Váhy

(24.9.-23.lO.)

Všeobecné tendencie

Vlani ste mali šance veľa získať a veľa si uchovať aj do budúcnosti. Pokiaľ ste využili tieto šance v dobrom, po celý rok si môžete užívať všetky pozitíva z vlaňajška. Ak ste však septembroví a prvýkrát v živote vám prechádza Saturn cez vaše Slnko (raz za 30 rokov,  teda ak máte do 30 rokov), musíte počítať v tomto roku s istou starosťou o staršieho člena rodiny, prípadne aj vám môže byť súdená chronická choroba, ale možno naopak – v pozitívnom slova zmysle – prebudí sa vo vás záujem o antické umenie, archeológiu, štatistiku a všetko to, čo súvisí s časom (Chronos v gréčtine, Taliani toho ich boha premenovali na Saturna). V každom prípade sa treba seriózne postaviť k problému a nehodiť to na cudzie plecia. V druhom chode (teda od 30 do 60 rokov) sa tento prechod planéty už znáša lepšie, hlavne ak ste sa prvýkrát zodpovedne zhostili tej „saturnovskej“ úlohy. Vy októbroví pocítite úľavu, že istý problém sa vyriešil či ustúpil do pozadia.,

Domov a rodina

Pokiaľ ste prekonali vlaňajšie skúšky osudu, tak tohto roku už rodina prežije v zdraví a temer bez problémov: začína sa síce obdobie, kedy príde istá starosť – asi o staršieho člena rodiny a ak vy ste už v pokročilom veku, tak možno i o vás, hlavne ak vám už to zdravíčko neslúži ako zamladi, ale je to všetko prekonateľné: choroby boli a budú, ale dajú sa liečiť a tohto roku doma zavládne šťastie a pokoj, žiadne strachy. Zakladajte si na tom, aby váš domov bol pekný a útulný.

Láska a manželstvo

Pokiaľ máte lásku, ktorá ešte nie je v pokročilom stave (manželstvo či vážne partnerstvo so spoločným bývaním a všetkým, čo k tomu patrí), tak sa nečudujte, ak vás váš miláčik prekvapí záludnou otázkou, nebodaj aj záludným správaním. Možno sa mu (jej) všetko nepozdáva tak, ako si to vy predstavujete. Dokonca je možný aj rozchod (možno dočasný, možno natrvalo) s dotyčnou osobou. Nečudujte sa. Hviezdy vedia niekedy pripraviť aj zvláštne prekvapenia. V manželstve ale rozvod nehrozí. To však neznamená, že všetko ide presne podľa plánu a že všetci sú spokojní. Ak ste už ale prešli v minulosti skúškou „ohňom a mečom“, tak tentokrát to určite zvládnete. Je nutné, aby ste boli nielen milenci, ale aj priatelia.   Vhodné obdobie na lásku, zoznámenie,  ale i na nákup či predaj pekných vecí, šperkov, kozmetiky, módnych  doplnkov, návštevu divadiel a koncertov máte v čase od (h:) 18.I. – 10.II., (`:) . 24.IV.– 19.V., (b:) 14.VI. – 9.VII.,  potom od (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI., teda vyše 2 mesiacov, prechádza Venuša, vaša vládkyňa,  priamo vaším znamením a ešte viac zvýrazňuje vašu krásu, ako  i šance stretnúť či upevniť veľkú lásku. U starších treba skôr  počítať s častejšími dámskymi návštevami, väčším precítením krásy  hudby, výtvarného umenia, prípadne vlastnými umeleckými úspechmi. Menej  priaznivé obdobie na lásku je v tomto roku v čase od (g:) 1. – 17.I.,  (^:) 7. - 31.III. a od  (a:) 20.V. – 13.VI.  V tomto čase budete mať chuť plytvať peniazmi na pekné veci  a plytvať energiou na všetky druhy pôžitkov,  jedenie, pitie  a milovanie nevynímajúc. Nuž ale,  aj to patrí k životu J.

Peniaze

Komu pán Boh, tomu všetci svätí – tak sa hovorí. A na vás to teraz bude tiež platiť: keď už raz sa vám dobre darí, tak aj vo finančnej oblasti. Tešte sa mimoriadne úspešnému roku aj v oblasti financií a užite si rok v dobrom! Buďte štedrí aj ku svojmu blízkemu okoliu, však aj vám vaši blízki pomáhajú, keď to potrebujete, či nie? Najväčší príliv peňazí možno očakávať v novembri a v decembri. Možno to nie sú priamo peniaze, ale za peniaze zadovážené materiálne statky. Už teraz rozmýšľajte, čo pekného a užitočného si kúpite. Vhodné  obdobie na nákupy, jednania, cestovanie, obchody, predaj, máte v čase od: (h:) 1. – 17.II., (`:) 30.V. – 12.VI. a od (b:) 29.VI. – 5.IX. Potom od: (d:) 22.IX. - 9.X.  Merkúr priamo prechádza vaším znamením  a zvýrazní úspechy v nákupoch, pri cestovaní a jednaní s ľuďmi na  maximálnu mieru. Napokon sú dobré termíny na nákupy a cestovanie zas od (f:) 1.XI. – 31.XII., teda celé dva mesiace.  V tomto čase možno  očakávať viac návštev, väčší príliv peňazí, úspechy v štúdiu i pri  vyjadrovaní sa, teda i v literárnej činnosti. Menej vhodné obdobie  na merkúrovské otázky je od  (g:) 11. - 31.I., (^:) 6.III. – 14.V.,  (a:) 13. – 28.VI V tomto čase pri nákupoch asi viacej miniete než ste pôvodne mysleli.

 Práca a zdravie 

Rok pracovne aj zdravotne vyzerá byť pokojný a príjemný s výnimkou zhruba dvoch mesiacov, a to v čase oproti vašim narodeninám, teda ak ste októbroví, tak hlavne v apríli, ale ani marec, ani máj ešte nie sú moc ideálne, ak ste ešte septembroví, tak hlavne marec je kritický, ale ani mesiac predtým a potom nie sú ideálne. Naopak skvelé by bolo, keby ste sa práve v tom čase vybrali niekde na liečenie, rekreáciu či nejaký fitness pobyt, v podstate skorej relaxačný než náročný (či už po finančnej, či po fyzickej stránke), inými slovami, nájsť si svoj azyl, kde ste chránení pred svojimi eventuálnymi neprajníkmi. Ľahšie podľahnutie epidémii a infekčnému ochoreniu, zvýšené riziko  zápalových ochorení, prípadne i fyzických zranení pri športe či na  cestách bude v čase od: (g:) 18.III. – 15.V. a znova (g:) od 13.VIII. – 10. IX. Vtedy potlačte agresivitu, nevybuchnite, ani slovne, či fyzicky nenapadnite nikoho. Vaša zbraň je láska, nie fyzická sila. Naopak väčšie  športové a fyzicky náročné výkony môžete  podávať v čase od (f:) 26.I. – 17.III., (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI.,  kedy máte viac energie  a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Tak  ju v tomto čase využite!

Cesty a štúdiá

Cesty prinášajú zmenu myšlienok, zmenu prostredia a už to samo o sebe je potešiteľné. Tohto roku na cestách môžete spoznať zaujímavých ľudí, s ktorými budete i naďalej udržiavať kontakty. Od apríla do augusta, teda prakticky na jar a v lete sa vám skvele darí skorej v cudzine, avšak zahraničný pobyt v novembri a v decembri je okrem oblasti lásky a vôbec milostných záležitostí, katastrofa. Naopak krátke cesty, návštevy susedov, rodiny a blízkeho okolia, je najlepšie odložiť na koniec roka, teda na november a december.  Na krátkych cestách sa vám však okrem februára darí vcelku dobre. Jediné, čo vám hrozí na cestách, je podcenenie situácie, nepresné informácie. Aj štúdiá prinesú potešenie.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Pri plánovaní udalostí treba počítať s prekážkami, projekty musia byť perfektne schválené, ináč sa do toho zamiešajú kontroly. Podobne aj v oblasti priateľstiev treba počítať so skúškou oddanosti. Plevel odpadne a tí praví zostanú, dokonca ukazuje sa tu aj nadviazanie nových kontaktov, ktoré pretrvajú a prinesú vám radosť a úžitok. Leto prináša rušnéchvíle, občas hádky a opačné názory na situáciu. Pokiaľ ste sa rozhodli držať svoje známosti a priateľstvá v tajnosti, resp. sa nimi na verejnosti nechválite, vzťahy sa budú vyvíjať harmonickejšie a menej dramaticky. Nebudú však ani nijaké svetoborné a prekvapujúce situácie, všetko v rámci normy. 

V čom vám praje šťastie

Tohto roku si môžete mimoriadne dobre zarobiť peniaze, len treba mať oči otvorené a vedieť sa chytiť správnej príležitosti. Nahonobiť si viacej peniažkov môžete, či už ste speváci, herci a iní umelci, alebo či ste prípadne právnici, úradníci, štátni zamestnanci. Ku koncu roka si budete môcť dovoliť kúpiť svojim drahým skutočne hodnotné darčeky. Rovnako dobrý je tento rok na kúpu nehnuteľností. Bude to za dobrú cenu, neváhajte, ak o takom vôbec uvažujete. Šťastný rok sa ukazuje aj detektívom, policajtom a vášnivý milencom. Možno v sexe prekonáte všetky doterajšie rekordy.

Dobrá rada

Snažte sa zachrániť si zo svojho šťastia čo najviac: život vám síce niečo uchmatne, ale zachovať sa dá tiež hodne. Tohto roku si môžete dovoliť byť výbojnejší než po iné roky a než máte v povahe: bojujte o svoje práva, úspech je pravdepodobný. Pokiaľ vás v posledných rokoch čakali častejšie nemilé prekvapenia, tak tohto roku sa situácia zlepšuje a mnohým úplne dá do poriadku, môžete si konečne vydýchnuť.