Kozorožec

(23.12.-20.1.)

 Všeobecné tendencie

Milí Kozorožci! Oproti vlaňajšku sa vám úžasne polepšilo: koniec kontrolám, prehnaným revíziám a možno aj zdravotným a iným ťažkostiam. Faktom je, že vaša vládnúca planéta Saturn vstupuje na dva a pol roka do vášho znamenia a prináša všetky saturnovské atribúty: pokoj, spoľahlivosť, rozvážnosť, pomalosť resp. zdržiavanie, zodpovednosť, serióznosť, kondenzácia – teda zahusťovanie, sucho, obmedzovanie, pesimistický pohľad na výklad budúcich udalostí a pod. Vám by to nemalo vadiť, veľa z týchto vlastností máte, a tak vás Saturn nemôže predsa prekvapiť ani zaskočiť. Naopak, keďže presne viete, čo môžete očakávať, bude to výhoda pre vás a situácie, ktoré tohto roku nastanú, môžete zvládnuť na jedničku, teda na Á-čko. Sú jedinci, ktorí sa vplyvov Saturna obávajú a potom píšu negatívne horoskopy – možno aj pre vás na tento rok. Nepodľahnite panike a so svojou racionálnou povahou u koncu roka sami zvážte, kto mal pravdu.

Domov a rodina

Rok je nadpriemerne úspešný aj po tejto stránke: doma  sa udalosti odvíjajú väčšinou  tým správnym smerom aj bez vášho zasiahnutia, takže vy sa môžete smelo venovať tomu, čo vás baví. Marec – apríl a ešte viacej november a december sú vhodné mesiace na rodinné oslavy stretnutia, posedenia. Jarné termíny prinášajú síce aj istú nervozitu, nepokoj a ostrú výmenu názorov medzi členmi rodiny, zakiaľ čo ku koncu roka už vládne mier a pokoj v rodine. Možné je zveľadenie majetku, rozmnoženie rodiny (deti, vnúčatá, nevesta, zať).V niečom trochu obmedzenie, ale v mnohom inom príliv energie.

Láska a manželstvo

Na nové začiatky nie je vhodný čas, zato na upevňovanie už existujúceho vzťahu sa tohto roku začína výborné obdobie. Možno sa u vás prejaví až na budúci rok: celkovo potrvá tak dva a pol roka, ale nie vždy je rovnako intenzívne. Začínajúci vzťah sa upevňuje, dlhotrvajúci vzťah je ale ohrozený a ak rodinné hádky pretrvávajú a kazia vám náladu, možno ani nebude od veci rozísť sa, alebo aspoň si dopriať vzájomnú odluku na istý čas. Dajte na váš vnútorný hlas, ten vám najlepšie poradí. Osud si však praje, aby väčšina vzťahov zostala fungovať i naďalej. Veľa šťastia v láske  i v umeleckom predneseviac  harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte v čase od:  (i:) 11.II. – 6.III.,  (_:) 1. – 24.IV.,    (c:) 10.VII. – 6.VIII., (e:) od 7.XI. – 1. XII. Možno  očakávať drobné darčeky, je to tiež  vhodné obdobie na zoznámenie,  ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky, módnych  doplnkov, návštevu divadiel a koncertov.  U starších treba skôr  počítať s častejšími dámskymi  návštevami a umeleckou spoločnosťou. Venuša prejde vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu a šarm, ako  i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku, a to začiatkom roka, v čase od  (g:)1. – 17.I.  Menej priaznivé obdobie na  lásku je v čase od (^:) 7. - 31.III., (a:) 20.V.  –  13.VI., (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI. V tomto čase si možno doprajete parádnejšie šaty, šperky a doplnky než bežne, na kozmetiku a kaderníka miniete viac než zvyknete, prípadne miniete na vašich maznáčikov.

 Peniaze

Po finančnej stránke budete mať asi pocit, že si viacej zaslúžite, ako vás ohodnotili vaši nariadení alebo skrátka – život. Niektorí z vás už od mája, iní trocha neskôr, ale zas až do októbra, tí prví už v októbri budú robiť úplne iné veci- skrátka, mnohí z vás sa budete rozčuľovať nad nedostatkom takého množstva peňazí, aké si podľa vás zaslúžite. A práve v lete toho najmenej svojím jednaním dosiahnete. Napríklad už v januári či vo februári keby ste začali buntošiť, to by malo silný dopad. Ale v zime budete ešte asi dosť spokojní a bude veľa dôvodov na radosť zo života, než aby ste robili poplach. Zato vaša druhá polovička má práve v lete lepšie aspekty na nové pracovné zapojenie sa. Skvelé obdobie na  nákupy, predaj a vôbec finančné otázky je od (g:) 11. - 31.I., kedy  prechádza Merkúr priamo vaším znamením a prihrá vám peniaze,  šťastné nákupy, ale i viac návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy najväčšie úspechy a naskytnú sa nevídané spoločenské stretnutia aj finančné možnosti, prípadne pekné darčeky. Ďalšie dobré  obdobia na nákupy sú od  (i:) 18.II. –5. III., (_:) od 13. – 29.V.,  (c:) od 6. – 21.IX., (e:) 10. – 30.X.   Vplyv Merkúra  zlepšuje váš postreh, dôvtip, jasnosť mysle a presnosť pri  vyjadrovaní. Ľahšie sa vám i študuje. Menej priaznivé obdobie na  merkúrovské otázky je od (^:) 6.III. – 14.V., (a:) 13. – 28.VI. a od  (d:) 22.IX. - 9.X. Vaše deti, alebo aj knihy a cestovanie vás budú stáť viac než ste predpokladali.  Nuž, ale, ak nebudete na to mať, tak zaplatí sponzor. Vyzerá to však, že na to budete mať bohato.

 Práca a zdravie

Tohto roku sa po zdravotnej a vôbec fyzickej stránke cítite nadpriemerne. Je to aj výnimočný rok: Mars vám ani jeden deň v roku nie je nepriaznivo naklonený, takže v športe aj rôznej manuálnej práci budete podávať buď nadpriemerné, alebo priemerné výkony a v žiadnom prípade to nebude pod úroveň. Tešte sa z dobrého zdravia: uškodiť môžete len sami sebe, pokiaľ budete s niečím preháňať. V práci sú tiež všetky predpoklady, že robotu hravo zvládnete a ak ste si ju vlani zabezpečili písomnou a poriadne podpísanou zmluvou, ktorá platí aj v tomto roku, tak vám nehrozí nič vážneho, či už ste na vyššom poste, či v bežnom pracovnom zaradení.

 Riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách nebude zvýšené v žiadnom termíne, takže tohto roku ťažšie podľahnete epidémii  a infekčnému ochoreniu. Zato však väčšie športové a fyzicky náročné  výkony môžete podávať hlavnev čase od (e:) 1. - 25.I. a od (i:) 16.XI. – 31. XII., kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú  bojovnosť.  Tieto termíny sú však vhodné aj  na osobné hádky s priateľmi, pri ktorých posledné slovo – a víťazné – bude vaše. J Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.

Cesty a štúdiá

Máte zelenú na tieto aktivity, áno, cestujte, študujte,  venujte sa čítaniu bežných aj menej všedných tém, či už v časopisoch, knihách, na internete alebo na zaujímavých prednáškach. Hviezdy prajú tak kratším cestám – po vlasti za oddychom poznaním, či jednoducho za rodinou a priateľmi, ako i cestám do cudziny, snáď výnimkou februára a decembra, kedy by vám v cudzine mohla zmiznúť batožina alebo by mohli vzniknúť nejaké nepríjemnosti. Ale pokiaľ vyslovene nebudete provokovať osud a príliš riskovať, tak sa vám nič nestane. Rozvíjajte svoj intelekt a svoje schopnosti a budete za to odmenení.  Ešte snáď detail – tohto roku vám na cestách nehrozí rozchod s partnerom /kou, ale ani nebude vážne zoznámenie, skrátka: s kým pôjdete na cestu, s tým istým sa aj vrátite.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Toto je ideálny rok na pestovanie priateľstiev, ako aj na plánovanie budúcnosti: Všetko sa vydarí, na čo si len pomyslíte. Je síce pravdou, že bude tu i istá rozluka s priateľom: Buď už bol starý a už je koniec – nielen priateľstva, alebo zistíte, že to nie je pravý priateľ – tak falošné priateľstvo ukončíte. Rozhodne sa oddelí plevel od zrna a to, čo zostane, to už budú len tí skutoční priatelia. Aj neoficiálne vzťahy – priateľstvo s nadriadeným či inou vplyvnou osobou – sa budú úspešne rozvíjať a do konca roka sa vylepšia na dokonalé. Ak sa nechcete škriepiť s priateľmi, najzávažnejšie stretnutia odložte na november a december. Spoločné návštevy kultúrnych podujatí budú vydarené po celý rok.

V čom vám praje šťastie

Rok je vo všeobecnosti tak úspešný, že by bolo ľahšie menovať, v čom vám nepraje šťastie, lebo vlastne temer vo všetkom vám praje. Hlavne si môžete dovoliť plánovať mnohé veci do budúcnosti, spoliehať sa na dobrých priateľov, ktorých ste poznali v núdzi, ale tohto roku núdza nebude. Zaujímavé sú aj otázky dedičstva, smrti a okultizmu: čiasi smrť vám môže priniesť isté dedičstvo, vaša šikovnosť zas výhru a vôbec, peniaze nie priamo zarobené vlastným pričinením. Tak si vážte celkovo výborné aspekty a užite si ich v zdraví J.

Dobrá rada

Týmto rokom sa vám ešte len začína dobré obdobie, takže sa nemusíte s ničím až tak ponáhľať. Doprajte si čas na rozmyslenie a neunáhlite sa v ničom. Doprajte si aj trochu radosti, na šetrenie a odkladanie „na horšie časy“ ešte bude dosť času. Nenechajte si život prejsť pomedzi prsty, fakt si ho vychutnajte plným priehrštím J. Nechajte občas, aby sa zapojila aj vaša intuícia. Iste vám vnútorný las dobre poradí.