Ryby

(20.2.-20.3.)

 Všeobecné tendencie

Na takýto rok ste isto- iste čakali, aj keď ste si neboli istí, kedy príde. Ale už je tu a už ste králi situácie, uskutočňujete si svoje sny a ambície, žnete úspechy a prijímate poklony. Starosti odchádzajú, radosť je tu a napĺňa vás od hlavy po päty. Do čoho sa pustíte, všetko sa vydarí, niet sa čoho obávať. Vy februároví by ste nemali nechávať vážnejšie rozhodnutia na koniec roka, lebo si vás budú viacej všímať aj revízori a kontrolóri, ba čo je horšie, pri rýchlej jazde na aute, na lyžiach, atd., sa môžete nepekne zraniť. Marcoví, vám ani to nehrozí. Ak sa aj pri rýchlej jazde koncom roka zraníte, rýchlo vám bude poskytnutá pomoc a napokon všetko dobre dopadne. Rok je ideálny na vykonanie vážnych životných rozhodnutí, ako je: svadba, zmena zamestnania, výmena či kúpa bytu alebo až domu, záhradky, atd. Berte tento rok ako balzam na dušu po ťažšom období, zaslúžite si ho.

Domov a rodina

Aj doma, v rodine vládne príjemná atmosféra. Okrem novembra a decembra, kedy vylezie na povrch každé prekročenie finančného či iného limitu a môžu sa začať aj hádky a spory je prvých desať mesiacov krásnych, hlavne ak ste si už vlani pripravili situáciu. Aj doma je možné nové zapojenie alebo prírastok, teda pribudne nový člen rodiny buď tak, že sa narodí, alebo prižení, privydá či ako sa to povie. Alebo budete mať nového podnájomníka? Najviac rodinných milých udalostí možno očakávať od apríla do augusta, ale ani mimo týchto mesiacov to nie je zlé. Najviac vás asi bude tešiť, že už nebude nik mentorovať a drezúrovať vás, „toto smieš, toto nesmieš, toto by sa malo urobiť“.

Láska a manželstvo

Aj v tejto oblasti budete spokojní. Po celý rok vám praje šťastie v styku s milovanou osobou. Pokiaľ ste ešte slobodní, tak sa v tomto roku u niektorých z vás začína čas, kedy si začnete uvedomovať, že flirt je krásna vec, ale vážny vzťah a manželstvo tiež majú svoje výhody. Napr. podľa Boleka Polívku výhoda manželstva je v tom, že sa v manželstve môžeš milovať so svojou ženou nielen vtedy, keď sa ti chce, ale aj vtedy, keď sa ti nechce J.  hocako, nejde len o to telo, ide aj o dušu a pokiaľ si dobre rozumiete, malo by vám to klapať. Vy osamelí si asi tiež nájdete spriaznenú dušu J. Od  (i:) 11.II. – 6.III.   Venuša priamo prechádza vaším znamením  a pridáva vám krásu a pôvab viac než inokedy, ďalej  šťastie v láske, ale i v umeleckej  tvorbe, pri nákupe módnych doplnkov a šiat i iných pekných vecí  máte od  (g:) 1. – 17.I., (_:) 1. – 24.IV.,  (a:) 20.V.  –  13.VI. a  (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase  výhodne nakúpite i predáte módne doplnky, bižutériu, kozmetiku,  kvety a všetko, čo je pekné a estetické. U starších Venuša  spôsobuje skorej viac dámskej a umeleckej spoločnosti. Menej  priaznivé obdobie na lásku je v čase od  (`:) . 24.IV.– 19.V. a (c:) 10.VII. – 6.VIII. Možno sa vás zmocní práve v tomto  čase neovládaná milostná náklonnosť a túžba po kulinárskych či  alkoholických pôžitkoch. Pozor aby ste sa na Silvestra moc neopili a nevyvádzali.

 Peniaze

 Po finančnej stránke sa ukazuje tento rok lepší ako ten vlaňajší. Rušivé prvky, ktoré pretrvávali viacej rokov, už odchádzajú a rok vyzerá aj po tejto stránke celkom dobre. Vyzerá to, že sa na vás chystajú, zveria vám v tomto alebo až tom ďalšom roku nejakú zodpovednú úlohu. Bude viacej starostí, ale (asi) aj viacej peňazí, ak tú zodpovednosť prijmete. Pokiaľ vás vlani živili rodičia či manžel/ manželka, tak tohto roku to už váš doterajší živiteľ nebude mať také ľahké ako vlani. Ani s veľkou eventuálnou výhrou v lotérii nepočítajte. Nekonajú sa ale ani katastrofické scenáre, nebojte sa. Najlepšie obdobie na nákup aj predaj finančne náročnejších vecí sa ukazuje od februára do mája, teda na jar a ešte kúsok k tomu po oboch stranách J. Výhodné obdobie na nákupy, predaj, cestovanie, podpísanie zmlúv,  máte na začiatku roka  od (g:) 11. - 31.I., potom od: (i:) 18.II. –5. III., kedy prechádza Merkúr  priamo vaším znamením a zvýrazní vaše úspechy v štúdiu, pri  jednaní, obchodovaní a cestovaní. Ďalšie dobré obdobie je od: (_:) od 13. – 29.V.,  (a:) 13. – 28.VI. a od  (e:) 10. – 30.X.  Sú to obdobia, ktorých účinky sú intenzívne. Zbystrite preto pozornosť a skutočne si všimnite tieto dátumy. V tomto čase sa vám darí i v štúdiu i vo vyučovaní. Aj vianočné darčeky nakúpte radšej až po druhom decembri, aby to pasovalo a vy aby ste výhodne nakúpili. Menej dobré obdobie na merkúrovské  otázky je od: (`:) 30.V. – 12.VI., (c:) od 6. – 21.IX., (f:)od 1.XI. – 31.XII. Nákupy a investície radšej odložte alebo obmedzte na minimum.  

Práca a zdravie.

Tohto roku ľahšie než inokedy nájdete zamestnanie, ktoré najviac vyhovuje vášmu srdcu. Možno neprinesie priveľa peňazí, ale bude to stačiť na to, čo potrebujete a hlavné je, že tam budete spokojní. Pri troche snahy do konca roka vám aj plat zvýšia na výrazne vyššiu úroveň. Vedúce postavenie sa ukazuje ešte výhodnejšie ako radové začlenenie do kolektívu, a to hlavne ku koncu roka. Zdravotne sa môžete tešiť z dobrého zdravia a kondície, pravda, pokiaľ však nebudete prepínať v práci ani v športe: hlavne v letnom období si dávajte pozor za volantom, na koňoch, pri plávaní, aj pri rôznych rýchlych športoch. Riziko zranenia je zvýšené v čase od (i:) 16.XI. – 31. XII., kedy  Mars, planéta vojny i súťaživej bojovnosti  priamo prechádza vaším znamením. V dobrom však ovláda i sexualitu  a prináša pravdepodobnosť väčších výkonov v láske i v športe. Zvýšené riziko zranenia a úrazu na cestách je aj v čase od  (f:) 26.I. – 17.III.,    V tomto období ste nervóznejší a podráždenejší, tým pádom menej sústredení, niet potom divu, že ľahšie  podľahnete epidémii, bude zvýšené riziko  zápalových,  infekčných a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení  pri športe a za volantom. Kroťte sa preto!  Tieto termíny môžu znamenať aj chirurgický zákrok. Väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od (e:) 1. - 25.I., (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX.,  kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Vo zvyšnom čase vás nebude nikto iritovať a (asi) ani vy nikoho.

 Cesty a štúdiá

Pokiaľ ste nútení cestovať kvôli práci a zamestnaniu, alebo aj kvôli rodine, tak spokojne cestujte. Ale šťastie na cestách vás čaká, len ak pocestujete niekde ďalej, do cudziny. Cesta po mori – alebo až za veľkú mláku, ako sa hovorí oceánu, , môže priniesť rozluku alebo aspoň odluku, ak nevezmete svoju polovičku so sebou, ale na druhej strane neoľutujete, lebo a vám tam bude dobre vodiť. Rovnako pri štúdiách sa vám tým lepšie vodí, čím náročnejšie a nevšednejšie štúdium ste si zvolili. Či už budete cestovať len na krátke vzdialenosti, alebo aj na dlhé, v každom prípade jazdite opatrne: riziko zranenia na cestách, a to hlavne v dovolenkovom období, je vysoké.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Aj v oblasti priateľstiev sa vám lepšie darí: staré priateľstvá pretrvávajú a možné sú aj nejaké nové kontakty: možno nepôjde o rovnocenné priateľstvo, možno si nájdete svojho vodcu, guru, ktorý vás bude viesť. Najvydarenejšie akcie s priateľmi sú v zimnom období, a to jednak na začiatku a potom znovu na konci roka.Ak sa vám vlani nedarilo vymýšľať a realizovať vaše plány do budúcnosti, tak tohto roku je to s vašimi plánmi oveľa lepšie. Vyerá to, že si pomaly začínate (alebo až o rok začnete) dávať síce náročné, ale reálnejšie plány a úlohy ako doposiaľ. Tak sa držte a nechcite naraz všetko: postupne, po dosiahnutí jedného cieľa si stanovte ďalší, a tak ďalej a ďalej.

V čom vám praje šťastie

Neodkladajte na ďalší rok, čo môžete urobiť tohto roku. Momentálne to na vás stopercentne platí. Tohto roku môžete jednak úspešne cestovať po svete, jednak sa uplatniť vo vašom zamestnaní. Darí sa vám aj pri štúdiu cudzích rečí, vo vysokoškolskom štúdiu, pri čítaní o nevšedných javoch a udalostiach, pri surfovaní na internete a pod. V oblasti priateľstiev nielenže vy môžete stretnúť svojho vodcu a vôbec, človeka, čo vám pomáha minimálne že napredovať vo vývoji na ceste k dokonalosti, ale  aj vy sa môžete stať niekomu inému oporou. Šťastie, radosť aj láska budú ako bumerang: dnes ich vy doprajete niekomu inému a zajtra sa vám to mnohonásobne vráti.

 Dobrá rada

Ak je hedonizmus niekedy na mieste, tak vo vašom prípade práve teraz. Doprajte si viac než inokedy. Ak z toho, čo máte, si dokážete odložiť niečo aj na horšie časy, tiež dobre. Ale ak si aspoň v takýto úspešný rok, ako je tento, doprajete viac než inokedy, myslím, že to bude na mieste. Tešte sa zo života a zo všetkých darov, ktoré vám život dáva. Neoľutujete. Na tento rok budete aj v budúcnosti dlho v dobrom spomínať J