Panna

(23.8.-23.9.)

Všeobecné tendencie

Nič nebráni tomu, aby ste práve vy boli tou „šedou eminenciou“, ktorá radí všelikomu a ťahá motúzky šťastia istej časti sveta. Problémy okolo vás samozrejme že sú, ako ináč, tie má predsa každý, ale bezprostredne sa vás netýkajú a vy sa práve stávate tým rozumným činiteľom, čo vie poradiť každému. Že sa vám to finančne aj spoločensky zúročí, o tom nepochybujte. Dnes (ani predtým) nič nie je zadarmo. Druhá polovica roka sa ukazuje prakticky bezproblémová. Že aj vy máte nepriateľa? A kto ich nemá? Hovorí sa, správny človek by mal mať toľko nepriateľov, ako priateľov. Ale tí priatelia by mali byť silnejší J Tak si z toho vezmite ponaučenie. Pri vašej precíznosti vám vari ani nie je treba pripomínať, že všetko si máte kontrolovať a držať na poriadku a nenechať nič na náhodu. So konca roka by ste aj právne veci mali mať usporiadané.

Domov a rodina

Aj tu platí pravidlo číslo jedna: držať veci na poriadku a mať všetko pod kontrolou, potom budete mať šťastný domov.  Nič svetoborného sa doma nedeje, až ku koncu roka je možný posuv vpred: začínajú sa otvárať nové, nevídané možnosti, ktoré pravdepodobne zrealizujete resp. využijete až na ten ďalší rok: predaj či kúpa (výhodná) bytu, domu, záhradky, atd., prípadne generálna rekonštrukcia bytu, nové zariadenie, elektrické prístroje (pokiaľ ich už  nemáte), viac milých návštev a vôbec – príjemný pohyb v dome. Nechýba ani predvianočná nervozita, zháňanie darčekov a pod. Ak idete autom, buďte aj  tak opatrnejší a ponáhľajte sa „pomaly“ J.

Láska a manželstvo

Na lásku je tento rok v celku výborný. Máte úspechy u opačného pohlavia a s vami milovanou osobou to bude medzi vami dobre klapať. Pokiaľ ešte len spolu chodíte a neviete sa odhodlať k závažnému kroku – uzavretiu manželstva, tak blíži sa zvrchovaný čas: možno ešte tento rok vás osud k tomu neprikvačí, ale o rok už asi áno. Ak je váš vzťah v „pokročilom“ štádiu, už aj deti sú odrastené, tak možno počítať s novými problémami práve s deťmi resp. eventuálnymi vnúčencami. V manželstve sa pre začiatočníkov ukazujú nielen medové týždne, ale vari medový celý rok. Len pozor, aby ste nemali príliš šikovného partnera /ku, ktorý by vás stihol aj podviesť tak, že by ste na to neprišli. Ale vám sa to nestane, však? Šťastie v láske máte  najviac v čase od (g:) 1. – 17.I., (_:) 1. – 24.IV.,  (a:) 20.V.  –  13.VI.,  potom od: (c:) 10.VII. – 6.VIII., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a dáva vám  veľa šarmu, krásy a príťažlivosti pre opačné pohlavie, pribudnú  drobné darčeky a pozornosti a dámske návštevy. Tento čas je vhodný  i na zariaďovanie bytu. Nanovo vám šťastie v láske praje zas od (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase okrem samotnej lásky aj výhodne nakúpite i predáte módne  doplnky, bižutériu, kozmetiku,  kvety a všetko, čo je pekné  a estetické. Menej priaznivé obdobie na lásku je v čase od:  (i:) 11.II. – 6.III. a od: (`:) 24.IV.– 19.V.  Pozor na labužnícke a iné rozmary, aby vám preháňanie  neuškodilo. Niekedy sa človek zamiluje práve vtedy, lebo viacej túži po láske. V nákupoch šperkov a šiat sa  radšej obmedzte.

 Peniaze

Tohto roku sa vám mimoriadne darí pri zarábaní peňazí. Nebráňte sa tomu a nenúťte svoju polovičku, aby zarábala rovnako ako vy. Tento rok to doma ťaháte asi skorej vy a o pár rokov možno bude situácia opačná. Takže nielenže i naďalej zarábajte peniažky tam, kde sa vám darí, ale skúste si to zabezpečiť aj do budúcnosti: pokiaľ máte písomne zmluvu, že vaša spolupráca s danou inštitúciou bude pokračovať, tak vám ani do budúcnosti nehrozí finančný bankrotJ. Že sa deje niečo pozitívne, ste už asi pocítili už vlani koncom roka. Ale tohto roku hlavne od apríla si budete maximálne pochvaľovať. Možno pribudne ešte aj nejaký vedľajší zdroj príjmov. Šťastné obdobie na nákupy, predaj, ako i cestovanie,  podpisovanie zmlúv, máte od: (g:) 11. - 31.I., (_:) od 13. – 29.V.,  (a:) 13. – 28.VI.,  ďalej od (c:) 6. – 21.IX.  prechádza Merkúr priamo vaším znamením a v tomto období sa  vám budú  sypať peniaze, alebo aspoň pozvania na návštevy, listy  a hostia plným prúdom. V tomto čase rozmýšľate praktickejšie než  obvykle, máte jasnejší rozum i myšlienky, ste cieľavedomejší  a zlepšuje sa i váš organizačný talent. Ľahšie nadviažete "známosti". Ďalšie dobré obdobie na nákupy aj cestovanie máte od: (e:) 10. – 30.X.  Aj na cestovanie a obchody máte mimoriadne úspešný rok. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu, vede a výskume,  na konferenciách, pri spisovateľskej, redaktorskej i v  pedagogickej činnosti. Menej dobré obdobie na merkúrovské otázky  je od: (i:) 18.II. –5. III.,  (`:) 30.V. – 12.VI. a napokon od:  (f:) 1.XI. – 31.XII.  V tomto  období asi výdavky prevýšia vaše príjmy. Čas nie je vhodný na  veľké nákupy, investície a jednania, a to hlavne posledné dva mesiace roka.

 Práca a zdravie

Pokiaľ zastávate v zamestnaní len bežné pracovné miesto a nie ste minimálne zástupca vedúceho, tak vás tohto roku moc nepoteším: darí sa vám tak prvé štyri mesiace v roku, možno päť – ale potom treba očakávať veľkú nervozitu, možno aj konkurenciu a rôzne pracovné problémy. Ideálna stratégia na takúto situáciu je: vziať si na väčšiu časť leta dovolenku, prípadne od polovice mája do polovice októbra trebárs aj neplatené voľno a zatiaľ ísť prípadne na brigádu do iného mesta resp. miesta, a už bez práce nevydržíte. Na pozícii vedúceho je situácia až do novembra podstatne lepšia, tam vám nič nehrozí (až na tie koncoročné správy a výkazy). Zdravotne pozor na infekcie a zápalové ochorenia. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete  podávať v čase od (e:) 1. -  25.I., (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX., kedy máte viac energie a odvahy, ba i väčšiu športovú bojovnosť.   Zápalové ochorenia, podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu  i fyzické zranenia pri športe či na cestách sú ešte možné od (f:) 26.I. – 17.III.  a od (i:) 16.XI. do 31.XII. Buďte vtedy opatrní! Pozor na hmlu a alkohol, teda jazdu pod jeho vplyvom.

 Cesty a štúdiá

Cesty po blízkom okolí ( i keď v zahraničí, ale nie ďaleko) môžu byť hlavnou atrakciou roka. Bude vám tam vynikajúco. Jediný problém je pri premiestňovaní sa, teda pri cestovaní, aby ste išli primeranou rýchlosťou a neutrpeli na ceste zranenie, minimálne prievan z okna auta. Viem, pred problémami sa nedá úplne utiecť, ale v kritickom čase ujsť niekde do azylu, kde viete, že vám nič nehrozí, to by bolo super! Rovnako pri štúdiu sa vám dobre darí. Máte múdru hlavičku ako makovičku – ba oveľa múdrejšiu, učivo vám pôjde jedna radosť. V cudzine sa vám darí na ďalekých cestách hlavne vtedy, ak už situáciu poznáte, už ste tam viackrát boli a osud vás tam jednoducho ťahá znova a znova.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Ako sa vlani v tejto oblasti nedarilo, tak je tento rok ideálny na uzatváranie aj nových priateľstiev, na plánovanie veľkolepých akcií, aj na tajné, neoficiálne stretnutia – napr. s vplyvnými osobnosťami, ktoré vám do budúcnosti môžu výrazne pomôcť. Pri projektovaní nových vecí sa nechajte uniesť inšpiráciou, fantáziou, hudbou aj tvarmi, ktoré vás zaujali – možno tu doma, možno v cudzine. Istý tajný plán si nechajte ešte prejsť hlavou a vydržte ešte pár mesiacov, ým s ním vyrukujete na verejnosť. Bude to tak lepšie. Najvydarenejšie akcie v kruhu priateľov sú vari v čase letných prázdnin, ale aj kus predtým a potom.

V čom vám praje šťastie

Máte dar reči, dobrú hlavu a prostriedky odovzdať správy iným – či už osobne – cestovaním, alebo sprostredkovane – písaním – listov, mailov, sms-iek, atd. Využite tieto svoje schopnosti: v tomto roku sa vám všetky podobné akcie vydaria. Ďalšia úspešná oblasť bude nadväzovanie kontaktov: stretnete zaujímavých ľudí, s ktorými máte šance tajne nadviazať bližší kontakt: pracovný, priateľský či milostný? To záleží od aspektov.

Dobrá rada

Všetko vám vychádza, len s Neptúnom tu sú problémy. To pre vás znamená, že nič pred vami nemôže zostať utajené, o všetkom by ste mali vedieť. Žiadne nejasnosti ani nepresnosti by okolo vás nemali byť: tak sa držte a nenechajte sa oklamať, podviesť ani obalamutiť. Kalkulačku noste pre istotu stále so sebou. A mobil s telefónnym číslom vášho priateľa, ktorý vám vždy dobre radí J.