Vodnár

(21.1.-19.2.)

 Všeobecné tendencie

Rok prináša nové napätie a nové ambície. Šťastie vám nepomôže, budete sa musieť spoľahnúť na vlastný rozum a schopnosti, pričom váš osobný šarm môže zohrať podstatnú úlohu, keď budete chcieť niečo dosiahnuť. Júl neveští nič dobrého, ale môžete „hrať na cudziu kartu“, teda nechať jednať vášho manžela / ku alebo inú osobu. V tomto roku treba tiež počítať s istou rozlukou – zmenou zamestnania, eventuálnou stratou priateľa, milenca / ky, možné je aj sťahovanie. Zápalové a infekčné ochorenia sú tohto roku oveľa viac pravdepodobnejšie ako po iné roky, dávajte si pozor! Zato od januára do apríla a potom znovu koncom novembra a v decembri máte veľa šancí zažiť nádherné chvíle v kruhu tých, ktorých milujete.

Domov a rodina

Doma budete spokojní, pokiaľ ponecháte veci také ako boli vlani a predvlani. Osud vám v tomto ohľade praje, váš vnútorný hlas vám vždy správne napovie, ako riešiť dané situácie. S novo začatým šťastím nemožno počítať. Naopak, možno sa budete musieť niečoho alebo niekoho z rodiny a domova vzdať. Pokiaľ sa však nebudete rozčuľovať, naopak, budete pôsobiť ako stabilizujúci faktor, tak si koncom roka budete gratulovať, ako sa všetko vyriešilo a obrátilo na dobré. Od 9.11. sa skutočne začína usmievať slniečko na vaše rodinné záležitosti a na domov. Odložte preto dôležité rodinné akcie ku koncu roka.

Láska a manželstvo

Láska tohto roku rieši mnohé problémy a mnohé situácie. Namiesto všetkého iného, čo by vás mohlo rozčúliť, ak sa budete venovať svojej láske, všetko bude v poriadku a od mája do októbra namiesto nervozity a zložitých situácií si užijete krásne chvíle v spoločnosti milovanej osoby. Premeniť voľný milostný vzťah na manželstvo je tiež celkom dobrý nápad. Pokiaľ už žijete v pevnom zväzku, bude to O.K. Rozhodne nepôjdete od seba, ale k sebe. O rozvod sa v tomto roku radšej ani nepokúšajte. Samota vám toho roku nesvedčí J. Šťastie v láske, úspechy  v umeleckej činnosti, výhody pri nákupe pekných vecí, šiat,  šperkov, vôní, kozmetiky a p., máte od: (h:)18.I. – 10.II., kedy Venuša prechádza priamo vaším znamením a robí z vás  neodolateľne zvodnú osobu. Ďalšie dobré obdobie na lásku, umenie  a harmóniu v živote je od  (^:) 7. - 31.III. (`:) . 24.IV.– 19.V., (d:) od 7.VIII. - 8.IX. a znova od 1.X. – 2.XI., teda vyše 2 mesiacov. Možné sú i malé  darčeky, viac ženskej a umeleckej spoločnosti. Menej priaznivé  obdobie na lásku je od   (_:) 1. – 24.IV., (b:) 14.VI. – 9.VII.,  (e:) od 7.XI. – 1. XII. V tomto čase sa možno nanovo zamilujete ale neručím, že láska bude opätovaná, budú na vás žiarliť, alebo vy na niekoho. Milostné vzťahy sú napätejšie.      

 Peniaze

Peniaze a vôbec, vaše financie – to sú veci, ktoré vám tohto roku vždy vylepšia náladu. Celý tento rok je viac – menej fantastický na financie, to sa nemusíte obávať. Aj ak nie ste úplne dokonalí obchodníci,  v tomto roku sa vám výborne bude dariť výhodne predať, aj dobre nakúpiť, tak s obchodmi si určite nedajte pokoj! Rovnako dobre sa darí aj osobe, s ktorou žijete, resp. ste trebárs inak spojení. Darí sa finančne aj vášmu politickému, šachovému, športovému klubu, na i náboženskému spoločenstvu, ak je to vaša srdcová záležitosť. Či už ste skorej umelecky či technicky založení, v tomto ohľade vás rok nesklame. Vhodné obdobie na nákupy  a predaj, ale i cestovanie, písanie, štúdium, návštevy a vôbec  komunikáciu s ľuďmi máte od (h:) 1. – 17.II., kedy  Merkúr priamo prechádza vaším znamením a dodá vám ostrovtip, humor  a ešte viac zvýši vaše šance dobre nakúpiť i vyjednať, čo treba.  Ďalšie dobré obdobie je od (^:) 6.III. – 14.V.,  teda temer 2 mesiace, (`:) 30.V. – 12.VI., (d:) 22.IX. - 9.X. a (f:) od 1.XI. – 31.XII.  Menej vhodné obdobie na  merkúrovské otázky je v čase od: (_:) od 13. – 29.V., (b:) 29.VI. – 5.IX. a od (e:) 10. – 30.X. V tomto čase pozor na  nevýhodné cesty, nákupy, jednania, ba i na zlodejov a podvody. Ak ste poistení, škodovať nebudete.

 Práca a zdravie

Po pracovnej stránke sa vám tiež dobre darí, hlavne ak ste vo vedúcej funkcii alebo ako nezávislý podnikateľ, umelec a pod. Pri bežnom pracovnom zaradení vám tiež

šťastie praje, ale vyzerá to ako všedný, nie veľmi vzrušujúci rok. No ale... peniažky sa v každom prípade posypú, a to nie je na zahodenie, však? Treba však dodať, že ak budete v práci prepínať, môže sa dostaviť jednak zápalová, alebo aj chronická choroba. Pri práci s ľuďmi môžete aj od nich ochorieť, chytiť infekciu. Tohto roku by ste sa radšej mali trochu šetriť a lepšie si chrániť svoje zdravie než bežne. Ale zas na druhej strane, ak by ste aj ochoreli, máte šance nájsť toho správneho doktora či liečiteľa, ktorý vás dá do poriadku. Zvýšené  riziko zranenia a úrazu na cestách a pri športe je len v čase od: (e:) 1. - 25.I. V tomto období ľahšie  podľahnete epidémii a infekčnému ochoreniu, bude zvýšené riziko  zápalových a horúčkových ochorení, prípadne i fyzických zranení a operácií. Nech vás však eventuálna angína spôsobená pitím chladených nápojov, alebo zachladenie tela pri kúpaní sa v studenom jazere neodradí od vašich plánov, zvyšok roka už bude oveľa lepší.  Naopak väčšie športové a fyzicky náročné výkony môžete podávať v čase od: (f:) 26.I. – 17.III., kedy máte  viac energie a odvahy, ba i športovú bojovnosť. Využite čas na upevnenie fyzickej kondície, doprajte si šport, fyzickú aktivitu. U starších sa v prípade prepracovania môže objaviť chronická choroba. Mars, bojová planéta, priamo prechádza vaším znamením od: (h:) 16.V. – 12.VIII. a znova (h:) od 11.IX.  -  15. XI., zvyšuje vašu podráždenosť, ale dáva aj viac odvahy a chuti do života, športovania, sexu a všetkých aktivít, čo zvyšuje nádej na úspech. Odhadnite však  dobre súperove sily, lebo mohli by ste aj prehrať.

  Cesty a štúdiá

Oproti vlaňajšku, kedy to na krátkych cestách ukazovali priam katastrofické scenáre a v cudzine naopak, výrazne uspokojivé a šťastné, v tomto roku sa situácia na krátkych cestách aj na základnom a stredoškolskom štúdiu vylepšuje a cesty do zahraničia sa i naďalej oplatí cestovať, i keď ono výrazné šťastie sa už neukazuje. Na cestách sa objavuje úplne iný problém, ktorý sa možno v reáli vyskytne až o rok, a totižto: istý dôvod, prečo nebudete vôbec cestovať: choroba staršieho člena rodiny (prípadne vás samých), opatrovanie síce zdravého, ale slabučkého staršieho člena rodiny (otca, matku) a podobne.

Priateľstvá a plány do budúcnosti

Priaznivé tendencie z vlaňajška nielen pokračujú, ale ešte sa oveľa vylepšujú. Dobrí priatelia – to je vari základ vášho pocitu príjemného nažívania – a tých tohto roku budete mať neúrekom. Je síce možné, že niektorí budú pred vami niečo skrývať – to by pre vás nebolo dobré, preto si svojich priateľov, hlavne tých nových, preverte! Najvýraznejšie sa priateľsvá budú utužovať v čase Adventu a potom už aj na Vianoce. Samozrejme, nebude chýbať ani predvianočné vzrušenie a nervozita, či darčeky budú tie najlepšie, atd., ale to už patrí k sviatkom. Šťastie v živote sa tu snúbi so šťastím v láske: môže byť? J

V čom vám praje šťastie

Darí sa vám vo veciach verejno- prospešných a v zamestnaní všeobecne. Tiež štúdium, čítanie, sledovanie internetových noviniek, potešia vás návštevy a vy svojimi návštevami potešíte svojich blízkych. Na lásku máte úžasný rok, takže určite sa nudiť nebudete. No a vaši priatelia sú sladidlom vášho života, statočne si ho nimi oslaďte J

Dobrá rada

Napriek tomu, že sa tento rok dá prežiť v pohode a bez veľkých problémov, nezakladajte si na ňom. Asi prinesie aj sklamanie istého druhu a to je tiež prirodzená súčasť života: niečo bolo a zrazu nie je a život plynie ďalej. Skúste to brať pragmaticky. Pokiaľ veríte v posmrtný život, všetko si jednoduchšie vysvetlíte. Ešte: skúste sa zamerať tohto roku na menej podstatné otázky a tie hlavné neriešte, alebo až koncom roka.