Rak

(22.6.-22.7.)

Všeobecné tendencie

Je tu pred vami rok temer ako z rozprávky. Nebyť toho, že júnových, vás trápi zdravie alebo vás obmedzuje rodič alebo šéf viac, než si to prajete, bolo by to „skvelé na nevydržanie“. Pozor a infekcie a zápalové  ochorenia v čase nepriazne Marsa, ale s Jupiterom, ktorý prináša šťastie, spravodlivosť a bohatstvo, v spriaznenom znamení Šorpióna, a teda Vás podporujúcich a chrániacich, to zvládnete bez problémov. Môžete využiť tento priaznivý vplyv na obohatenie svojho života, zveľadenie svojich koníčkov a záľub. Možno si nájdete lásku, možno, ak už máte rodinu, pribudne  (narodí sa) dieťa alebo si zadovážite niečo, po čom ste už dávno túžili. Neotáľajte a konajte síce rozvážne, ale zas nie príliš pomaly: rok uplynie rýchlo – na to vždy prídeme až po tom, keď už je neskoro niečo  na tom zmeniť. Dôležité je, aby ste si veci, na ktorých vám záleží, zlegalizovali a eventuálne doklady mali podpísané, lebo až odíde šťastná planéta z priaznivého uhla (a znamenia), mohol by sa ktosi pokúšať pripraviť vás o niečo, čo ste práve dosiahli a nepotvrdili ste to.

Domov a rodina

Čo ste si vlani zadovážili doma a v rodine, to si tohto roku hravo dokážete udržať a obhájiť. Súdržnosť rodinných príslušníkov tomu napomáha. U väčšiny z vás už dávno pominuli rodinné konflikty a spory o niečo, ale mizivá časť z vás sa s podobnými problémami ešte stále môže stretnúť. Vám sa z celej rodiny darí najlepšie, takže nečudo, že ostatní sa práve na vás obracajú so svojimi problémami. Nebuďte laxní a berte seriózne každú otázku a problém, s ktorými k vám prídu. Na vyriešenie väčšiny problémov ale treba čas: ten všetko vyrieši. Len bude treba kus trpezlivosti a neslobodno strácať nádej.

Láska a manželstvo

Žena, o ktorú má muž Rak záujem, by mala mať zopár péčok: pekná, prachatá, prsnatá, príťažlivá, atd. Pre ženu Račicu je tiež atraktívnejší muž, ktorý má aspoň jedno poriadne péčko J, keď je aj prachatý a príťažlivý, je to len plus. No a tohto roku sa mnohým z vás splnia túžby tohto druhu, či už hľadáte niekoho len na neoficiálne stretnutia a spolužitie, alebo dokonca mienite uzavrieť manželstvo. Skrátka, rok praje láske, využite to v dobrom JPriaznivé obdobie na lásku, viac harmónie a precítenia krásy, hudby, umenia a súladu máte v čase od  (i:) 11.II. – 6.III.,  (_:) 1. – 24.IV.,     ďalej od (a:) 20.V.  –  13.VI.,  kedy  Venuša priamo prechádza vaším znamením a najviac zvýrazní váš šarm  a krásu, a potom ešte znova od (c:) 10.VII. – 6.VIII. a od (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase vy  starší môžete očakávať viac ženských návštev, drobné darčeky  a pozornosti, radosť z detí, dobrého jedla, hudby či iného umenia. Ľahšie si vyberiete vkusné šaty, doplnky, šperky, kozmetiku,  i sami vytvoríte hodnotné umelecké diela. Menej priaznivé obdobie  na lásku je len v čase od (g:)1. – 17.I.,   (^:) 7. - 31.III., (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI.   V tomto čase  ľahšie podľahnete neskrotnej vášni a erotike, ako i túžbe po  labužníckych a nápojových pôžitkoch. Ženy by vtedy nemali chodiť po obchodoch, lebo zbytočne oplieskajú moc peňazí aj na pletky.

 Peniaze

Nové zamestnanie alebo nový zdroj príjmov sú na obzore! Nie že by ste z toho mimoriadne zbohatli, ale naplní vás to spokojnosťou, že si zarábate spôsobom, ktorý vás baví. Naopak, váš partner /ka sa možno rozlúči s istým zdrojom príjmov. Vy budete ten šťastnejší resp. spokojnejší z vás dvoch, pokiaľ žijete vo dvojici. Ak však sú vaše príjmy nelegálne, treba počítať s tým, že vás právne opletačky neminú. Ak ste sa chystali začať d niečím originálnym, netradičným, moderným, tak je tu posledná šanca o realizovať. Na ďalší rok to už asi nepôjde.  Šťastné  obdobie na nákupy,  predaj a vôbec finančné otázky je od (i:) 18.II. –5. III., (_:) od 13. – 29.V.,    ďalej od  (a:) 13. – 28.VI., prechádza Merkúr priamo vaším znamením a spôsobí vydarenú predsezónnu dovolenku, prihrá vám peniaze, šťastné nákupy, alebo aspoň viac  návštev, ciest a telefonátov. I pri jednaní a písaní máte vtedy  najväčšie úspechy. Ďalšie dobré obdobie na nákupy máte ešte od (c:) od 6. – 21.IX., (e:) 10. – 30.X.,   V týchto  termínoch ľahšie vnímate i vyjadrujete sa, čas je vhodný na  cestovanie i lepšie sa vám i študuje. Menej priaznivé obdobie na  merkúrovské otázky je od (g:) 11. - 31.I.,  (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace a od (d:) 22.IX. - 9.X.,  kedy  menej úspešne nakúpite,  i vybavovanie bude trvať dlhšie.

Práca a zdravie

Zakiaľ čo v bežnom zamestnaní starosti po dvoch – troch rokoch odchádzajú, pokiaľ ste vo vedúcej funkcii a prácu beriete ako svoje povolanie, tak naopak práve sa možno už tohto roku začnú problémy a tiež potrvajú tak dva – tri roky. Z toho  vyplýva, že v tomto období netreba brať prácu príliš vážne. Problémy brať viacej športovo a všetko bude O.K. Zdravotne môžete počítať v zásade so zlepšením situácie, pravda, riziko zápalových ochorení a zranení v čase nepriazne Marsa je tu stále vysoké,  ale tohto roku netrvá dlho. Hlavne v apríli a v septembri (plus mínus pár dní)  „držte nohu na brzde“, skrátka, uberte na tempe.  Viac  energie a odvahy, prípadne i športovú bojovnosť a fyzicky namáhavé akcie vám Mars prináša  v čase  od: (e:) 1. - 25.I. a od (i:) 16.XI. do 31.XII. Naopak riziko zápalových a horúčkovitých ochorení, infekcií,  infarktových situácií, prípadne i fyzických zranení  pri športe či na cestách je zvýšené tohto roku od: (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX.,  kedy ľahšie podľahnete epidémii, infarktu či infekčnému ochoreniu. V tomto  čase ste i nervóznejší a podráždenejší, možno však to bude len pracovná horúčka a zápal, s ktorým  sa púšťate do riešenia nových pracovných problémov. Ukazuje sa  výhodné držať v tom čase na uzde svoju výbojnosť. Ale nebojte sa, tohto roku držia vaši patróni nad vami silne ruku – a ochranu J.

Cesty a štúdiá

Po každej stránke vaša komunikácia s okolím, či už písomná, ústna alebo tá, že cestujete, bude vynikajúca. Snáď výnimkou môže byť koniec roka, ale ináč si môžete dovoliť „precestovať aj pol sveta“. Financie sa tiež zlepšia, takže aj po tejto stránke na cestovanie sú dobré aspekty. Viem, vám je najlepšie doma, ale keď už nič inšie, pomyslite si na kulinárske špeciality tej – ktorej krajiny a tie musíte rozhodne ochutnať J. Aj v štúdiách sa vám dobre darí. Stálo by za to naučiť   sa ešte nejakú reč (prípadne zdokonaliť sa v tej, z ktorej už máte základy. Keď k tomu pridáte kus fantázie a zapojíte svoju intuíciu, zažijete nezabudnuteľné veci! J

Priateľstvá a plány do budúcnosti

S priateľmi a priateľkami zažijete veľa prekrásnych chvíľ. Berte do úvahy, že priateľstvo nie je o peniazoch a nápady, ktorými vám priatelia obohatia život, sa nedajú zaplatiť žiadnymi peniazmi. Nevzpierajte sa osudu, ak vás život zavedie s priateľmi na nezvyčajné miesta a budete tam napriek nedostatku povedzme, civilizácie alebo niečoho iného, spokojní a šťastní. Uvedomte si ale, že tohto roku je vaša situácia oveľa bezpečnejšia a pokojnejšia ako vašich priateľov, takže sa očakáva, že vy budete tí aktívnejší a naopak priateľov budete trochu krotiť a brzdiť v ich aktivitách a snaženiach, hlavne v lete.

V čom vám praje šťastie

Po väčšinu roka si môžete vyberať, čomu sa chcete venovať a akého koníčka chcete rozvíjať. Všetky nápady sú skvelé, nebojte sa popustiť uzdu fantázii J. Ak sa v priebehu roka dostatočne „vybláznite“ v dobrom slova zmysle, tak vám vari ani nebude vadiť, že november a december bude priať viacej vašim pracovným (a finančným) úspechom ako len vám osobne. Vyniknete v zamestnaní a možné je aj povýšenie, pracovný postup.

Dobrá rada

Využite v dobrom tento rok, aby ste si jednak dopriali toho, čo ste si museli odriekať, ale aj bude dobré, ak sa fyzicky aj psychicky dáte do perfektnej kondície, aby ste v najbližších rokoch dokázali odolávať aj náročnejším úlohám a komplikovanejším životným situáciám. Ak zbadáte na sebe začiatok nejakej chronickej choroby, vykoreňte ju ešte v tomto roku. Rozhodne ju nepodceňujte.