas pribudnú nové „tváre“ – a nielen tváre J. Budú mnohé starosti s nimi, aj s tými dávnejšími (a staršími), no ale... tie dva – tri roky to vydržíte a potom zas bude všetko O.K. J Plánom do budúcnosti sa darí tak „na striedačku“ J Nemyslite si, že ak nejaký plán nezverejníte, nič vás nebude stáť, práve naopak: tohto roku tajné plány aj tajné akcie patria k tým najdrahším J. Celkovo vzaté, najlepšie je nerobiť si siahodlhé plány, ale žiť treba prítomnosti. 

V čom vám praje šťastie

Darí sa vám nielen na kratších cestách, ale aj pri písaní, mailovaní, sledovanie televízie a vôbec diania okolo vás bude pre vás príjemné aj užitočné. Je tu šanca vylepšiť si zdravie, teda, ak ste ho mali trochu rozhasené vlani a predtým, dobre sa vám darí aj v robote, hlavne na jeseň. Rozhodne ste ako ryba vo vode, darí sa vám v tom, v čom ste dobrí: komunikovať so svetom, so svojím okolím, a to či už tak, že sami cestujete kolesami vpred, alebo sa navštevujete s rodinou, so susedmi, priateľmi, atď. Obchodovanie ide od ruky mnohým z vás.

Dobrá rada

Buďte sami sebou! Tohto roku je to najlepšia a najvýhodnejšia stratégia. Tým, že sa nebudete pretvarovať a hrať sa na niekoho inakšieho, len šetríte svoje vnútorné sily a vlastne si upevňujete svoj život a postavenie v ňom. Vlaňajšok aj tento rok poslúžia na vytvorenie istých fyzických aj psychických (možno aj materiálnych! Rezerv, ktoré možno budete potrebovať v ďalších rokoch. Alebo Vám zostanú J.