Býk

(21.4.-21.5.)

Všeobecné tendencie

Rok má pre vás plno perfektných prekvapení. Nechýba vám intuícia a umelecký cit, tohto roku tým praktickejším z vás pribudne vytrvalosť a húževnaosť v snahe dokončiť niečo hmotné, ale aj je možné popracovať na vlastnom zlepšení svojho zdravia (veď aj telo je hmotné) J Nechýbajú ani príjemné osudové zvraty, tieto ste už ale možno pocítili v predchádzajúcich rokoch, takže: toto nie je nič nového. Nové je, že ak si neoznačíte cestovný lístok, neodovzdáte daňové priznanie načas a správne vyplnené, prípadne čokoľvek iné, čo je proti uznávaným zákonom a pravidlám, sa vám podarí urobiť, treba v tomto roku očakávať za to trest: buď príde revízor, alebo vás vyzvú opraviť to daňové priznanie a podobne. Aj tak vás veľa krásnych chvíľ v láske, v športe i na verejnosti neminie, hlavne jar bude úžasná. V lete ozaj treba dať pozor na zranenia, úrazy, možná je aj operácia (napr. tej zlomeniny, ak je komplikovaná).

Domov a rodina

Vyzerá to na nový prírastok v rodine, hlavne u mladých. Je to iste spojené s vyššími výdavkami a cez leto s veľkým napätím, ale stojí to za to. Vy športovo ladení môžete počítať s rušným rokom, hlavne letným obdobím. Môžete veľa vyhrať, ale aj ťažko sa zraniť. Preto sa ponáhľajte a predbiehajte opatrne (priam pomaly J ). Jún, júl a august sú najšťastnejšie mesiace v oblasti lásky, obchodu aj podnikania. Preto spojiť letnú dovolenku s príjemným dobrodružstvom sa ukazuje byť skvelý nápad.  Ale tiež sťahovanie, výmena bytu (za väčší, krajší), organizovanie letných rodinných (a iných) party je tiež skvelý nápad.

Láska a manželstvo

Ak sa tohto roku necháte viesť hlasom vášho srdca, nič lepšieho by ste nemohli urobiť. Šťastie praje stabilným dvojiciam, osud vám už viacej rokov „hrá do karát“ a vaše romanticky naladené srdce je často pripravené sa (znovu) zamilovať. Na uzavretie sobáša, ako aj pevného partnerského vzťahu, i keď bez papierov, máte skvelý rok. To platí hlavne pre narodených ráno, ale aj všetkých, čo síce možno nemajú Slnko v Býkovi, ale ascendent áno. Posledné dva mesiace v roku nechajte rozhodovať svoju polovičku: práve vám z toho kynie najviac úžitku, lásky a nádhery. Ak počas celého roka nebude objektom vašej lásky tá istá osoba, nič si z toho nerobte: hviezdy občas prinášajú zmenu aj do vzťahov J. Najviac šťastia v láske, ako  i v umeleckej tvorbe, prednese, či interpretácii, vás čaká v čase  od: (g:) 1. – 17.I., (i:) 11.II. – 6.III.,   ďalej od (_:) 1. – 24.IV.,   kedy prechádza Venuša, vaša  vládkyňa, priamo vaším znamením a dodáva vám mimoriadny šarm a úspechy v láske, umeleckej tvorbe i interpretácii. Krásu, hudbu  a poéziu precítite viac než inokedy. Ďalšie šťastné obdobia sú od  (a:) 20.V.  –  13.VI. a napokon od  (c:) 10.VII. – 6.VIII.  V tomto čase ľahšie nakúpite  vkusné veci, módne doplnky, kozmetiku, šaty, bižutériu či umelecké  predmety. Budete mať častejšie dámske a umelecké návštevy, dostanete viac darčekov a malých pozorností. Menej priaznivé  obdobie na lásku je v čase od: (h:)18.I. – 10.II., (b:) 14.VI. – 9.VII. a od (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tom čase ľahšie podľahnete neskrotnej milostnej  náklonnosti a oplieskate peniaze na márnosti a rozkoše, čo by ste  neskôr zbytočne ľutovali.

 Peniaze

Po finančnej stránke sa rok vyvíja výborne. Všetko sa darí, úspechy (finančné) sú nádherné... je tu len jedno, ale vážne nebezpečenstvo: Ak si nenecháte platby a finančné transakcie oficiálne potvrdiť, môže sa karta obrátiť, môže vám dodávateľ  (či kto) odtajiť, že dostal od vás peniaze a dá vás na súd... a je to ťažko potom dokazovať, ak nemáte potvrdené fakty – písomnosti. Takže... opatrne ! Priaznivé obdobie na drobné  nákupy, ale i na vybavovanie, cesty, listy a návštevy, je v čase  od: (g:) 11. - 31.I., (i:) 18.II. –5. III., potom v čase od: (_:) od 13. – 29.V.,  kedy prechádza Merkúr priamo vaším znamením  a zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu, na  cestách i pri stretávaní sa s ľuďmi. Ďalšie vhodné termíny na  nákupy a cestovanie sú od: (a:) 13. – 28.VI.,  (c:) od 6. – 21.IX.  Menej priaznivé obdobie na nákupy a iné merkúrovské  otázky je v čase od: (h:) 1. – 17.II., (b:) 29.VI. – 5.IX., (e:) 10. – 30.X. Cesty,  nákupy a vybavovanie radšej odložte. Možné sú zvýšené výdavky na spoločenské  akcie, na deti či svojho partnera/ ku.

 Práca a zdravie

.Ak boli vlani problémy s prácou, tohto roku nič také nehrozí, skôr naopak: oplatí sa uchádzať o vedúcu funkciu, o dobre platené miesto so stabilným príjmom. Aj v bežnom zamestnaní vám bude dobre, ale v práci „na výslní“ je to úplne fantastické. Prinajmenšom si zabezpečte minimálne firmu, kde si môžete robiť kedy chcete a čo chcete, tohto roku vás nik nebude otravovať kontrolami a pod., naopak, čakajú vás len samé chvály za každý sebemenší dobrý nápad. Tak využite času, kým je priaznivá konštelácia hviezd. Príliv  energie a odvahy pocítite v čase od:  (g:) 18.III. – 15.V. a  potom ďalej znova od:  (g:) 13.VIII. – 10. IX. a napokon od (i:) 16.XI. do 31.XII. Je to vhodný čas na činorodú prácu, aktívny odpočinok, turistiku a šport. Najviac opatrnosti na cestách  i pri športe si vyžaduje čas od:  (e:) 1. - 25.I.,  (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., kedy ľahšie podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu,  bude zvýšené riziko zápalových a horúčkových ochorení, prípadne  i infarktových situácií a fyzických zranení pri športe či na cestách. Tohto roku skutočne nehazardujte so zdravím ani so životom, ťažkých situácií je viac než obvykle.

 Cesty a štúdiá

Pokiaľ vás vlastné zdravie, prípadne rodinné záväzky, nebudú obmedzovať v cestovaní, otvára sa vám široká cesta na cestovanie, či už krátke – po vlasti, po bližšom okolí, alebo také ozajstné – niekde k moru alebo do hôr, ale vzdialenejších, ako sú napr.: Alpy, Andy, Tibet, atd. J. Spojenie príjemného s užitočným, napr. dovolenky s obchodnými a pracovnými aktivitami, sa ukazuje veľmi užitočné. Dajte na svoj vnútorný hlas a inštinkt, určite vás povedú správnym smerom J . Riziko zranení na cestách je minimálne (hoci iné typy úrazov, hlavne doma, vo vlasti, sú možné).

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Áno, priatelia sú tohto roku vašou veľkou oporou. Je na nich spoľahnutie, sú vám morálnou a ak treba, aj materiálnou oporou. Chvíle strávené v kruh priateľov spestria a obohatia váš život, nepodceňujte ich. Rovnako sa darí aj vašim plánom a projektom, vysnívanú budúcnosť si môžete lepšie pripraviť, než po iné roky. Darí sa aj odvážnym a finančne náročným projektom, s nimi však bude lepšie robiť tak trochu tajnosti: Nemusí každý vedieť, ako vysoko až rúbete, ešte by vám to mohli závidieť. S aktivitami je treba začať už od začiatku roka: v posledných dvoch mesiacoch sa môžu vyskytnúť prekážky a komplikácie.

V čom vám praje šťastie

Rok praje mladomanželským párom, ale aj kolektívom, do ktorých ste vložili kus svojho srdca: vášmu futbalovému klubu, ak ste futbalisti, alebo vašej politickej strane, ak ste politici, prípadne cirkevnému spoločenstvu, ak vašou hlavnou starosťou je kostol a vaša cirkev. Toto sa tu píše o hlavne materiálnom šťastí. Ale to skutočné zapojenie sa ukazuje doma, v rodine, vo vlasti. Skrátka, v prostredí, kde žijete a kde sa cítite doma a dobre. Keď máte spoľahlivé zázemie, cítite sa istí a bezpeční... a toto je váš rok!

Dobrá rada

.Rok je objektívne dobrý a úspešný, i keď sa nesplní všetko, čo si prajete. Ideálna rada na to je: neuľpievanie. Viem, ľahšie sa to povie ako prevedie, ale snáď sa dokážete preniesť nad to, že nie je všetko podľa vás, ale napr. podľa vašej polovičky. A akonáhle si poviete, že to ste vlastne tak trochu aj vy, tak vidíte, že vlastne aj vám sa činí dobre, i keď sa to k vám dostane až sekundárne, „z druhej ruky“.