Strelec

(23.11.-22.12.)

Všeobecné tendencie

Tento rok by teoreticky nemal byť ničím extra zaujímavý, ale mne sa predsa len zdá výnimočný: Máte za sebou dosť náročné obdobie, kedy vás brzdil Saturn – prechádza vaším znamením len raz za 30 rokov, ale dá zabrať. Starším prinesie aj choroby a iné obmedzenia, mladší to berú a znášajú lepšie, ale aj tak: treba buď poslúchať rodičov, alebo v škole vás niekto mentoruje, alebo kvôli všelijakým prekážkam si nemôžete robiť svoje veci. Tak, toto obdobie sa skončilo. Nádherné obdobie, plné slnka, krásy a mnohých dobrých vecí, sa síce začne už tohto roku v novembri, ale najviacej ho pocítite až o rok. Takže nepredbiehajme, momentálne sa tešte z úľavy, ktorá je nemalá. Rozčuľovať sa budete minimálne a darí sa vám potichu popripravovať veľa vecí, ktoré o rok dotiahnete do úspešného konca.  Trochu si treba dávať pozor na alkohol a iné návykové látky, aby ste to s ich užívaním neprehnali (pitie alkoholu, kávičiek, fajčenie, či iné).  Tiež je o vás známe, že ste moc dôverčiví, tak len pozor, aby ste nenaleteli nejakému podvodníkovi a nedali sa obalamutiť a okradnúť.

Domov a rodina

Doma vládne absolútna pohoda. Vašim rodinným a domácim záležitostiam praje šťastie, ukazuje sa tu istá stabilizácia, čo je dobre, aj osud prináša príjemné, i keď možno chvíľami prekvapujúce situácie. Rok je dobrý na kúpu, predaj, výmenu bytu, domu, záhradky, nehnuteľností, atd. Aj eventuálne návštevy prijímajte doma a nemusíte sa za nimi naháňať všelikade. Na skrášlenie a zútulnenie vášho domova sú najlepšie jarné mesiace, ale ani tie ostatné nie sú zlé. Ak ale je vaše obydlie na vode, tak bude tohto roku v ohrození: vládca mora a vôbec vody Neptún vám môže spôsobiť ujmu na majetku, možno vás vytopí, zaleje a pod. V našich zemepisných šírkach však obydlie na vode je značne nezvyklé takže maximálne vás vytopí sused z horného poschodia J, ale ak ste poistení, poisťovňa vám škodu preplatí.

Láska a manželstvo

Ak ste sa vlani nevydali / neoženili, tak už tohto roku sú šance na uzavretie manželstva slabšie, ale iste nie sú vylúčené. Ak už vaše manželrtvo alebo vážny vzťah pretrváva istú dobu, tak tohto roku sa nerozpadne, naopak, upevní. Zato vy, ktorí ste v posledných rokoch nachádzali novú lásku a v zápätí ju strácali, máte konečne šance sa trochu ustáliť a stabilizovať pri jednej osobe. Rušivé momenty už môžu zasiahnuť maximálne tak rodených z posledných dní vášho znamenia (teda  cca po 15. decembri). Zato naopak, práve vám sa skytá šanca otočiť prechodný vzťah a zmeniť ho v manželstvo či prinajmenšom pevný zväzok. Vážne rozhodnutia ohľadom sobáša či spoločnej dovolenky s partnerom/ partnerkou neodkladajte naa posledný mesiac roka, najlepšie ani na november. Šťastné obdobie na lásku máte od  (h:)18.I. – 10.II., (^:) 7. - 31.III. (b:) 14.VI. – 9.VII., (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI., teda vyše 2 mesiacov. Tieto termíny sú priaznivé i na umeleckú  činnosť, na výrobu, nákup i predaj pekných vecí, ako sú šperky,  bižutéria, šaty, kozmetika, módne doplnky, umelecké predmety,  kvety, atď. I vám samotným sa lepšie darí vytvoriť niečo pekného,  vkusne sa obliecť a upraviť. Sú to tiež vhodné termíny na zásnuby  či uzavretie sobáša. Pre starších prináša tento aspekt viac  ženskej a umeleckej spoločnosti, drobné darčeky a pozornosti,  radosť z detí, priazeň okolia a zvýšenú vnímavosť na krásu. Venuša tohto roku priamo neprejde vaším znamením , ale vlani bola dlho a o rok zas bude. Nič sa nedeje, ideme ´ďalej. Menej priaznivé obdobie na lásku je od (i:) 11.II. – 6.III., (`:) . 24.IV.– 19.V.,  (c:) 10.VII. – 6.VIII.  V tom čase  sú ľahšie možné i milostné a manželské konflikty, možno sa práve zamilujete do iného objektu. Pozor však i na  prejedanie, míňanie peňazí na luxusné veci, preháňanie v milovaní  i v pití.

 Peniaze

Je tu čas rozbehnúť nové podnikanie, začať s novými investíciami. Váš rozpočet je tohto roku veľmi uspokojivý. Je tu čas robiť veľké nákupy, prípadne aj dobre predať, a to nie nejaké maličkosti, ale dom, pozemok, auto, jachtu a pod., teda, ak to všetko máte navyše a už to nepotrebujete. Asi to ale väčšine z vás nehrozí. Zato však výhra by každého z vás potešila. Vlani to bolo temer nemožné, ale tohto roku sú možné veľmi slušné výhry. Samozrejme, nie každý deň je vhodný na výhru, to si radšej prekonzultujte s odborníkmi, ale vhodných dní je veľa.  Ak vás v tom niekto brzdí alebo obmedzuje, tak máte smolu. Ale to sa môže tohto roku stať len novembrovým Strelcom. Vhodné obdobia na  nákupy, predaj, ale i návštevy a cestovanie, prípadne i štúdium  a písanie, máte od (h:) 1. – 17.II., (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace, (b:) 29.VI. – 5.IX., (d:) 22.IX. - 9.X. Merkúr, planéta rozumu, obchodu, cestovania ale i dorozumievania sa s inými, prejde priamo vaším znamením od (f:)od 1.XI. – 31.XII.,  čo je veľmi priaznivý termín pre vaše financie a cesty. Bude znamenať jednak príliv peňazí, jednak priateľov a známych,  návštev i listov. Celkovo sa okolo vašich narodenín  rozvíri hladina záujmu.  Menej priaznivé obdobie na merkúrovské otázky máte  od:  (i:) 18.II. –5. III., (`:) 30.V. – 12.VI.,  (c:) od 6. – 21.IX. V týchto termínoch sú nákupy sú skôr nevýhodné, kupujte len to najnutnejšie. Dajte si pozor tiež na zlodejov a podvodníkov. Nebuďte dôverčiví!

 Práca a zdravie

Ukazujú sa tu nové zárobkové možnosti, ale hlavne pre tých, komu zodpovednosť a poriadnosť sú samozrejmosťou: Práca s archívom, v oblasti dejín všeobecne aj dejín umenia a pod., práca s geológiou, ale aj štatistikou, archívnictvom a pod. Naopak pre vás menej poriadnych sa začínajú ťažšie časy: práca vás bude vyčerpávať, až z nej možno ochoriete, možné sú komplikácie tam, kde ste ich nečakali a pod. Darí sa ale umelcom, spisovateľom, fotografom, spevákom. Ak ste vo vedúcom postavení alebo ste samostatní – povedzme, podnikatelia (či umelci na vlastnej nohe), rok po pracovnej stránke bude pokojný a bezproblémový. Jedine si dajte pozor na nepresné či falošne zavádzajúce informácie. Všetko si radšej overte a nikomu slepo nedôverujte. Väčšie  športové a fyzicky náročné výkony môžete ešte podávať v čase od (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tieto termíny prinášajú viac  duševnej aj telesnej pohody a sú vhodné na organizovanie rôznych  podujatí a ciest. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (f:) 26.I. – 17.III., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.  Riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách bude zvýšené  od (i:) 16.XI. – 31. XII.  V tomto čase ľahšie podľahnete epidémii  a infekčnému ochoreniu. Pozor na prípadné zlomeniny nohy, ak pôjdete na lyžovačku.

Cesty a štúdiá

Nebuďte prekvapení, ak cesty – hlavne tie kratšie – nesplnia tohto roku vaše očakávania. Hlavne letná dovolenka v blízkom okolí – teda na Slovensku – môže byť fiasko. Láka vás rýchla jazda autom, ale aj rýchle športy – no a tu je problém. Riziko zranení a úrazov na cestách je podstatne vyššie ako po iné roky, hlavne v lete a hlavne tu, doma. V zahraničí, lavne takom vzdialenejšom, je situácia oveša lepšia, možné sú skvelé nové zoznámenia, ktoré sa vám môžu stať osudné, či už by ste si našli životnú lásku, priateľa alebo dobrého spolupracovníka. Ale aj tu platí: Na cestách jazdite opatrne! Pozor aj na úpal zo slnka, infekcie, nákazy.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Priateľstvo obohacuje život, dobrý priateľ vám ho možno aj zachráni. Tohto roku je pre vás vari rovnako výhodné prezradiť svoje plány do budúcnosti a konexie na vyšších postoch ako ich držať v tajnosti. Vyzerá to, že hlavné problémy v priateľstve ste si už vyriešili vlani. Vyzerá to, že tohto roku najzaujímavejšie mesiace na spoločné akcie s priateľmi sú november a december, ale ani zimné mesiace na začiatku roka nie sú zlé.

V čom vám praje šťastie

Po väčšinu roka vám šťastie praje v tajných a neoficiálnych akciách a jednaniach. Môže sa to ale týkať aj takých banálnych vecí, ako je chystanie šatníka, príprava na maľovanie bytu a pod. Od polovice novembra sa situácia mení a šťastie sa usalaší priamo u vás, teda v znamení Strelca (Jupiter) a zrazu sa pohnú ľadovce, ktoré už dávno stáli a čakali na tieto pozitívne zmeny. Užite si ich v dobrom J.

Dobrá rada

Tohto roku vás nové príjemné zapojenie neminie, tešte sa! Aj tak ale najlepšie mesiace roka sú november a december. Na tieto mesiace si odložte akcie, na ktorých vám najviac záleží. Pokiaľ tieto akcie súvisia s pohybom a cestovaním, dbajte na dostatočnú opatrnosť pri jazde, lebo to riziko zranenia je tu. Na druhej strane vás Mars náležite zaktivizuje a ináč by ste sa možno nikdy neodhodlali k odvážnemu činu.