Lev

(23.7.-22.8.)

 Všeobecné tendencie

Tohto roku sa budú merať sily medzi vami a istým druhom introvertov. Každý z vás má svoje tromfy a ani samotní astrológovia nie sú zajedno, čo je silnejšie a dôležitejšie v živote: či Dračia hlava, ktorou momentálne vládnete vy a prináša nové kontakty, komu lásku, komu priateľstvo, komu lepšie zamestnanie – alebo Jupiter, ktorý Vám až do novembra nepraje a prináša kontroly a revízorov, uľahčí zlodejom vziať vám – ale len nadbytok, niekomu prinesie i zdravotné problémy. Však do novembra sa všetko ozrejmí. Advent a samotné Vianoce už prežívate v pohode, v rodinnom ale bo inom, ale veľmi príjemnom kruhu milých ľudí (napr. v cudzine). Veľkú časť roka však budete v napätí a pod tlakom okolia: nenechajte sa vyprovokovať k prílišnej rýchlosti pri jazde vozidlom ani pri športe, mohol by z toho byť úraz, minimálne vážne zranenie. Ani predinfarktové situácie nebudú chýbať, takže berte situáciu vážne. Vy šťastlivci sa určite budete mať výborne, hlavne v obdobiach, kedy vám praje Venuša, Merkúr aj iné planéty (Urán, atd.)

Domov a rodina

Od toho, ako sa odvíjajú rodinné udalosti, sa bude odvíjať aj celý ďalší kolobeh diania: dajte si preto záležať na tom, čo sa deje doma. Možná je výhodná investícia, výmena, kúpa či prenájom bytu, prípadne aj domu, záhradky, garáže, atd. Rodinné záležitosti sa vyvíjajú priaznivo, avšak ani tu nechýba isté napätie, vzájomné konfrontácie a ostré výmeny názorov. Možno nie práve vy, ale niekto z rodiny bude zranený, prípadne podľahne infekčnej chorobe a podobným (marsovským) komplikáciám. Celkovo však budete doma spokojní i vy, i ostatní rodinní príslušníci.  Umelci aj politici majú zelenú J. Minimálne steny budú mať farbu, akú chcú oni J

Láska a manželstvo

V oblasti Lásky a manželstva prežijete rušné chvíle. V láske sa odporúča všetky slová vašej lásky radšej overiť, aby nedošlo k nemilému prekvapeniu. To neznamená, že nutne vás podvádza, ale možno len niečo pred vami chce tajiť – a to by nebolo dobre.  Najsladšie chvíle s milovanou osobou zažijete posledné tri mesiace roka tak sa nachystajte ?.). V manželskom vzťahu sa poriadne iskrí, preto odporúča sa nebrať manželstvo z tej vážnej stránky: trochu hravosti a smiechu vložte do vzťahu, bude to osvieženie a spríjemnenie nejednej situácie. Váš partner resp. partnerka ťahá tohto roku za slabší koniec. Nezneužívajte to, naopak, pokúste sa byť nápomocní pri riešení rôznych situácií.  Šťastné obdobie na lásku je v čase od (^:) 7. - 31.III.,  (`:) . 24.IV.– 19.V.  Ďalej od  (b:) 14.VI. – 9.VII. prechádza Venuša priamo vaším znamením a zvýrazní váš  šarm a pôvab, ako i cit pre krásu a harmóniu. Môžete očakávať aj  viac návštev, najmä dámskych či umeleckých, veľa drobných  pozorností a darčekov, tiež intenzívnejšie prežívanie krásy  a umenia. Ďalšie priaznivé obdobie na lásku je od (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI., teda vyše 2 mesiacov.  V tomto čase ľahšie nakúpite elegantné šaty, módne  doplnky, šperky i umelecké predmety, výraznejšie prežijete poéziu  života i umenia, prípadne ju i sami vytvoríte. Menej priaznivé  obdobie na lásku je od (h:)18.I. – 10.II., (_:) 1. – 24.IV. a (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase vás Amorove šípy ľahšie zrania. Kroťte svoju  túžbu po pôžitkoch v jedení, pití i v láske. Všetko treba  robiť s mierou, ba i nakupovať šperky, šaty a pekné veci. Faktom je, že tohto roku si môžete dovoliť oveľa viac  ako po iné roky.

 Peniaze

Rok je na peniaze výborný, či už ich zarábate vy, alebo váš partner / partnerka. Prichádza aj istý stabilizačný faktor  a pomôže vám hlavne, ak ste často menili zamestnanie. Je ale možné, že sa prejaví až ku koncu roka alebo až na ten ďalší rok. Veľké úspechy majú tí z vás, čo sú umelci – herci, speváci, výtvarní umelci, fotografi, atd., ale aj právnici, politici, dokonca aj jaskyniari a archeológovia. Uvažovali ste niekedy nad tým, že by ste vynašli nejaký prístroj? Blíži sa dlhé, viacročné obdobie, kedy by ste uspeli. Rovnako aj pri práci s počítačom, aj konkrétne s internetom, ale aj s inou modernou technikou. Priaznivé  obdobie na nákupy, predaj, podnikanie a vyjednávanie, ale  i cestovanie a štúdium máte od (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace, (`:) 30.V. – 12.VI.,  ďalej od (b:) 29.VI. – 5.IX.  prechádza Merkúr priamo vaším  znamením a dodá vám ostrovtip, humor, jasnosť mysle a výhody pri  jednaní s ľuďmi. Rastie i šťastie na cestách a na dovolenke, návštevách, úspechy  v štúdiu, vo finančných záležitostiach ako i v literárnej práci.  Ďalšie dobré obdobie na merkúrovské otázky je od (d:) 22.IX. - 9.X. a  (f:) od 1.XI. – 31.XII.  Menej vhodné obdobie na merkúrovské otázky je v čase od (h:) 1. – 17.II.,  (_:) od 13. – 29.V. a napokon od  (e:) 10. – 30.X.

 Vianočné nákupy by ste mali chystať radšej veľa a menšie ako jeden vzácny dar.

 Práca a zdravie

Vo vedúcej funkcii sa vám i naďalej skvele darí. Napriek tomu neodkladajte vážne pracovné rozhodnutia na koniec roka, snažte sa všetko podstatné vyriešiť do 11. októbra, kedy sa na vás začnú valiť starosti rôzneho druhu, ktoré nebude možno obísť ani odložiť, ale riešiť na mieste. Dokonca by sa vám dobre povodilo, keby ste prechodne zobrali aj menej zodpovednú funkciu – teda od októbra, nemusí to byť  nadlho, stačí tak na rok. Zdravotne by ste sa mali starať komplexne o celé telo, nielen o jeden orgán – u vás napríklad býva preferované srdce. Tohto roku to vyzerá, že môže zlyhať ten orgán, ktorému venujete najmenšiu pozornosť. Mohla by to byť štítna žľaza, cievy ako aj pohlavné orgány, teda u mužov zväčšená prostata, u žien skorej zlatá žila.  Hovorí sa tomu, metóda najslabšieho článku. Zvýšené riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií, operácie, prípadne i fyzické zranenia pri športe či na cestách máte od (e:) 1. - 25.I., (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší. Ukazuje sa byť užitočné  držať bojovnosť na uzde. Naopak veľa energie a odvahy, prípadne i športovú  bojovnosť vám  Mars  prináša v čase od  (f:) 26.I. – 17.III., teda temer dva mesiace v kuse.  V tom čase môžete podávať  väčšie športové a fyzicky náročné výkony.

 Cesty a štúdiá

Tento rok už nie je finančne taký výhodný na krátke cesty, vyjednávanie – či už na cestách, či písomne, po telefóne alebo inak – ako vlani, ale zas nie je ani zlý. Na ďalekých cestách zas vám nehrozí také nebezpečenstvo ako vlani, teda, relatívne sa aspekty na cudzinu zlepšujú. Sú tu ale iné brzdiace faktory, takže v konečnom dôsledku cestovanie ani štúdium neprináša až také fantastické úspechy, ako by ste očakávali. Podobne aj v štúdiu na strednej a základnej škole sa nedarí v kuse skvele, ale druhá polovica roka sa ukazuje úspešnejšia. Naopak vysokoškolské štúdium, učenie sa rečiam a iným náročnejším veciam, pôjdu o niečo ľahšie ako vlani.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Možné sú nové priateľstvá, nové kontakty, dobrý vzťah s novým šéfom a podobne, hlavne ak máte ascendent v Levovi. Komunikácia s priateľmi je prakticky bezproblémová,  hlavne od apríla do augusta. Aj stretnutia a návštevy naplánované v tomto období sa určite vydaria. Rovnako budú úspešné aj iné vaše plány do budúcnosti. Pozor jedine na posledné dva mesiace v roku, kedy je lepšie venovať sa vlastným deťom a svojim koníčkom než priateľom. Zato tajné a iné neoficiálne vzťahy a kontakty sú úspešné až do konca roka. Dajte na svoju intuíciu, ktoré informácie a ktoré kontakty necháte v tajnosti a ktoré zverejníte.

V čom vám praje šťastie

Tohto roku máte šance zveľadiť až vybudovať svoj vlastný domov, svoju rodinu, vy mladí si pripravíte pôdu, aby ste v budúcnosti mohli budovať svoju kariéru. Veľa spojení, kontaktov ide cez vás, stúpne vo vás pocit vlastnej dôležitosti. Uvoľňujú sa cestičky na pestovanie vlastných koníčkov, ale to asi pocítite až ku koncu roka. Možná je nová láska, nové priateľstvo, lepšie nové zamestnanie.

Dobrá rada

Vážne rozhodnutia, ktoré sa týkajú vášho postavenia, vašej lásky, manželstva či veľkých finančných investícií, si odložte na koniec roka, resp. na obdobie počnúc polovičkou novembra až december. Naopak, veci, ktoré sa netýkajú finančných ani právnych vecí, riešte priebežne počas celého roka a budete spokojní. Vyhýbajte sa chrípke, infekčným chorobám, bacilonosičom aj veľkej rýchlosti, najmä v lete, aby ste sa nedolámali, nenakazili a pod.