Škorpión

(24.10.-22.11.)

Všeobecné tendencie

Dostáva sa vám v tomto roku veľa uznania, materiálnych statkov aj veľkých výhier, či už v súdnom procese, či v hre. Ako to už býva, nič v tomto živote nie je zadarmo a aj za tieto dobrodenia budete asi musieť zaplatiť – i keď inými hodnotami ako sú peniaze. Navyše málokedy sa platí okamžite po tom ako ste to dobré dostali. Ale možno platiť dopredu – tentokrát to myslím úplne doslovne: Mnohí z vás už vlani utrpeli istú citovú stratu – milovanú osobu, prinajmenšom veľmi obľúbenú – ste možno už vlani stratili, prípadne ju stratíte v tomto roku. Dokonca to ani nemusí byť človek – priateľ, ale napr. štvornohý kamarát alebo že by operenec? Skrátka, dobre sa vám darí a pokiaľ neuľpievate na minulosti, dokážete sa vysporiadať s tým, že ľudia aj iné veci prichádzajú a odchádzajú, tak sa z celého roka budete tešiť. V lete sa možno vyskytne zranenie alebo zápalové ochorenie, ale to sa prekoná. Naopak, koniec roka vyzerá fantasticky dobre.

Domov a rodina

Ak tohto roku budú starosti, tak sa väčšinou budú týkať práve domova a rodiny. Hlavne v lete vznikajú nástojčivé problémy, ktoré treba riešiť. Aj eventuálna strata sa pravdepodobne týka straty domáceho rodinného príslušníka, či už človeka, či psíka, mačičky alebo iného tvorčeka. Od júna do polovice októbra si neberte navyše žiadnu prácu, ba dokonca i na dovolenke sú možné rušivé momenty.  Dovolenka s rodinou v čase letných prázdnin už dopredu naznačuje veľké fiasko, tak radšej sami nič na leto neorganizujte. Odľahčite túto časť roka maximálnym možným spôsobom. Počítajte aj s eventuálnym pobytom v nemocnici, trebárs so zlomenou nohou a pod. Najlepšie mesiace na rodinné oslavy, párty a iné akcie sú február a marec. Od vašich narodenín až do konca roka však už aj doma zavládne mier a pokoj. Vianoce budú, ako sa patrí, v pohode.

Láska a manželstvo

V manželstve sú možné prekrásne chvíle pohody, avšak rok sa bez domácich škriepok  a hádok neobíde. V nejednom prípade dôjde k vážnej roztržke, ktorá môže všelijako dopadnúť.  Strata milovanej osoby možno vo vašom prípade sa dotkne práve tohto citlivého miesta, hlavne ak už ste dlho spolu. Naopak, zamilované dvojice, vy zažijete nádherný rok plný vzrušujúcich príjemných okamihov. Tu je !vzduch čistý“ a netreba sa ničoho obávať. Ponaučenie pre vás, ktorí už dlho žijete s milovanou osobou, je: neberte vzťah príliš vážne, skorej hravosťou a uvoľneným postojom dosiahnete tohto roku viac než prísnym domáhaním sa plnenia „manželských povinností“ J.  Viac šťastia v láske, drobné dary, ako i zdar pri nákupe pekných vecí, ako sú šperky, bižutéria, šatstvo, módne doplnky, umelecké predmety, kvety, kozmetika a iné luxusné tovary, máte v čase od  (g:)1. – 17.I., (i:) 11.II. – 6.III.,  (a:) 20.V.  –  13.VI.,  (c:) 10.VII. – 6.VIII., kedy sa i vám samotným  lepšie darí vytvoriť niečo pekného, vkusne sa obliecť a upraviť.  V tomto čase dostanete viac darčekov a malých pozorností. Od (e:) od  7.XI. – 1. XII.  Venuša prechádza priamo vaším znamením, zvýrazní  vaše prednosti a pridá šťastie v láske. Všetky tieto termíny  vhodné aj na zásnuby. U starších sa skôr jedná o viac ženskej  a umeleckej spoločnosti, radosti z pekných šiat, doplnkov, z detí,  hudby či iného umenia. Menej priaznivé obdobie na lásku je od (h:)18.I. – 10.II., (_:) 1. – 24.IV. a (b:) 14.VI. – 9.VII. V tomto čase pociťujete až  prehnanú milostnú náklonnosť, ste vlastníckejší a žiarlivejší než  bežne.

 Peniaze

Rok je dobrý na príliv financií. Možno sa pošťastí aj lepšie zamestnanie. Po dlhom čase odpadol síce možno pre niekoho aj zdroj istých financií, ale aj istá finančná starosť. V konečnom dôsledku je to pre vás už lepšie. Najlepšie mesiace na financie sú v novembri a decembri. Zato vášmu partnerovi v tom čase nepraje po finančnej stránke šťastie, radšej by mal nechať rozhodnutia o financiách na vás. Zato po celý rok pozor na podvodníkov, aby ste neprišli o to, čo ste si nadobudli. Obzvlášť vo februári radšej nič nepodnikajte. Dobré obdobie na nákupy,  jednania, štúdium, cestovanie a finančné otázky je od (g:) 11. - 31.I., (i:) 18.II. –5. III.,  (a:) 13. – 28.VI.,  (c:) a od 6. – 21.IX. Od (e:) 10. – 30.X.  Merkúr priamo prechádza vaším znamením a pridáva  vám na vtipnosti a výrečnosti, zlepšuje finančné i spoločenské  otázky, zvýrazňuje vaše úspechy tak v obchodoch, ako i v štúdiu,  na cestách i pri oslavách narodenín. Len pozor, aby ste svojou štipľavou poznámkou niekoho nezranili, to asi nechcete. Menej priaznivé  obdobie na merkúrovské otázky je od: (h:) 1. – 17.II., (_:) od 13. – 29.V. a (b:) 29.VI. – 5.IX. Na nákupoch dávajte pozor na zlodejov.

  Práca a zdravie

Tohto roku budete zhruba takí zdraví, ako vlani, ale menia sa eventuálne ochorenia, obzvlášť vy, staršie ročníky. To, čo bolo, sa vylepší, ale môže sa začať istá chronická choroba, takže príznaky nepodceňujte. V lete pozor na zápalové a infekčné ochorenia.   Pri bežnom pracovnom zaradení budete mať dosť sily vykonávať vám zverené úlohy. Ak však ste na vedúcom poste, možno v priebehu roka očakávať revízie, kontroly, takže sa snažte mať všetky dokumenty na poriadku. Ak by tak nebolo, môže byť vaša pozícia ohrozená. Úplne najlepšie je tým z vás, ktorí ste sami sebe pánom, máte slobodné povolanie, prípadne podnikáte na vlastnú päsť. Rovnako dobre sa máte tí, čo fungujete v umeleckej brandži.  Riziko zápalových ochoreníprípadne i fyzických zranení pri športe či na cestách, ľahšie  podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, prípadne i možnosť  operácie bude v čase od (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., čo je temer 5 mesiacov. Nepodceňujte tieto aspekty a zbytočne neriskujte. Oplatí sa  držať na uzde svoju výbušnosť. Naopak väčšie športové a fyzicky  náročné výkony môžete podávať v čase od: (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX. a ešte od (i:) 16.XI. do 31.XII., teda spolu zhruba štyri a pol mesiaca, kedy máte viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (e:) 1. - 25.I., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.

Cesty a štúdiá

Oproti vlaňajšku sa situácia na cestách, prípadne aj vo vzduchu (ak cestujete lietadlom) či vo vode (ak cestujete loďou) výrazne zlepšila. Pokiaľ pocestujete, bude vám na cestách priať šťastie. Je tu však jeden zádrheľ, a totižto, či vôbec pomýšľate vycestovať. Pokiaľ by išlo o dlhú služobnú cestu či iný dlhodobejší (napríklad  študijný) pobyt, je tu otázka, či nebudete brať ohľad na nejakú staršiu osobu (napr. niektorého z rodičov), ktorú nemienite nechať dlhší čas doma samotnú. V štúdiách sa vám tiež darí oveľa lepšie ako vlani, hlavne ak študujete právo, ekonomiku, prípadne nejakú umeleckú školu. Zhruba na dva a pol roka sa však môže začať problém pri štúdiu dejín a geografie, archeológie či geodézie.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Priatelia sú tohto roku pre vás pookriatím a potešením, svetlou métou v šedej fádnosti dní.  Pozitíva ďaleko prevládajú nad negatívami, tie temer vôbec nie sú. Snáď jediné, na čo si treba dávať pozor, je pravdovravnosť a spoľahlivosť niektorých z vašich priateľov. Ak sa ukazujú nie dosť zodpovední, radšej s nimi moc nekomunikujte, prípadne vždy kontrolujte, č dodržali to, čo sľúbili. Od plánov do budúcnosti si primoc nesľubujte: nie že by sa tie plány zrútili, ale vyzerá to byť skorej bežný než výnimočný rok, čo sa týka projektov a plánov. Reálne sny a túžby sa splnia, ale tie nadsadené asi ťažko. Buďte realisti a bude sa vám dariť aj v tejto oblasti.

V čom vám praje šťastie

Tohto roku si môžete dovoliť viac než po iné roky. Počítajte však s tým, že ak vám tohto roku bude všeličo odpustené, tak prídu roky, kedy sa vám to spočíta a „prišijú“ vám na rováš i to, čo ste neurobili. Takže s tým využívaním dobrých aspektov treba zaobchádzať opatrne. Ak však sa tohto roku od vás očakáva priveľa. Tak nič sa nestane, ak si povinnosti a úlohy tak trochu rozložíte „po svojom“ a nezrealizujete hneď všetko naraz.  Môžete dostať i ponuku na lukratívne miesto v zamestnaní. Dobre si to zvážte, či to prijmete, lebo je s tým spojená veľká zodpovednosť a ak by ste všetko poriadne nezvládli, napokon by vás mohli za to prinajmenšom kritizovať. Čo sa týka vášho zdravia, rok je ideálny na preliečenie alebo aj zistenie nejakých chorôb, venujte viacej pozornosti svojmu zdraviu a zoceľte si ho do budúcnosti. Budete to potrebovať.

Dobrá rada

Možno už vlani alebo v tomto roku sa budete musieť vysporiadať s istou citovou stratou. Čím rýchlejšie sa vám to podarí, tým lepšie pre vás. Nežite v spomienkach, žite prítomnosti! A prítomnosť je krásna, tak sa z nej tešte! Taktiež obavy z budúcnosti nie sú na mieste. Čím viac naplno si vychutnáte dobroty života, ktorých sa vám dostáva plným priehrštím, tým dlhšie vám to aj zostane. Intuícia je vám v tom všetko nápomocná.